Invaze

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (více)

Série(2) / Epizody(20)

Na Zemi zavítá mimozemský druh, který ohrožuje existenci lidstva. Děj se odvíjí v reálném čase pohledem pěti obyčejných lidí z různých koutů planety, snažících se nějak vyznat ve zmatku, který kolem nich propukl. (Apple TV+)

M.i.k.e

u Invaze půjdu dost proti proudu,protože je to přesně ten styl seriálu který mi sedí.Samotná invaze je tu upozaděná a část seriálu jen hádáme co že se to vlastně děje a seriál se zaměřuje spíš na lidské postavy.I ty mimozemšťany nakonec pořádně uvidíme až v závěrečné třetině a ničemu to nevadí.Sice by úplně neškodilo,kdyby tvůrci méně skákali mezi těmi cca čtyřmi hlavními dějovými liniemi,ale co už.Na druhou řadu - pokud bude - se rád podívám...70% PS : pobavila propagace Sama Neilla jakožto jednoho z hlavních postav. ()

Beckett51

Zdaleka nejlepší a nejoriginálnější mimozemská okupace od Arrival. Brilantní slowburn, kde samotná invaze hraje až druhotnou roli a kterej dokazuje, jak těžký je zaujmout kvalitní filmařinou necpající všechno divákům na stříbrným podnose, ale nechávající je se v tom trochu rochnit, spekulovat a počkat si na výsledek. Skvělá psychologie postav (zdejším komentátorům doporučuji si zopakovat základy vývojové a sociální psychologie), fantastický herecký výkony, parádní vizuál (akorát tý tmy mohlo bejt někdy trochu míň), zajímavej scénář co má hodně co nabídnout a Richterovsky už typicky bájo hudba. Překáželo pár podivnejch scén a někdy by dle mýho bylo vhodný trochu prohodit sled nějakejch scén, aby to mělo lepší efekt, ale není to nic, kvůli čemu by mi byla zkažena pozitivní zkušenost ze seriálu. Čistočistě hoodně silný čtyři, ale díky zdejšímu ignorantství opět rád nadhodnotím. ()

Chrustyn

Reálněji pojatý pohled na mimozemskou invazi, který je po vizuální stránce poutavý, ale jinak šíleně nezajímavý a nudný. Film se až zbytečně moc zaměřuje na nezajímavé postavy, kterých je jak na Orloji, místo toho, aby diváka udržoval v napětí a pracoval s jinak povedenou formou. Takhle neustále sledujeme řadu nezajímavých až otravných postav, než že bychom se dívali na zajímavý příběh. A ano jsou tu i lesby. ()

maddy

Z jednej z najočakávanejších seriálových sci-fi k tomu, že som si pri každej epizóde hovoril "Boha, to bola ukrutná nuda!" Ešte väčšie sklamanie než márny Foundation. Ten dokázal ponúknúť aspoň fantastický vizuál. Invasion nemá nič, je to rutina skrz naskrz. CELKOVO: 4/10 ()

ilemas

Invaze 2021 má sice slabší hodnocení než Invaze 2005, ale mě se i přes počáteční nudné díly líbí mnohem víc. ()

majo0007

Pozriete si Opening Credits - obrysy gigantických mimozemských lodí - poviete si, boha, to bude šupa! Bohužiaľ, nebola, pretože to v seriáli ani nie je. Scenáristická "ekvilibristika" vygradovala tým, ako Japonci zastavili inváziu - lesba poslala mimozemšťanom video súbory svojej jebačky (zrejme vo formáte DivX, s ktorým si nevedeli rady) a tí sa z toho tak posrali, že popadali od zlosti na zem. Wau-Wajo-Au! ()

_DAVE_

Komentáře zde mě definitivně utvrzují v tom, jak zvrácená je tahle doba.  :) Tvůrci ten seriál právě vzali za ten co možná nejsprávnější konec.. A pokud někdo čekal jen akci a bitky s mimozemšťanama alá Den Nezávislosti, nechť přeladí na Disney+ a čumí na Marvel :) Za mně famózní survival, sci-fi, ale hlavně i vztahové drama ()

fabecc1222

Jednoznačně největší letošní seriálový podvod na diváka. Tvůrci slibovali, bili se do prsou, jakou nám předvedou velkolepou a scénaristicky co nejvíce objektivní, a ze široka pojatou invazi... Jenže to byli všechno jen lži, a seriál je klasickou vztahovkou, řešící všechny možná současná témata, jako LGBT, uprchlíky, no a pak se tam vždycky na pět vteřin objeví ta invaze no. Taky sem nám tu za poslední rok rozmohl takový nešvar, sehnat velkou hvězdu do pilotu, a na konci ho zabít. Tak hlavně že byl Sam Neill všude v upoutávách, plakátech... Styďte se. ()

kenkaku

1. Řada: odpad! Vrchol scénaristického odpadu a největší ojeb na spotřebitele. A nejhorší je, že Apple to považuje za obrovský úspěch, který si zasluhuje další řadu… Každopádně proč ojeb. Upoutávka a lákadlo na sci-fi se Samem Neilem, hlavní tahák popravil v první epizodě a začne vyprávět vztahové drama 4 postav a na sci-fi regulérně sere. Jediná epizoda co stojí za pozornost je #6 (nechápu proč celý seriál nejede v tomto duchu). 2. Řada: TBD Více u jednotlivých epizod. ()

Nethar

Trochu rozlítané, trochu mimozemšťani, trochu pak zombie apokalypsa, trochu nejdřív neporazitelní a pak zase lehce porazitelní, trochu snaha vytěžit z podobných věcí jako Stranger Things, ale dá se. Druhé série, zatím mám rozkoukanou, se ale už trochu bojím. ()

dan4815

První série: Invaze jasně ukazuje slabost ale i sílu CSFD. Za ta léta jsem se naučil, že hodnocení na této stránce ve skutečnosti nemá odradit, ale samotná uživatelé by si měli najít své spřízněnce, kteří mají stejný pohled na stěžejní díla, a podle nich také volit další pokoukanou. Invaze nemá zase tak skvělé hodnocení, ale jestli si někdo čte mé recenze a má podobné filmové/seriálové chutě, mohu Invazi (zatím první série, druhou jsem ještě neviděl) s klidným svědomím doporučit. Myslím si, že scénáristé dokázali se skvělou věrností a důstojností vyobrazit mimozemské setkání. Zabrousím do hlubin mého vesmírem přeplněného mozku (a to doslova, všichni pocházíme z prvotních hvězd), a rád bych zapřemýšlel nad tím, jak by případná invaze vypadala. Nejspíše by vypadala dost podobně. Lidé si vyvinuli silný altruismus. V některých kulturách je silnější, v některých méně výrazný. Právě tato lidská vlastnost má negativní vliv na otázku – upoutávat pozornost či neupoutávat pozornost, že žijeme na této planetě? Byť bych chtěl vidět jiný inteligentní život, tak za prvé se to nejspíše nikdy nestane, neboť vesmír je natolik veliký a fyzikální zákony a jejich hranice jsou tak limitující a zároveň pro lidstvo nedosažitelné, že se nikdy za hranice naší sluneční soustavy nejspíše nikdy nedostaneme. Ti, co chtějí namítat; tak sice můžeme postavit generační lodě, s embryi a s roboty s úžasnou umělou inteligencí, ale nejsme schopni transformovat ani nejbližší planety, natož nějakou jinou několik světelných let daleko. Nebudu se ani bavit o existenciálních otázkách samotných potomků či AI. Jestliže se s životem přece jenom setkáme, přátelské to nebude. Proč jsme inteligentní a dominantní druh? Protože jsme si vše podrobili, změnili, a to často za pomocí agrese. Ta je evolučním tahounem lidí. Na druhou stranu, k lidem nejbližší je šimpanz. Takový Šimpanz bonobo je rovnostářský a jejich život rozhodně není tak stresující jako u slavnějších příbuzných šimpanzů učenlivých. Osobně se ale domnívám, že vlastnosti lidských předků nám napomohli se stát inteligentním druhem. Budu si oponovat, ale v seriálech či ve filmech jsou mimozemšťané často vyobrazeni jako vykořisťovatelé. Ale proč by cestovali takovou dálku pro nerostné suroviny? Často se také ozývá teorie, že kvůli vodě. Není vody dost ve vesmíru?  