Randění v New Yorku

• USA Dating & New York (více)

Kdysi dávno se v kouzelném království New Yorku, které nikdy nespí, v zemi nejlepší pizzy na světě a přeplněného metra, seznámili dva nezadaní mileniálové Milo a Wendy prostřednictvím aplikace Meet Cute. Po vášnivé známosti na jednu noc je kouzlo New Yorku opět svede dohromady. Aby se však vyhnuli nástrahám svých předchozích milostných vztahů, dohodnou se na "přátelství s příležitostným sexem". Co by se mohlo pokazit? S pomocí vrátného Colea a jejich přátel Hanka a Jessie, kteří také čelí komplikacím ve svém novém románku, Milo a Wendy možná najdou to, co hledají... (HBO Europe)

Heywood odpad!

Jedna hezká holka a zbytek velmi nehezká parta. Debilní zápletka o tom, že si vrzneme, ale jinak žádné důvěrnosti. Hlavní hrdina je hnus ( a dabing byl doslova neposlouchatelný). Tohle jak doufám, není o "mladých", ale o idiotech, kteří nic nedělají a jenom se nudí na sociálních sítích. Odpad intelektuála, který chrlil slova do scénáře a léčil si svůj komplex přehlížení. ()

Arsenal83 odpad!

Otravná multikulturálna sračka, kde sa randenie posúva na úroveň prvotnopospolnej spoločnosti, ide len o šukanie, ale hlavne žiadne záväzky. A najdôležitejší v živote je zasraný Instagram. Samozrejme až po sexe, ten sa tu spomína cyklicky. Navyše, okrem jednej herečky to bol kásting akoby z obludária. Takže romantika jak sviňa. ()

Aljak

Vo svojej podstate to nebolo až tak zlé, ale ústredná dvojica Milo & Wendy mi bola absolútne nesympatická - a to nielen vzhľadom, ale aj správaním, charakterom a celkovo aj svojou idiotskou intonáciou. A pritom si myslím, že ten štýl dialógov nebol vôbec márny a niektoré rozhovory mali v sebe aj taký príjemný light dôvtip. Ale nie v podaní týchto dvoch "kamošov". Aspoň že tie vedľajšie postavy boli ako tak znesiteľné a trochu to zachránili. No a zápletka postavená na "Friends with benefits", to tu už bolo x krát! Celkový dojem hodný jednej hviezdice za ten obstojný humor. ()

silentname

"Dating & New York" je podľa mňa celkom kvalitne spracovaná romantická komédia. Nemôžem povedať, že by sme sa v príbehu nevyhli určitej dávke klišé a ku koncu budete presne vedieť ako to dopadne, no spracovanie je veľmi originálne, a naši hlavní hrdinovia sú obaja tak trošku divní, že miestami ich reakcie človek v jadre nevie pochopiť. Ale nejakým spôsobom si k sebe nájdu cestu. Čo sa príbehu týka, tak film asi neponúka niečo, čo sme už nevideli, no skvelé je podľa mňa, že film má aj tajomného rozprávača, ktorý celý tento film pojme v štýle - "Once upon a time..." a budeme to mať aj vizuálne miestami prezentované ako americkú romantickú rozprávku. To je podľa mňa asi najvtipnejšie na tom všetkom. A ani raz ma to nenudilo. Dokonca tento film využije aj nejaké tie blackouty, no tentokrát to nepôsobí ako miesto, kde usekneme film na reklamnú pauzu. Pôsobí to, že to naozaj filmu niečo pridáva. V jadre môžem povedať, že film ma bavil, romantická linka fungovala a naša ústredná dvojica mala dobrú chémiu. Takže skrz tie príbehové klišé mi to absolútne zapasovalo a patrí medzi asi najzaujímavejšie romantické komédie tohto roku. Hodnotenie: B+ ()

BOURQUE

Režisérsky debut Jonaha Feingolda podľa mňa nevyšiel úplne podľa predstáv. Jeho pokus o napodobnenie myšlienok (miestami možno aj dialógov?) Woodyho Alena, využitie základov príbehu filmu Friends with Benefits a ich následné akési spojenie sa nedarí. Chémia medzi ústrednou dvojicou Francesca Reale / Jerry Ferrara je veľmi krehká. Z hereckej stránky sa najviac zviditeľnila Francesca Reale. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()