Krásná mimozemšťanka

My Stepmother Is an Alien

Krásna mimozemšťanka

Komedie / Sci-Fi

USA, 1988, 105 min

Tvůrci hlavní pointu posadili na jednoduchém principu žena versus muž. Dosadili do hlavní role, pro někoho více pro někoho méně, krásnou ženu, do role sekundanta svobodného muže, zabalili tento princip do jednoduché sci-fi zápletky a příběh složený z řady humorných scén jdoucí jedna za druhou může začít. Některé z těchto scén jsou velmi vtipné, těm kontruje s úspěchem několik situací s opačnou kvalitou. Komedie žádným výrazným způsobem nevyčnívá z nekonečné řady titulů jemu podobných a jeden z hlavních důvodu proč si ho zejména mužská populace pamatuje, je zmíněná ženská role, kterou průměrným způsobem představuje Basingerová. Filmová realizace komedie taktéž splňuje všeobecné standarty a stejně tak i nevýrazná doprovodná hudba. Takže v celkovém obraze se film pohybuje někde těsně kolem třetí hvězdičky.(16.4.2008)

Komedie stará 20 let, dalo by se říct, že celkem obyčejná a průměrně filmařsky zpracovaná, ale přesto stále milá a úsměvná. Krásná Kim Basinger v množství slušivých kostýmů vyvádí velmi vtipné kousky a přitroublý Dan Aykroyd jí dobře sekunduje. Některé části jsou ovšem nudnější, ale některé zase nadmíru zábavné. V roce 1988 to muselo pobavit hodně, dnes už o trochu méně, ale přesto to většinu dnešních stupidních komedií převyšuje. Pro mě bude Krásná mimozemšťanka vždy symbolem zábavy.(7.2.2009)

• Valentin

Jo, kdyby k nám z vesmíru posílaly jen takové krásné mimozemšťanky jako Kim. Veškerý humor je stavěn na principu podivína Aykroyda se snaží sbalit úžasná Basinger, nic víc nečekejte. Ale scéna v posteli, před kterou mimozemšťanka projde v koupelně rychlokurzem sexuálních praktik, je nezapomenutelná.(22.2.2011)

• Tommassi3

"To je ta nejodpornější věc, jakou jsem kdy viděla !!" - "Taky proto jsme s tím před tisíci lety přestali.." ;) Krásná mimozemšťanka platí právě za ten typ filmu, na jehož zrodu stál výborný nápad, k jehož realizaci však raději nemělo dojít.. Říká se tomu prokaučovaná příležitost.. Promrhaný potenciál !! A pak i další důkaz mé teorie, že scenáristický tým, respektive více než jeden scénárista, většinou filmu škodí a činí ho nekonzistentním, se spoustou humoru jen mezi řádky.. A s podobně špatným skriptem by lépe nenaložil ani větší machr než upocený režisér Richard Benjamin.. A tak znovu musím litovat topícího se Dana Aykroyda i Kim Basinger, která znovu dokazuje svůj obrovský a jedinečný komediální talent pro grotesku..(16.1.2016)

Tohle je přesně ten typ sci-fi, který mám nejraději - mimozemské civilizace na Zemi. A není to ledajaká návštěva. Cizí návštěvník vypadá jako Kim Basingerová, která byla v 80. letech opravdu neobyčejná, tím víc se leckdo může trochu zapotit při luxusních scénách. Dalším tahounem je i Dan Aykroyd, který si ji hned druhý den bude chtít vzít. Nezdá se, že by film měl hluché místo. Když jsem ho před několika lety vidět poprvé, byl jsem unešen hlavně triky i tou nechutnou kabelkou s hadem. Nesluší se prozrazovat konec, proto jen dodám, že je nečekaný a stojí za to vydržet dokonce.(17.5.2014)

• - Do hlavnej úlohy bola pôvodne zvažovaná Shelley Long. (m.a.t.o.)

• - Kvôli účinkovaniu v tejto snímke odmietla Kim Basinger (Celeste) možnosť zahrať si vo filme Znásilnenie (1988). (m.a.t.o.)

• - Natáčanie prebiehalo v Kalifornii. Pláž, na ktorej pristane Celeste (Kim Basinger) so svojím lietajúcim tanierom, poslúžila neskôr aj pre natáčanie seriálu Beverly Hills 90210 (od r. 1990). (m.a.t.o.)