No, zpátky k seriálu. Hodnocení je mixem dvou očekávání. Značná část lidí chtěla technický popis invaze s následnou akcí. Druhá chtěla i nějakou citovou zápletku. Je jasné, že první skupině diváků se seriál nelíbil. Za mě je seriál skvělý, dávkuje denní tak akorát. Pro mnohé je to pomalé tempo, ale jsem za to rád. Díl za dílem buduje stále tíživější atmosféru, a stále více máte chuť na další díl. Nebudu lhát, chvílemi jsem si pomalu trhal chlupy na prdeli z toho, jak některé postavy reagovaly a jednaly. Je také škoda, že zprávy v médiích působily hrozně… uměle, nesympatičtí hlasatelé s né moc informativním přednesem. Na druhou stranu, seriál nám nabízí hned několik samostatných dějových linek z různých prostředí. Od vojáka, který poprvé viděl loď, přes rodinu, která musela čelit velikým nástrahám chřadnoucí společnosti, přes inženýrku japonského letového střediska JAPA až po haranty, kteří dlouhou dobu vůbec nevěděly o nějakém útoku mimozemšťanů. Každá tato linka nabízí odlišný pohled na celou událost. Zprvu jsem byl skeptický, ve výsledku si nedokáži nic jiného představit. Kdyby se seriál zaměřoval jen na jeden děj, tak by to bylo solidní vaření z vody. Navíc, každá postava prochází psychologickou proměnou, která je vskutku znatelná. Ještě jednou bych chtěl zdůraznit, že seriál je opravdu tíživý. Divák si mnohdy není vůbec ničím jist. Má ta postava někomu věřit či má utéci? Je jedna postava opravdu doktorka nebo jenom předstírá a provádí operaci naslepo? Skončí lidstvo tak brzy po napadení, nebo se civilizace nezhroutí a bude dále bojovat? Je vůbec ještě nějaké lidstvo? Některé otázky jsou už méně zodpovězené, nebo vůbec. Odkud přiletěli? Jak se dorozumívají? Jaká je jejich motivace? Co mají vůbec za zbraně? Jsem opravdu rád, že jsem do toho šel. Snad jedinou výtku mám na japonskou inženýrku, neboť se někdy chovala jak… nepochopitelně. Jestliže chcete komorní podívanou o tom, jak cizí invazivní druh pustoší lidstvo, jak na to reagují lidé a jakou beznaděj cítí, je to právě pro vás. Pokud čekáte čistou akci, tak to není nic pro vás. Druhá série: Musím dáti zapravdu všem těm, kteří tvrdí, že druhá série je akční... a já dodám, že o to stupidnější. Nová série je opakem pomalého budování atmosféry, s rozvážným vyprávěním bez špetky klišé. Zatímco v první sérii by jedno odhalení připadalo na celý díl, tady se mihne ono rozuzlení tajemna během dvou záběrů. Jinak řečeno, první série je o mezilidských vztazích, a divákovi je servírována tíživost života v postupně upadající civilizaci. V druhé sérii necítíte žádnou tíživost, žádný existenciální otázky. Vážnost byla vystřídána scénáristickou zbrklostí. Někdy jsem si říkal, zdali je to vůbec od stejných tvůrců. Chvílemi mi to připadalo jako Stranger Thinks, zejména v rovině fantaskního vykreslení mimozemského života. Finále je už vyloženě dílem ztripovaného scénáristy. Problémem je, že první série byla psychologickou sondou do duše lidstva, krajně se tu objevovala i věda. Proměnilo se to v telepatickou show, kde se lidé přenáší za pomocí myšlenek, kde se mluví s duhovým kondomem (nebo medúzou?) a vojáci nejsou schopni žádného okupanta zabít. Na jednu stranu se zde vysvětlilo plno záhad první série, na stranu druhou... dostalo to sestupnou tendenci. Musím ale uznat, že vyobrazení původních mimozemských vojáků (viděno již v první sérii) a vyobrazení duháka je krásné a docela originální. Bál jsem se chapadel, slizu, nebo šedého poločlověka. Nicméně, nový invazivní druh je velmi směšný. Jestli jste čekali na nějaký kontakt, tak na něj rovnou zapomeňte. Ten si nechávají minimálně na třetí řadu. Osobně to považuji za veliký nedostatek, neboť jsme o životě, touhách nebo motivacích k osídlení nic neslyšeli. Krásně by to vyplnilo hluchá místa - to jsou ty, kde je až moc křečovitě vyobrazeny emoce mezi postavami. Tak jako tak, u seriálu jsem se opět bavil, ale další série je určitě potřeba (byla zrovna oznámena), pokud možno co nejdříve. Obávám se, že s ubíhajícím časem bude divák úspěšně zapomínat na drobné, ale důležité detaily. () (méně) (více)

Mafiapau odpad!

