poster

Moje druhá láska

 • USA

  My Girl 2

 • Slovensko

  Moja druhá láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 99 min

 • pakobylka
  *

  Spíš sci-fi nežli romantická rádoby komedie, neboť děti, které se bez zjevné či skryté příčiny nevyjadřují jako děti, obyčejně nebývají z tohoto světa. S pubertou to nemá co dělat. Příběh je bez větších výhrad "koukatelný" přesně do onoho památného okamžiku, kdy se Anna Chlumsky alias Vada Sultenfuss řízením osudu zastoupeného chápající macechou přemístí do Los Angeles - bohužel se tak stane velice záhy a velký průšvih završí Austin O'Brien. Zatímco s akční jízdou po boku Arnolda Schwarzeneggera v "Posledním akčním hrdinovi" (1993) se srovnal víc než dobře, úloha Nicka Zsigmonda mu vyloženě neseděla. Oba mladí hrdinové už jaksi vyrostli z dětské otevřenosti a bezprostřednosti a ocitli se přesně v tom nevyhraněném věku, který přináší dost a dost starostí i v reálném světě - a zabývat se ještě osobními problémy postav světa filmového je očividně nad jejich síly. P.S.: Mám drobné podezření, že se pod dílem zkázy podepsal i český dabing, ale nemám pro to žádný přímý ani nepřímý důkaz.(29.11.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Četla jsem, že zpěv má na dítě uklidňující vliv.." - "Pokud nemá hudební sluch !!" ;) Tak mě napadá, zda lze mluvit o jakémsi filmovém sluchu.. Pak by samozřejmě otázka, zda jsi slyšel o tom či onom filmu, dostala úplně nový rozměr..;) Stejně jako Vadin filmový svět zde.. Mohlo by se zdát, že bez Culkina tenhle sequel nebude mít culky, zvlášť když Moje - Ne moje, ale Vadina !! ;) - první láska platila za skutečně výborný, kouzelný snímek, nicméně potíž lze hledat úplně jinde, zvlášť když to byla právě opravdu velmi dobrá Ann Chlumsky s tou její Vadou - Nebo vadami ?? ;) - na kom první film vlastně stál.. Některé série by zkrátka neměly vůbec vznikat.. Jakkoli Moje druhá láska se znovu výborně napsanými dialogy nabízí několik opravdu dobrých pasáží s těmi domácími videi Vadiny matky na čele.. A v závěru v porodnici si jeden říká, zvlášť při vzpomínce na první film, který nakonec skutečně ty koule měl, zda se historie nebude opakovat.. Neopakovala, ani v nejmenším.. Bohužel !!(29.5.2016)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,359,799Tržby Celosvetovo $-(12.12.2009)

 • Kacitr
  ***

  "My girl 2" vůbec neměla spatřit světlo světa. Pokračování zbytečné a na "Moje první láska" nemá ani v nejmenším. Veškeré kouzlo, které bylo v předchozím snímku jako by se vytratilo. Ještě že se na scéně objevila Anna Chlumsky, Dan Aykroyd, Jamie Lee Curtis a samozřejmě úžasný soundtrack od "The Temptations - My Girl".(12.2.2011)

 • JohnnyD
  **

  Ďalšie nepotrebné pokračovanie, ktoré sa nedostáva do odpadu len kvôli asi 10-15 minútam s Danom Aykroydom a detailnému záberu do výstrihu Jamie Lee Curtis.(5.9.2005)

 • - Děj se odehrává v roce 1974. V radiu v autě ale pak zaslechneme skladbu "Swingtown",  jejímž autorem je Steve Miller Band. Píseň nicméně spatřila světlo světa až roku 1977. (Kacitr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace