poster

Jasný terč

 • USA

  Grosse Pointe Blank

 • Slovensko

  Jasný terč

 • Velká Británie

  Grosse Pointe Blank

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1997, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (64)

 • Matty
  ****

  Spolužáci ze střední jsou někdy na zabití. Své o tom ví navenek vyrovnaný, dobře situovaný mladý muž Martin Q. Blank. Ve skutečnosti duševně vykolejený nájemný zabiják. Posilněn radou svého psychoanalytika se nyní snaží na jeden nádech sfouknout poslední fušku i přetrvávající resty z let studentských. Dle nepsaných pravidel high school komedií by si odtamtud krom traumatizujících zážitků ze šikany a nějakých těch nových vědomostí měl do dospělého života přinést také životní lásku. Jenže Martin to tehdy zvoral, proto se na místo (budoucího i minulého) činu vrací nyní, zocelen a přitom stále stejně křehký. Jasný terč chytře a lehce kombinuje nejoblíbenější žánry osmdesátých let. Tvůrci chvíli střílí ostré hlášky (Shane Black by měl radost), hned nato ostré náboje, obojí zvládají bravurně a obojí drží pohromadě mimo jiné zásluhou pečlivě sestaveného soundtracku a mimořádně příjemného výkonu Johna Cusacka (rovněž scénáristy). Navíc dokáži být tak nenuceně nostalgičtí, že i mne, člověka o osmdesátá léta jen lehoučce otřeného, přiměli k iracionálnímu stesku po nich. Anebo spíš po filmech, které se tehdy natáčely. Apendix: Přestřelka v supermarketu a likvidace mrtvoly nemají už po prvním zhlédnutí daleko k tomu, abych je označil za své milované scény. 80%(14.5.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $28,084,357Tržby Celosvetovo $31,059,206║ bláznivá komédia s uvoľnenou uletenou atmosférou ako oddychovka fajn /60%/(7.6.2009)

 • KarelR
  ****

  Cusack byl vždycky sympaťák a v roce 1997 bodoval nejvíc. Druhé housle v Con Air jsou snad jeho nejlepší rolí vůbec a návdavkem natočil Jasný terč, kde zabíjí lidi v příjemně ubíhajícím mixu akce, romantiky a humoru. Minnie Driver je tu snad ještě půvabnější než ve Willu Huntingovi a i zbytek ansáblu (Arkin, Aykroyd, Piven...) si svoje role náležitě užívá. "Don't kill anybody for a few days. See what it feels like. " "Alright, I'll give it a shot." :)(9.2.2009)

 • novoten
  ****

  Co mi vlastně udělalo největší radost? Špionážní parodie, romantická nostalgie, old school soundtrack, geniální přestřelky nebo vedlejší postava psychiatra? Těžko říct. Jisté je ale to, že John Cusack si chytré komedie zkrátka vybírat umí.(28.3.2010)

 • Oskar
  ***

  O tomhle filmu nemůžu říct nic hezčího, než že je průměrný. Základní nápad se dal tak skvěle využít... Opravdu nevím, proč se to nestalo.(11.4.2003)

 • movie
  *****

  John Cusack v jedné ze svých nejlepších rolí. Bravurní a vtipný scénář, skvělá režie, dobře vybrané písničky, herecké křoví taky výborné-a Cusack je skvělý.(28.5.2002)

 • RHK

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

 • genetique
  ***

  Všetko, spolu s hercami, nápadom a pomerne rýchleho tempa malo naznačiť, že pôjde o niečo, čo bude v položke nadpriemer. Nestalo sa, ja sa pýtam v čom je chyba, no odpoveď mi akosi nechodí. Dalo sa to krásne využiť, herci a hlavne ústredná dvojica bola fajn, ale kde zabudli ten humor? Veľa scén ostalo, čo sa týka čiernohumorskej srandy, úplne nevypovedaných. 65%.(12.11.2007)

 • Eddard
  ***

  Klasický příklad jednoho z pohrobků velkého devadesátkového třesku jménem Pulp fiction - ta chemie jednotlivých složek je tam prostě cítit: gangsteři, zabijáci, černý humor, hlášky, nostalgie, hutný soundtrack... Co je důležité je to, že je tohle včechno z větší části cítit velmi libě, i když na precizně vysoustruženou tarantinovskou klasiku to pořád ztrácí v mnoha ohledech, zvláště pak v kompaktnosti samotném příběhu. Je to trochu škoda, jelikož se z tohohle námětu dalo, myslím, vyždímat daleko víc. Takže tak. Cusack a Driver fajn. Hlášky cool. Soundtrack jakbysmet. 60%(13.5.2009)

