Reklama

Reklama

Clarksonova farma - Série 1

(série)
Trailer 1
Velká Británie, 2021, 6 h 25 min (Minutáž: 40–54 min)

Epizody(8)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (11)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nehorázná hlína tenhle pořad. Doopravdy nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že mě bude tak extrémně bavit pořad o farmaření a páření ovcí. Jenže environmentální orangutan Jeremy Clarkson je prostě magnet popularity a záruka kvalitní zábavy. Clarkson's Farm je totiž unikátní a zcela nepřikrášlenou demonstrací všeho, co farmaření obnáší – jde o otázku života, smrti, dodržování vládních regulací, a vyplňování formulářů daňového přiznání – a krom toho jde o neskutečně nahláškovanou recesi, nebo chcete-li přímo satiru, která si nebere sebemenší servítky. Přesto seriál i přes svůj signifikantní britský suchý humor velmi explicitně upozorňuje na dost zásadní environmentální problematiku potravinového nedostatku a nesmírně složitého procesu, jak se daná potravina dostane z farmy až k vám na talíř.... Verdikt? Epizoda s ovčími orgiemi a obnovou biodiverzity absolutní top strop; no a zahradník Gerald s nesrozumitelným britským přízvukem by si zasloužil vlastní show. Doporučuju všema dvaceti, i těm, kteří jsou Top Gearem nepolíbeni... ()

Syptonus 

všechny recenze uživatele

Hodně jsem se nad touto recenzí musel zamyslet i přes to, že jsem tu četl komentáře těch, kteří asi úplně nepochopili význam této show. Po Top Gearu a Grand Tour Jeremy ukazuje trochu lidskou tvář. Od beznaděje, až po skvělé momenty radosti, vtipu, nostalgie. Možná vnímám show trochu jinak, ale musím přiznat, že jsem si první řadu velice užil a prožíval každý moment, kdy se něco dělo. Hlavní postavy rychle přirostou k srdci a chcete pokračovat dál a dál, díl za dílem. Ukázka farmaření, různých špatných i radostných situací, ale i odměny za slušně odvedenou práci. Jeremy si asi uvědomuje, že život je ve výsledku důležitý prostými věcmi, než by si sám myslel. Těším se na další a za tenhle výkon klobouk dolů, stojí rozhodně za zhlédnutí. ()

Reklama

Ydrosten

všechny recenze uživatele

Tohle není Top Gear a není to o autech. Clarksona extrarád nemám ale v TG je dobrej a sedí mu to. Tady jsem se přestal dívat někdy u 4 dílu kdy už se nikdo ani nesnažil předstírat že většina "problémů" je nahraná, předem daná a součástí scénáře. Co tady jde s určitým přivřením očí ocenit je že se Clarksona konečně někdo rozhodl krotit v "pičovinách" a bylo mu od poradců a těch lidí okolo jasně řečeno že pokud to nebude brát vážně, dopadne tvrdě na hubu aneb byrokracii vtipem neodstraníš, takže to občas bere vážně. Taky má moji mírnou poklonu že dokázal zhubnout a nemá 200 kilo. Lisa je sympatická. Nefunguje to na mě. Kdyby to braly vážněji a kdyby tam nebylo to tlačení problémů a katastrofické výsledky "pomáhání" Craksna, dal bych tomu šanci. Takto je to na 2 hvězdy a to jsem ještě hodnej. ()

P.J.2 

všechny recenze uživatele

Clarkson přestal dělat kravinky s autama (což nás mrzí) ale zároveň začal farmařit (což nás těší) a první série je prostě boží. Nejde přitom ani tak o to se popadat smíchy za břicho (i když uznávám, že scény s Geraldem byly dokonalý, hlavně ta, kde řídí kombajn, u té jsem umřel) ale seriálem prostupuje až téměř hmatatelná feel good atmosféra, kdy každý díl nabídne alespoň pár epochálního scenérií a záběrů na pohádkový venkov. Jeremy tu zároveň seznamuje Diváky, prostřednictvím svých problémů, s byrokracií a úředničinou, nad kterou někdy zůstává rozum stát. A i když víte, že tu jde o Clarksona, nějakým zázračným způsobem mu ten úspěch přejete, chcete aby uspěl. Dost slov, jde se na druhou sérii. ()

Hpatrik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Chtěl jsem to jen zkusit, a nakonec jsem se od toho nemohl odtrhnout! Skvěle uchopené, všechny postavy jsou každý svým způsobem unikátní a nepostradatelní, ale snadno si je oblíbíte a fandíte jim. Což platí i pro samotného Clarksona, který upřímně nebyl můj nejoblíbenější v Top Gearu, ale tady musím uznat jeho schopnost bavit, a říct ve správný moment to správné slovo. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Na začátku epizody popisuje Jeremy Clarkson svůj den na farmě, jehož součástí je příprava rajčatové omáčky. Během přejezdů autem mezi místy své pracovní náplně pozoruje nad sebou letící helikoptéru. Rovněž si můžeme všimnout, v jaké hodině dne se zrovna Jeremy nachází. Jde o odkaz na podobnou scénu z filmu Mafiáni (1990), ve kterém Henry Hill popisuje svůj pracovní den a rovněž dohlíží na přípravu omáčky k těstovinám. (Komanch)

Reklama

Reklama