Plachý Quentin Kemmer je tuctový mladý muž, který není příliš bohatý, žije ve zchátralém bytě, není schopen ubránit se pouličním gaunerům, neopětovanou láskou miluje svou krásnou sousedku Stephanii a nesnáší svou práci neozbrojeného nočního hlídače v laboratořích firmy Bio Chemco. Ta mimo jiné pracuje na zkoumání pavoučích schopností a jejich možném přenesení na člověka. Jedinou vášní jeho šedivého života jsou comicsy o superhrdinech, mezi nimiž patří k jeho nejoblíbenějším Arachnid Avenger, muž se schopnostmi pavouka, kterého Quentin nade vše zbožňuje. To všechno se však změní, když jednou proniknou do laboratoře zloději a zabijí několik zaměstnanců. Detektiv Williams totiž označí tragédii za Quentinovu chybu a rozzlobený hlídač se rozhodne, že to tak nenechá. Ukradne v laboratoři experimentální pavoučí sérum a vpíchne si ho do žil v přesvědčení, že se stane živou obdobou svého oblíbeného comicsového hrdiny. A skutečně, brzy se začne měnit. Získá neobyčejnou sílu, díky které zachrání Stephanii před nechvalně známým vrahem, řádcím v ulicích města. Nadšený tím, že se naplnil jeho sen být superhrdinou, pustí se do boje s místními kriminálníky a rváči. Jenže další pokusy o hrdinské skutky už nejsou tak úspěšné. Jeho proměna totiž stále pokračuje. Z břicha začne vylučovat pavoučí vlákno, začne ho sužovat pocit stále většího hladu a postupně ztrácí kontrolu nejen nad svou sílou, ale také nad schopností rozumně uvažovat a rozeznat kriminálníky od nevinných. A pak se ke své hrůze začne v bolestech měnit v děsivé monstrum. O už je mu ale na stopě zkušený detektiv Jack Grillo. (oficiální text distributora)

Shit

Né že by to byl nejhorší film co sem kdy viděl, ale rozhodně mi stačí se na to podívat jenom jednou a příště se radši podívám na něco jinýho. Tohle je v podstatě něco jako mix mezi spidermanem a Mouchou, ale bohužel si to vzalo jenom ty špatný věci a i když je tohle natočený poměrně nedávno, tak to má daleko horší triky než moucha a taky jsem vůbec nepochopil kdo to může vydávat za nějakej horor, protože jsem se za celou dobu vůbec nebál a ani se mi to nezdálo nějaký hrůzostrašný a co se týče příběhu, tak ten tady skoro vůbec neni a většina scéna a dialogů je šíleně nudných, snad to už dávat nebudou ()

Aluska88

Tento film jsem viděla před mnoha léty a pamatuji si, že tehdy se mi hodně líbil. Zaujal mě hlavně Devon Gummersall coby mladík Quentin, který si vpíchne do žil pavoučí sérum, aby se stal skutečným hrdinou, jako ze svých oblíbených komiksů. To se mu po určitý čas bude skutečně dařit a začne rovněž získávat srdce své vyvolené. Pak začne nastávat i fyzická přeměna, která jej začne měnit na děsivé stvoření. Jeho proměna není tolik brutální a odporná jako v Mouše. Příběh hrál hodně na romantickou linii mezi ním a Stephanií, což si pamatuji hlavně ze závěru filmu, který mě tehdy docela dojal. Do toho ještě detektiv Dan Aykroyd, který je Quentinovi na stopě. Nenudilo mě to, film měl spád i dobré scény. ()

Djkoma

Z počátku si divák nemůže být jistý co vlastně sleduje. Jestli jemnou parodii na všechny super hrdiny zkřížené s pavoukem nebo akční horor, který se opravdu dost nepovedl. Akce tu nestojí ani za pětník a hlavní postava je vám ukradená a to ať předvádí jakékoliv spidermanovské triky, které jsou okaté a krutě levné. pavoučí nestvůra je přesná ukázka toho, jak mohl skončit spiderman a jemu podobní, kdyby se dostali do rukou velmi netalentovaných a bezejmenných režisérů a herců. Velmi špatné zpracování bez atmosféry, strachu a čehokoliv připomínající akční horor. Ani zasmát se tomu pořádně nemůžete. ()

MM_Ramone

Dvadsať tri ročný člen súkromnej bezpečnostnej služby Quentin Kemmer je veľký fanúšik komixovej tvorby. Najradšej má príbehy o pavúkoch. Pracuje vo výskunom podniku Biochemco. Tam sa dostane do kontaktu s pavúčim extraktom, vďaka ktorému získa nadľudské schopnosti. Rozhodne sa, že bude superhrdina. Avšak namiesto kladného hrdinu sa z neho stane "Pavúči netvor". Je to lacná, dosť nudná, soft horrorová parafráza na Spidermana. ** ()

obitus

Moje prvni setkani s projektem "Creature Features" nedopadlo zas az tak zle. Z puvodniho filmu z padesatych let pravdepodobne prilis nezustalo, ale vubec to nevadi. Jde vpodstate o "trochu jineho" Spidermana a verte, ze Quentin Kemmer umi lehce jine veci nez Peter Parker. Predevsim ma vzdy hlad a neni vubec pekny na pohled. Masky a triky jsou vubec celkem vyvedene, aby taky ne, o ne by melo u "Creature Features" filmu jit v prvni rade. Abych zas jen nechvalil, nejde rozhodne o zadnej zazrak, ale prumerna televizni zabava to je. I diky Danu Aykroydovi, ktery vyznava Seagalovske herectvi a povedenemu ksichtiku Quentinovi skoropritelkyne. ()

• V několika scénách je možné všimnout si, že Quentinovo (Devon Gummersall) tetování mění svou pozici střídavě na levou a pravou paži. (zorz)
  • Film byl nominován na cenu Saturn v kategorii nejlepší samostatná televizní prezentace. (Terva)