Krásná mimozemšťanka

Krásna mimozemšťanka

Komedie / Sci-Fi

USA, 1988, 105 min

• tron

Skvelá Kim Basingerová sa síce v 80. rokoch 20. storočia preslávila, avšak predovšetkým svojou fyzickou krásou, za čo v nasledujúcich rokoch platila vysokú daň a až v zrelom veku divákom ukázala, že na to má i ako dramatická herečka (L.A. - UTAJENÉ SKUTOČNOSTI, DVERE V PODLAHE). Romantická sci-fi komédia KRÁSNA MIMOZEMŠŤANKA rozhodne už z názvu nepatrí k filmom, ktorými by sa Basingerová (resp. hocikto) chválila. Je to nudne bizarná záležitosť s Danom Aykroydom a vesmírnym radcom, ukrytým v dámskej kabelke. No neviem...(4.2.2007)

• Kosmik 1

Lehce podprůměrná osmdesátková komedie, která příliš tlačí na pilu, aby se pokusila co nejvíc pobavit. Výsledek je bohužel opačný a tak se nám dostane spíše romantického rodinného filmu s mírným nádechem humoru, který ale tolik nepobaví a je lehce zapomenutelný (to je vlastně celý film). Hodnotit pak lze jedině půvab tehdy krásné Kim. 45%(12.4.2014)

• Terva

CITÁT - Vy věříte na život mimo naši planetu? Já osobně nevěřím ani na život v této místnosti........... Tento film jsem nikdy dříve neviděl a teď vidím důvod proč. Upřímně, je to blbost. Jeden z nejtrapnějším příběhů o mimozemské inteligenci, což je vlastně asi lež, protože Krásná mimozemšťanka tý inteligence moc nemá, respektive je pitomá. Ani jako komedie to u mě nefunguje, je to spíš trapná rádoboparodie. Z mých oblíbených herců dělaj kašpary, tak že nefunguje ani toto spojení. Pár dobrých kamerových záběrů a někdy povedený hudební doprovod. CITÁT - Co je to SEX??!!........(30.8.2014)

• kingik

Kim Basinger je asi největším lákadlem na tomhle poměrně naivně vystavěném snímku. Sympatický Dan Aykroyd, který se v osmdesátých letech stal prototypem pro postavy neatraktivních mužů s dobrým srdcem, je rovněž adekvátní volbou. Jenže film jako celek je až moc splácaný v jakousi mimozemskou a blíže neidentifikovatelnou hmotu. Klady: sličná Kim Basinger + milý Dan Aykroyd. Zápory: z námětu se dalo vytěžit víc, naivní pojetí příběhu, nulová šance na vydařený gag a to je na komedii dost zásadní, slabé režijní zpracování, osmdesátková nuda. Mé hodnocení: 20%(25.2.2013)

• Lacike

Osemdesiatkova sci-fi komedia s Danom Aykroydom? Myslel som, ze to nemôze dopadnut zle. A dopadlo. Vsetky tie pokusy o humor mi pripadali trapne a postavy neznesitelne. Zapletka vôbec nefungovala. Proste trapas. Zaujali ma len Alyson Hannigan a Alyson Hannigan,ale aj tym, ze som mal moznost ich vidiet ako vyzerali za mlada. Nakoniec ma najviac potesil dom na plazi v ktorom byva postava Jona Lovitza. Je to presne ten isty dom v ktorom v BH 90210 byvali Kelly a Donna.(1.11.2016)

• - Kvôli účinkovaniu v tejto snímke odmietla Kim Basinger (Celeste) možnosť zahrať si vo filme Znásilnenie (1988). (m.a.t.o.)

• - Do hlavnej úlohy bola pôvodne zvažovaná Shelley Long. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie prebiehalo v Kalifornii. Pláž, na ktorej pristane Celeste (Kim Basinger) so svojím lietajúcim tanierom, poslúžila neskôr aj pre natáčanie seriálu Beverly Hills 90210 (od r. 1990). (m.a.t.o.)