 • castor
  ****

  Tenhle snímek je přesně na té hranici, kdy směřuje buď k šedému průměru nebo k blyštivému kultu. Martin Blank v něm prožívá něco jako krizi středního věku, kterou prohloubí pozvánka na setkání absolventů střední školy po deseti letech. Tam se má navíc setkat i se školní láskou, kterou právě před onou dekádou beze slova opustil. No, a ještě jedna poznámka je podstatná – Martin je nájemný vrah. John Cusack se podílel nejen na produkci, ale je podepsán i pod scénářem, navíc variuje kombinaci postav, které jsme měli tak rádi ve Všech mých láskách nebo v Lásce na stopě. Jeho charakteristika naštěstí vyžaduje více než pět slov, takže jeho postava rozhodně budí další a další zájem. Jeho rozkošná protihráčka Minnie Driver navíc nesklouzává jen k okrasné květince, ale i ona výrazně dopomáhá k tomu, že pentlování mezi různými žánry (černá komedie, akční drama, romance) má šmrnc. Připočteme skvělý soundtrack nebo obsazení vedlejších rolí.. tohle všechno určitě stojí za pozornost, i když několika malých kompromisů jest rozhodně třeba!!(23.9.2009)

 • troufalka
  ***

  Proč je zrovn tento film na seznamu 500 největších filmů všech dob časopisu Empire opravdu nechápu. Taková bžunda to zas nebyla.(14.12.2018)

 • freddy
  ****

  John Cusack je jedním z mých nejoblíbenějších herců, což svědčí o tom, že mi tento herec je sympatický a velmi mi sedí ve všech rolích. A ani tento film není výjimkou. Musím říct, že tento film jsem dlouho neznal, až jsem ho před pár dny zaregistroval na HBO Comedy. A musím říct, že to byla velká chyba, že jsem tento film dosud neznal. Tohle je jeden z těch kvalitních filmů, kde hlavní role Johnu Cusackovi velmi sluší. Roli nájemného zabijáka si totiž velmi užívá a velmi se mi v tomto filmu líbí. Například scéna, kdy chrání svého budoucího tchána před usmrcením nájemnými zabijáky a zároveň během toho střílení po zabijácích vyznává Debbie lásku a žádá jí o ruku, to je velmi vtipné a neuměl jsem si tam představit nikoho jiného než Cusacka. Prostě tohle je výborný film, u kterého se lze i docela dobře pobavit. A v mých očích ten film vyzdvihuje do nadprůměru právě herectví Johna Cusacka. Ale i Minnie Driver role v tomto filmu sluší a je více než kvalitní protihráčkou Johnu Cusackovi. Abych se taky vyjádřil k dějové stránce filmu. Určitě se jedná o originální akční kriminální romantickou komedii, která je dobře propracovaná a dost dobře koukatelná. Prostě rozhodně nadprůměrná komedie, ale na maximální hodnocení to není, protože přece jen Cusack má ve své kariéře i vtipnější komedie, a na takovou Bláznivou runway tenhle film rozhodně nemá. Ale i čtyři hvězdičky tomuto filmu sluší.(23.10.2008)

 • Rominator
  ***

  V jednom rozhovoru Cusack zmínil souboj z tohoto filmu a zvědavost zapracovala. Benny "The Jet" Urquidez (Felix La Poubelle) hraje hitmana, který má zlikvidovat Johna Cusacka (Martin Q. Blank). Benny se objeví ve čtyřech scénách a jde o několik minut. Přestřelka mezi nimi v obchodě byla dobrá, ale v pěstním souboji se John vytánhul a velice překvapil (vykopnutí zbraně nebo kop do hrudníku). Urquidez je Cusackovým trenérem kickboxu již od filmu Řekni cokoliv... (1989).(27.3.2016)

 • IQ Tiqe
  ***

  průměr(25.5.2010)

 • SeBig
  **

  Nudná ROMANTICKÁ prkotina, kde Kjusčak se snaží sbalit holku, na kterou se dřív vysral protože měl chut vraždit.. WTF. a to ten začátek vypadal taaak slibně. Skutek zdrhnul daleko daaleko pryč.(23.1.2018)

 • sharky
  *****

  Můj drobný úlet, tenhle film mám hrozně rád, nájemný vrah, který má v patách jiného nájemného vraha jede na sraz spolužáků ze střední a při tom si ještě vyřizuje jeden kšeftíček..skvělá směs žánrů od romantiky až po hodně černou komedii s výtečnými herci a hodně líbivou hudbou.(14.11.2006)

 • Flakotaso
  *

  Hrozně nudný film, "obohacený" klišovitou romantickou linkou. Navíc nemám rád Cusacka, takže z toho vychází jedna hvězda za vtip, kterého tam stejně bylo minimum.(30.7.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Úsměvné, leč ne moc zábavné. Ale mám rád Joan Cusack, a ta zde zábavná byla.(30.1.2019)

 • Terva
  ****

  Příjemná Minnie Driver a klasik John Cusack.(22.10.2012)

 • Tony.cs
  *****

  Komedie vezoucí se na černém humoru a inteligentních konverzacích. Závěrečná přestřelka zase hollywoodky pitomá, kde se moc plýtvá náboji. No, zase musí přebíjet ;)(2.3.2014)

<< předchozí 1 2 3 4
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace