Krotitelé duchů II

Ghostbusters II

Krotitelia duchov 2

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

Taky si myslím, že se zde výjmečně skoro vůbec neprojevil úpadek. Ve stejném (dobrém) hereckém obsazení hlavních postav se stále stejnou (pěknou) atmosférou a natočeno s neutuchající hravostí pana režiséra.(16.4.2004)

Nejlepší duchařskou komedií pro mě navždy zůstane Beetlejuice, takže na Krotitele zbude až druhé místo. A na jejich pokračování místo těsně za nimi. Peter MacNicol se svítícíma očima mě ale pronásledoval pěkně dlouho;)(23.3.2003)

Světe, div se, dvojka se mi líbila ještě víc než jednička. Charaktery postav a jejich vztahy jsou pěkně rozvedené, což mám rád. No a navíc Peter MacNicol, Kevin Dunn a Socha svobody nemají chybu! ;-)(4.10.2003)

Trapná kopie už tak slabé jedničky přináší snad jenom o poznání dražší (tj. lepší) triky a mírně „duchařskou“ atmosféru. Jako malý capart jsem tento film sjel nejednou a pokaždé mě nadchl. Jenže trvanlivost hitů dětství bývá značně omezená. O nějaký ten rok později obvykle zjistíte, že to byl pouze další brak, na který je lepší jen nostalgicky – nevizuálně – vzpomínat. A právě z nostalgie jsou ty mé tři hvězdičky. 60% Zajímavé komentáře: tron, Visáč(21.9.2005)

Dvojka je oproti jedničce slabší jen o malinký kousíček. Stále stejná výborná zábava, výborný je i Bill Murray a k vidění a slyšení je i zde spousta vtipných hlášek a scének.(12.8.2002)

Druhý díl duchařské série je opravdu výbornou komedií, kterých není moc. Příjemný příběh a geniální herci (hlavně Bill Murray a oblíbenec Dan Aykroid). Pokud se vám líbila jednička, dvojka je jasná volba. Pro mě všechny vtípky posouvají druhý díl zábavností a kvalitou nad první.(20.3.2005)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $112,494,738Tržby Celosvetovo $215,394,738/80%/(29.6.2005)

Už tam nebyl ten obří panák. 4,5*(24.1.2005)

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $215,394,738(17.12.2006)

Soundtrack Randy Edelman: 1. On Our Own ,2. Supernatural - New Edition ,3. The Promised Land ,4. We're Back ,5. Spirit - Doug E. Fresh & The Get Fresh Crew ,6. Ghostbusters - Run D.M.C. ,7. Flesh 'N Blood - Oingo Boingo ,8. Love Is a Cannibal ,9. Flip City ,10. Higher and Higher(19.5.2011)

"A Viggo Drsňák mu náhodou nehovorili?" V podstate klasický sequel, ale vzhľadom na to, že Reitmanovmu originálu prakticky nebolo čo vytknúť (dvojky sa zúčastnil rovnaký tím), je to ako nadávať, že dostanem rezeň od Zděnka Pohlreicha a nie rezeň od Jamieho Olivera. Prirátajte si k tomu skvelú výpravu, dynamickú pesničku, parádne triky, VTIPNÝ humor, chémiu medzi hercami a úžasné zlo (Vigo alias Wilhelm von Homburg vyzerá absolútne démonicky a od veci nie je ani jeho slizký prisluhovač Peter MacNicol ako Janosz Poha). Patrí sa ale mamičky a ocinkov upozorniť, že miestami horor prebíja komédiu - keď som na tom bol kedysi ako školák v kine, nebolo mi všetko jedno. Triky samozrejme zostarli, ale inak pohodička. Kino Považan NMnV 1991(2.11.2004)

O niečo menej zábavné ako jednička. Vigo bol oproti Gozerovl amatér a pkoiaľ si pamätám, bola tam nejaká geograficko - historická nezrovnalosť v jeho pôvode. 8/10(24.1.2005)

Už ne tak dobré pokračování, ale částečně i z nostalgie musím dát čtyři hvězdičky. Obsazení Peter MacNicol do role padoucha byla výborná volba.(14.11.2007)

Velmi oblíbená, duchařská komedie mého mládí.(25.11.2007)

Kdysi dávno jsem měl dvojku rád stejně jako jedničku, ale s odstupem času to už vypadá bohužel jinak. Sequel se moc zaměřuje na dětského diváka a chybí tu dospělý humor originálu. Zklamání.(21.11.2015)

Pořád ještě docela dobré, ale ve srovnání s prvními Krotitely je to přece jen trochu rozvleklé a toporné.(16.9.2006)

O něco horší než první díl, ale stále hodně vtipný a se skvělým Billem Murrayem a s ostatními výbornými herci, který zůstali z prvního dílu jako Dan Aykroyd nebo Sigourney Weaver, což se v kvalitě filmu odrazilo. Možná se dal vymyslet o kousek lepší protivník než sliz, kterej se živí špatnou náladou, ale zase se tomu nemůže upřít originalita a hlavně to má zase na tu dobu skvělý triky, takže Ivan Reitman natočil další výbornej duchařskej film(22.9.2005)

Druhý díl trošku vykrádá jedničku, ale stále je to hodně dobrá zábava. A cynika Billa Murraye můžu kdykoli.(24.1.2005)

Paradoxně jsem byl v deseti letech podělanej až za ušima. MacNicol se svítícíma očima, únos mimina, sliz v kanále a drsný Homburg na obraze i mimo něj... brrr, mám zimnici jen si na to vzpomenu.(8.2.2010)

Vynikající pokračování.(15.4.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15