Krotitelé duchů II

Ghostbusters II

Krotitelia duchov 2

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

Taky si myslím, že se zde výjmečně skoro vůbec neprojevil úpadek. Ve stejném (dobrém) hereckém obsazení hlavních postav se stále stejnou (pěknou) atmosférou a natočeno s neutuchající hravostí pana režiséra.(16.4.2004)

Nejlepší duchařskou komedií pro mě navždy zůstane Beetlejuice, takže na Krotitele zbude až druhé místo. A na jejich pokračování místo těsně za nimi. Peter MacNicol se svítícíma očima mě ale pronásledoval pěkně dlouho;)(23.3.2003)

Světe, div se, dvojka se mi líbila ještě víc než jednička. Charaktery postav a jejich vztahy jsou pěkně rozvedené, což mám rád. No a navíc Peter MacNicol, Kevin Dunn a Socha svobody nemají chybu! ;-)(4.10.2003)

Trapná kopie už tak slabé jedničky přináší snad jenom o poznání dražší (tj. lepší) triky a mírně „duchařskou“ atmosféru. Jako malý capart jsem tento film sjel nejednou a pokaždé mě nadchl. Jenže trvanlivost hitů dětství bývá značně omezená. O nějaký ten rok později obvykle zjistíte, že to byl pouze další brak, na který je lepší jen nostalgicky – nevizuálně – vzpomínat. A právě z nostalgie jsou ty mé tři hvězdičky. 60% Zajímavé komentáře: tron, Visáč(21.9.2005)

Dvojka je oproti jedničce slabší jen o malinký kousíček. Stále stejná výborná zábava, výborný je i Bill Murray a k vidění a slyšení je i zde spousta vtipných hlášek a scének.(12.8.2002)

Druhý díl duchařské série je opravdu výbornou komedií, kterých není moc. Příjemný příběh a geniální herci (hlavně Bill Murray a oblíbenec Dan Aykroid). Pokud se vám líbila jednička, dvojka je jasná volba. Pro mě všechny vtípky posouvají druhý díl zábavností a kvalitou nad první.(20.3.2005)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $112,494,738Tržby Celosvetovo $215,394,738/80%/(29.6.2005)

Už tam nebyl ten obří panák. 4,5*(24.1.2005)

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $215,394,738(17.12.2006)

Soundtrack Randy Edelman: 1. On Our Own ,2. Supernatural - New Edition ,3. The Promised Land ,4. We're Back ,5. Spirit - Doug E. Fresh & The Get Fresh Crew ,6. Ghostbusters - Run D.M.C. ,7. Flesh 'N Blood - Oingo Boingo ,8. Love Is a Cannibal ,9. Flip City ,10. Higher and Higher(19.5.2011)

V podstate klasický sequel, ale vzhľadom na to, že Reitmanovmu originálu prakticky nebolo čo vytknúť (dvojky sa zúčastnil rovnaký tím), je to ako nadávať, že dostanem šniclu od Zděnka Pohlreicha alebo rezeň od Jamieho Olivera. Prirátajte si k tomu skvelú výpravu, dynamickú pesničku, parádne triky, VTIPNÝ humor, chémiu medzi hercami a úžasné Zlo: Vigo alias Wilhelm von Homburg (plus jeho čudný prisluhovač Peter MacNicol ako Dr. Janosz Poha). Patrí sa ale mamičky a ocinkov upozorniť, že miestami horor prebíja komédiu - keď som na tom bol kedysi ako školák v kine, nebolo mi všetko jedno. Kino Považan 1991(2.11.2004)

O niečo menej zábavné ako jednička. Vigo bol oproti Gozerovl amatér a pkoiaľ si pamätám, bola tam nejaká geograficko - historická nezrovnalosť v jeho pôvode. 8/10(24.1.2005)

Už ne tak dobré pokračování, ale částečně i z nostalgie musím dát čtyři hvězdičky. Obsazení Peter MacNicol do role padoucha byla výborná volba.(14.11.2007)

Velmi oblíbená, duchařská komedie mého mládí.(25.11.2007)

Kdysi dávno jsem měl dvojku rád stejně jako jedničku, ale s odstupem času to už vypadá bohužel jinak. Sequel se moc zaměřuje na dětského diváka a chybí tu dospělý humor originálu. Zklamání.(21.11.2015)

Pořád ještě docela dobré, ale ve srovnání s prvními Krotitely je to přece jen trochu rozvleklé a toporné.(16.9.2006)

O něco horší než první díl, ale stále hodně vtipný a se skvělým Billem Murrayem a s ostatními výbornými herci, který zůstali z prvního dílu jako Dan Aykroyd nebo Sigourney Weaver, což se v kvalitě filmu odrazilo. Možná se dal vymyslet o kousek lepší protivník než sliz, kterej se živí špatnou náladou, ale zase se tomu nemůže upřít originalita a hlavně to má zase na tu dobu skvělý triky, takže Ivan Reitman natočil další výbornej duchařskej film(22.9.2005)

Paradoxně jsem byl v deseti letech podělanej až za ušima. MacNicol se svítícíma očima, únos mimina, sliz v kanále a drsný Homburg na obraze i mimo něj... brrr, mám zimnici jen si na to vzpomenu.(8.2.2010)

Druhý díl trošku vykrádá jedničku, ale stále je to hodně dobrá zábava. A cynika Billa Murraye můžu kdykoli.(24.1.2005)

Vynikající pokračování.(15.4.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15