Ovdovělý vědec dr. Steven Mills hledá radarovými paprsky mimozemské formy života. Aniž o tom ví, jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťanka má kontaktovat dr. Millse a zjistit složení jím vysílaných paprsků, které mohou planetu zachránit před hrozícím zničením. Celesta, čerpající všechny informace o pozemském životě ze své encyklopedické kabelky, potká Millse na večírku. Vědec je lepou dívkou okouzlen a rozhodne se s ní oženit. Jeho třináctiletá dcera Jessie vytuší, že její nová matka není běžnou lidskou bytostí. Celesta se přizná ke svému původu i ke svému poslání na Zemi, ale trvá na tom, že její city k Millsovi jsou opravdové. Duplikace radarového vysílání zachrání vzdálenou planetu a Celesta může zůstat na Zemi. (oficiální text distributora)

kingik

Kim Basinger je asi největším lákadlem na tomhle poměrně naivně vystavěném snímku. Sympatický Dan Aykroyd, který se v osmdesátých letech stal prototypem pro postavy neatraktivních mužů s dobrým srdcem, je rovněž adekvátní volbou. Jenže film jako celek je až moc splácaný v jakousi mimozemskou a blíže neidentifikovatelnou hmotu. Klady: sličná Kim Basinger + milý Dan Aykroyd. Zápory: z námětu se dalo vytěžit víc, naivní pojetí příběhu, nulová šance na vydařený gag a to je na komedii dost zásadní, slabé režijní zpracování, osmdesátková nuda. Mé hodnocení: 20% ()

gudaulin

Některé komedie z 80. let, byť nemají ambice větší než jednoduše pobavit, mám opravdu rád, viz oba díly Ghost Busters, ale tahle rádoby komedie má jeden problém - pro mě ale zásadní. Její pokus o humor na mě vůbec nefunguje, je to plytké a strašně rychle zapomenutelné. Pokud bych měl udělovat hvězdičky, pak jedině za půvaby Kim Basinger a sympatické vystupování Dana Aykroyda - a to mi přijde málo. Takže je mi líto, celkový dojem: 25 %. ()

JohnnyD

Tak som si to pozrel po niekoľkých rokoch. Bol to jeden z filmov môjho detstva, tak ako množstvo ďalších komédií z osemdesiatych rokov a zo začiatku 90s. Disponuje množstvom inteligentného humoru (bozk, sex, nakupovanie ...) a je tu množstvo skvelých hercov. Každého heterosexuálneho príslušníka mužského pohlavia určite zaujme Kim Basinger. Dan Aykroyd je tiež výborný a Jon Lovitz je priam božský. Z mladých hercov tu môžeme spoznať ešte deti - Alyson "Willow" Hannigan a Setha "Ozz" Greena, ktorí si neskôr zahrali v brilantnom seriále Buffy. Krásna mimozemšťanka je klasická komédia z 80s - okrem inteligentného humoru, skvelých hercov je tu tradične skvelý soundtrack plný syntetizátorov a automatických umelých bicích. Proste tak ako to mám(e) rád(i). Krásne spomienky na krásny film, krásnu Kim a krásne časy. ()

tron

Skvelá Kim Basingerová sa síce v 80. rokoch 20. storočia preslávila, avšak predovšetkým svojou fyzickou krásou, za čo v nasledujúcich rokoch platila vysokú daň a až v zrelom veku divákom ukázala, že na to má i ako dramatická herečka (L.A. - UTAJENÉ SKUTOČNOSTI, DVERE V PODLAHE). Romantická sci-fi komédia KRÁSNA MIMOZEMŠŤANKA rozhodne už z názvu nepatrí k filmom, ktorými by sa Basingerová (resp. hocikto) chválila. Je to nudne bizarná záležitosť s Danom Aykroydom a vesmírnym radcom, ukrytým v dámskej kabelke. No neviem... ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +ještě krásná Kim Besinger, která měla zajímavé schopnosti, začínající Alyson Hannigan, efekty -strašně moc trapný, málo uvěřitelný/// No tak tohle mi moc nesedlo. Je to zajímavé a když Celesta používá svoje schopnosti a nebo je u toho ta "kabelka" je to rozhodně koukatelné. I rodinné zázemí a vztahy byly zajímavé. Ovšem už zde to bylo málo uvěřitelné a navíc když přišel brácha k TV, tak jsem se červenal a zalézal pod deku. Prostě jsem se cítil trapně. Tohle je film možná tak pro děti./// Celkem 47%/// ()

• Kvôli účinkovaniu v tejto snímke odmietla Kim Basinger (Celeste) možnosť zahrať si vo filme Znásilnenie (1988). (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo v Kalifornii. Pláž, na ktorej pristane Celeste (Kim Basinger) so svojím lietajúcim tanierom, poslúžila neskôr aj pre natáčanie seriálu Beverly Hills 90210 (od r. 1990). (m.a.t.o.)