Wokeistické manifesto džendrnerozhodnistů z kalifornie. "Realisticky podaná invaze alienů"? Tady si ze mě někdo udělal fakt dobrej den. První recenze kterou jsem si přečetl a s ní jsem do seriálu šel, byla od Beckett51. Můžete si být jistí, že tento seriál nemá nic společného s tím, co tento člověk napsal. Nevím jestli tento uživatel CSFD užívá nějaké prášky, jestli je to troll nebo má nějaký vnitrožilní matroš, ale opravdu by měl přestat, jelikož je to nejvíc matoucí a nepravdivá/mimo realitu recenze, co jsem za poslední rok četl. Pokud jste viděli jedničku a dvojku "For All Mankind", Tohle je FoM na druhou. Je to tak vyfabrikovaný výkal, že ani nedokážu vyjmenovat všechny věci, co je tu špatně, špatného natolik aby to zrujnovalo dívákův celý den. Milujeme lesby, milujeme gay, milujeme to když je bílý muž patetický, je to buzerant, tfuj tfuj zbraně zakázat. To že kalifornští idioti nesnáší zbraně a chtějí je co nejvíc zdissovat, to je takřka už můj denní chleba, na což já dělám kontry. Avšak aby i hlavní charakter a jeho tým z DEFGRU (nebo US Marines nebo Sand Company či co to sakra je) měl tak EXTRÉMNĚ ŠPATNĚ NAPSANÝ TECHNICKÝ SCÉNÁŘ, to jsem už dlouhou dobu neviděl. Scénář a technický scénář tak rozsypaný, že mám podezření na to, že to psal někdo z Marvelu.. (scénář dělalo sedm lidí naráz, takže ano, je to v podstatě to samé jako Marvel, který se líbí jen dětem protože CGI barvičky). Seriál jsem začal sledovat jen kvůli dvěma důvodům: "Realistická invaze" a "Rinko Kikuchi". Já v dosti případech jsem schopný ignorovat woke levičáckou stránku filmu/seriálu, a užít si příběh (ahoj Westworld S04) jenže tohle je tak špatně zpatlané, že bych se spíš s láskou koukal na Lynchův film, jako na realistický počin, jelikož výsmah jako Eraserhead, je proti této antropoidní blitce realistický. Odpad. Dodatek - Jedna scéna za všechny. Hlasatelka WhiteHauzu: "Musím vám říct, že nejsme ve vesmíru sami" ikdyž ani agentury v seriálu nepotvrdily že je to opravdu zdroj signálu extraterrestriální nátury (postupy byly naprosto false a vycucaný z prstu), a je to účelně vyfabrikovaná scéna, jelikož bílý dům by nikdy tuto "poplašnou" zprávu vyvolávající paniku, nikdy nevydal. Doporučil bych uživateli Beckett51 vystudovat alespoň 5 filmů/seriálů co se týče vesmírných cest/UFO tématiky, či se alespoň informovat o nějakých postupech v čemkoliv co se týče vesmírných cest, či scénářů zde probírané  tématiky, jelikož tento člověk žije kompletně mimo realitu, a nebo si asi stáhnul jiný seriál. Doporučoval bych zmíněnému uživateli, si vzít prostředník, strčit si ho do prdele, zarantat si sním v ní trošku, a pak olíznout, aby cítil jaké sračky mu jdou z huby. Jen na jednom se shodneme, a to je že kamera a herecké výkonny jsou na výbornou. Bohužel pozitiva nepřebijou negativa. Za odpadem si stojím. ()

gonga

Hodnocení zde na onancsfd je nesmyslně nízké, což mě při ignoranství mnoha zdejších takyuživatelů moc nepřekvapuje, ale je to škoda. Seriál je totiž dost zajímavý a nápaditý. Zatím nehodnotím, neviděl jsem úplně vše, čekám ale rozhodně víc než zdejších 57% ()

warrenur

1.seria: Pomerne ojedinelo a obcas napadito ponate "stretnutie 3tieho druhu". Prvych pat dielov mi prislo zaujimavych, kedze obcas celkom slusne zaslapala atmosfera, charaktery boli roznorode, ako i lokacie. Sem-tam sa tvrocom podarilo predostriet i celkom vernu psychologiu postav, ak sli do hlbky. Nie vsak vzdy a obcas to vyslovene zmrsili. Mnozstva klise - od "damaged chlapca zachranujuceho svet"...az po "damaged" veterana, ktory.....atd atd. Ano, z uvodu je sice menej akcie, co mi vsak vobec neprekazalo. Vadilo mi vsak s druhou polovicou serie pribudajuce nezmysly a klise, ci uz v konani postav, alebo v samotnom pribehu. Vobec sa necudujem nizkemu hodnoteniu. Zaverecny 5 minut serie nas pripravuje zrejme na akcnejsiu druhu seriu. Zrejme si ju pozriem. Ak chcete rychlu akcnu jazdu, toto nie je serial pre vas, okrem asi dvoch dielov k zaveru. 45%               2.seria:     Sklamanie. Nelogickosti a amaterizmus z toho srsal este viac ako v prvej serii. Konci to rovnako neuspokojivo a tym dava jasny indikator, ze sa bude jednat o dalsi z tuctovych sci-fi-ciek s x-seriami, ktore nemaju prepracovany scenar a ani dialogy. Dopozeral som len s rychloposuvom, dufajuc v prekvapujucejsi a uzavretejsi pribeh. Detska linia a i ta s "povstalcami" boli mimoriadne naivne. Hoci chapem, ze po revival 80tok v Stranger things sa to snazi zopakovat kazdy druhy tvorca....tu to urcite nefunguje. Neodporucam, skoda casu. Slabulinke dvojhviezdie. 35% ()

