Noc plná překvapení

The Passionate Thief

Noc plná prekvapení

Komedie / Drama

Itálie, 1960, 106 min

Zrejme to fakt bude jediny film, kde Toto a Magnani hraju spolu. kazdopadne namakany film, perfektjne exteriery, vyborne dialogy, tempo, nuda nehrozila ani chvilu . 80 %(17.9.2019)

Jediný film, kde Anna Magnani a Toto hrají spolu. Hráli spolu před lety v divadle a ve varieté, ale z jejich vystoupení nebyl pořízený záznam. Předlohou pro tento film se staly dvě povídky ´Le risate di Gioia´ a ´Ladri in chiesa´, které vyšly v knize Alberta Moravii ´Racconti romani´. Gioia Fabricotti zvaná Tortorella (Magnani) a Umberto Pennazzuto zvaný Infortunio (Toto) jsou komparzisté v Cinecitta a protloukají se životem, jak se dá. Večer 31. prosince by chtěli strávit ve společnosti, každý podle svých představ. Nakonec se však sejdou. Má to ale háček, protože Umberto se už slíbil zloději Lellovi (Gazzara) jako jeho pomocník pro tuto noc. Tortorella má dojem, že za ní Lello pálí, a proto chce uskutečnit nějaký společný program. Umberto by ji však rád před ním ochránil, protože už sám pocítil, jaký je Lello násilník bez skrupulí. Tortorella je ženou, která má stále pocit, že má pravdu, snaží se, aby věci šly, tak jak si přeje ona, ráda poslouchá lichotky, dokonce je vyžaduje. A i když se stále znovu a znovu zklamává, svou tvrdohlavostí se dere do dalších trapných situací a problémů. Tortorella a Umberto se bez přestání hádají, ale zdá se, že si v životě zůstali v dobrém i v zlém. Na IMDb píšou, že je to komedie/drama, je to však pořádně hořký smích nebo smích přes slzy. Skvélá Anna Magnani v další postavě samostatné ženy, na jejiž život je zajímavé se dívat, ale je těžké ho žít. Mám pocit, že Magnani byla vlastně jediným provnocenným partnerem pro Tota. Bravo!(3.1.2014)