• MM_Ramone

Dejiny každej pohraničnej oblasti v rozpínajúcom sa Texase sú plné rôzných príbehov o skazených banditoch a bezcitných gangstroch, ktorí násilím a strachom ovládali pokojné spoločenstvá podctivo žijúcich občanov. Ale sú aj príbehy o celkom odlišných mužoch. Statočných mužoch, ktorí bojovali na strane zákona, poriadku a práva. Boli to osamelí pištoľníci, čo odvážne stáli proti všetkým, ktorí nerešpektovali zákony. Jedným z nich bol aj šerif Cruze. **(22.8.2016)

Původně jsem nechtěl nic psát,ale vidím tu jen dva komentáře a pouze 25 hodnocení.Jde o starší leč barevný western což jsem uvítal.Nemám rád čb westerny.Jak se dnes píše je to western typu B určený zřejmě pro TV.Překvapilo by mě,kdyby tohle běželo tenkrát v kinech.Tím však film nechci shazovat.Film je překvapivě tak krátký(70 minut bez závěrečných titulků),že jsem se nestihnul nudit.Kratší western jsem neviděl.Děj je jednoduchý,ucelený a srozumitelný.Nechybí klišé typu:klaďas se stane šerifem v malém městečku s vypořádá se s tamní bandou záporáků.Proč ne,mám to tak rád.Charaktery všech hlavních i vedlejších postav jsou jasně nastíněné hned od začátku.Představitel šerifa je sympaťák stejně jako jeho "kámoš" karbaník v podání zajímavého Franka Faylena.Záporáci jsou víceméně jednodušší,takže to má šerif snadné.Je to taková jednoduchá nenáročná jednohubka,která by neměla urazit milovníky starých westernů.(19.3.2015)

• GMVajgl

Z nadhledu je to celkem zábavnej film, mraky klišé, souboje jsou k popukání, ale závěr už ani nestojí za to, abych si z něj utahoval. Navíc ten "záporák" byl stokrát lepší než "klaďas". Aspoň že to bylo tak krátký. A taky dabing.(17.1.2010)

Bývalý tulák a nyní nový šerif, jeho přítel karbaník a mladá farmářka se musí postavit třem zločinným bratrům Moranovým, kteří kradou ve velkém dobytek a vraždí oponenty. Barevný, typicky béčkový, ale napínavý a svižný western z roku 1954 s Georgem Montgomerym - bývalým boxerem a častým hercem westernových a dobrodružných snímků. Celý film na: http://www.youtube.com/watch?v=2Fetb6bMXAo .(7.8.2013)