pilarius

Největší botou tohohle díla je tempo. Buď to měli sfouknout během šesti dílů, nebo se za těch 10 dílů měl děj posunout mnohem dále. Druhou botou je to, kolik linek rozehráli a nedokončili - jako by si mysleli, že mají zaručené minimálně tři řady. O tom bohužel pochybuji. Co naopak musím pochválit, jsou herecké výkony zejména některých dětských herců. ()

kondor77 odpad!

Progresivistická ultrakorektní sračka od společnosti, která neváhá prodávát své produkty v zemích kde vládnou autoritativní a nedemokratické formy vlády. Levičáci na Západě zaplesají nad barevnou a sexuální vyvážeností hereckého ansámblu a ženy v Saudské Arábii zatlačí slzičku. This is business. ()

Aurewen

Obsadili všechny rasy, gender, nalákali Samem Neilem a snad si vypůjčili scénář ze Znamení a Války Světů. Nicméně i tak mě to zaujalo a každý díl končí tak,že musíte vidět další,uteče to jak voda a jste na konci...co bude dál? Snad to bude v další sérii taky tak zajímavý a konečně bude nějaký rozuzlení. Líbilo se mi sbližování postav a uvědomování si toho,co ztratily a jak je možný to znovu nalézt. Na seriál dost dobrý. A soundtrack nemá chybku. ()

BFG2000

Pravděpodobně nejlépe podané téma invaze mimozemšťanů na zemi, jaké jsme tu zatím měli. Působí dosti reálně. Má to svou vlastní atmosféru, takovou, jako by depresi. Skvělé je, že invazi sledujeme pouze z pohledu několika málo postav a prakticky chybí jakýkoliv globální nadhled. Takže vlastně většinu času vůbec netušíme, co že se to celkově děje. Herecky vydařené. Zejména dětské postavy jsou TOP! Úžasně atmosférická hudba, překrásná kamera, opravdu drsní ufoni. Nečekejte žádné happyendy. Tohle na vás dýchne opravdovou depku, kterou by taková invaze jistě přinesla. Chápu tak nízké, byť naprosto nezasloužené, hodnocení.  Není to akční pecka. Vetřelce prakticky nevidíme. A vlastně je to hlavně o lidech a vztazích mezi nimi. Je jasné, že povrchní většina tohle nedokáže zkousnout. Některými toliko opěvovaná epizoda 6, je ve skutečnosti tou nejhorší a dosti zbytečnou epizodou celé řady. Pro ten zbytek ale, půjde o seriálový zážitek roku. Konec a příprava na další sérii zvládnut na jedničku! ()

DavidWebb

Invázia šlape v zabehaných šablónach moderných seriálov a až na 2-3 časti má k žánru sci-fi dosť vlažný prístup. Rozvetvenie príbehu na niekoľko línií, ktoré sú prezentované z pohľadu viacerých postáv je už osvedčený postup ako diváka nezačať nudiť a zároveň poskytuje tvorcom dosť priestoru na atraktívne lokácie (Afganistan, Japonsko) a šancu osloviť väčšie spektrum cieľofky, z ktorej si má každý nájsť to „svoje“. Mno..., plán síce dobrý, prevedenie len tak tak napoly. Viac línií ma otravovalo až sralo než zaujímalo, ale, základná premisa (hoci ohraná) patrí u fanúšikov sci-fi k tomu lákavému, prečo to chcú vidieť a sú nato zvedaví. Forma mimoušov fungujúcich akoby na vibráciách a zvuku je zaujímavá a aj slušne vyobrazená, menej už prepojenie alienov skrz samotárskeho, chorľavého tínejdžra, upadajúceho počas epileptického záchvatu do tranzu. Herci slušný priemer, soundtrack je vykradnutý z Leftoverov (Max Richter). Druhú sériu si zo zvedavosti pozriem, ale nie je to nič, načo bych sa tešil. ()

Marty7CZ

Bohužel promarnenej seroš.... Málo akce, hrozně moc kecani, snaha o sblížení s postavama, strašně nudně táhlý.... Neumím si představit druhou serii.... 50% ()