Reklama

Reklama

Clarksonova farma

(seriál)
  • Velká Británie Clarkson's Farm
Trailer 1
Dokumentární
Velká Británie, (2021–2023), 12 h 22 min (Minutáž: 40–54 min)

Série(2) / Epizody(16)

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (51)

luka4615 

všechny recenze uživatele

Jeremy Clarkson si pořídí farmu a začne hospodařit. A protože to je náš starý známý Jeremy, všechny zemědělské aspekty vezme řádně od podlahy s vervou sobě vlastní. Clarkson's Farm mimo tento stěžejní atribut zaujme i precizním zpracováním, nádhernými záběry na oku lahodící anglická políčka a plejádou výrazných postaviček (Gerald!), díky nimž celý tento bláznivý dokumentární koktejl dostává ten správný náboj. Pokud jste tedy vždy toužili vidět Jeremyho ve směšně velkém traktoru značky Lamborghini, nebo jak strká celou paži ovcím do zadku, zde jste opravdu správně. Výborná práce! (Prime Video) ()

NiaWolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Clarksonova farma je takový zvláštní seriál. Je to vlastně takový zjednodušený pohled na britské farmaření. Zjednodušený hlavně v tom, že Jeremy si může dovolit rozhazovat peníze a spoléhat se na Kaleb ex machina. Sice tedy poukazuje na strasti zemědělců, zanadává si byrokracii, ale je to spíše takové povrchové. Nicméně seriál je příjemná oddychovka. Nebudete se u něj plácat do kolen, jak jste mohli být zvyklí třeba z Top Gearu, ale Jeremyho humor tu je přítomný, stejně tak jeho nechápavé výrazy a věčná smůla. Celkově je ale prostředí i lidé příjemné. Závěr pak zahřeje u srdce. ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Když to všechno sečtu, vychází to zhruba na čtvrt milionu liber." "Jo. A to je je jen cena za základní vybavení. S takovou sotva zaseješ obilí." ________ Nehorázná hlína tenhle pořad. Doopravdy nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že mě bude tak extrémně bavit pořad o farmaření a páření ovcí. Jenže environmentální orangutan Jeremy Clarkson je jednoduše lukrativní magnet popularity a záruka kvalitní zábavy. 'Clarkson's farm' je unikátní a zcela nepřikrášlenou demonstrací všeho, co farmaření obnáší - jde o otázku života, smrti, dodržování vládních regulací, a vyplňování formulářů daňového přiznání - a krom toho jde o neskutečně nahláškovanou recesi, nebo chcete-li přímo satiru, která si nebere sebemenší servítky. Přesto seriál i přes svůj signifikantní britský suchý humor velmi explicitně upozorňuje na problematiku potravinového nedostatku a nesmírně složitého procesu, jak se daná potravina dostane z farmy až k vám na talíř.... Verdikt? Epizoda s ovčími orgiemi a obnovou biodiverzity absolutní top strop, Zahradník Gerald s nesrozumitelným britským přízvukem by si zasloužil vlastní show, no a za pokračování budu jedině rád. Doporučuju všema dvaceti.... RIP Wayne Rooney. ________ "Nesnáším jezevce. Jsou jako puberťáci. Celý den spí, vstávají až večer, přenášejí pohlavní nemoci, bourají zídky, a když se rozední, jdou zas spát." ()

_DAVE_ 

všechny recenze uživatele

Nemohu jinak než za pět, i když mě farmaření obecně rozhodně nebere, děkuji bohu že netrpím předsudky a neměl jsem problém si to pustit. Brilantně natočeno, pečlivě vybraní a taky náležitě přirozeně vtipní Jeremyho parťáci. Samotný Clarkson v úplně jiné pozici než v GrandTour, zde naslouchá, učí se, je velmi submisivní a nechá po sobě štěkat mladého spratka - co ale evidentně velmi dobře ví jak farma funguje. Clarkson ke všem pochodům na farmě pak stejně přistupuje "po svém" a snaží se vymyslet "něco nového", ale často to dopadá jako velká vtipná katastrofa. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

Pro mě určitě povedenější než GT. Samozřejmě je to stejně jako u TG a GT hodně strojené, aby vznikla iluze začínající farmy. Co ale nešlo předem přichystat a je jednoznačně nejsilnější stránkou CF, jsou okolnosti, ve kterých Clarkson s hospodařením na farmě začíná (počasí, pandemie). Díky tomu nejsou díly repetitivní a když přidáme povedený výběr spolupracovníků, tak sledování uteklo hodně rychle. ___ (Spoiler) Škoda, že tam více nerozebrali ten výsledek hospodaření. Takhle by to mohlo vypadat, že i přes všechny ty masivní (a často zbytečné) investice a špatný výnos zůstali v klidu v plusu ještě před připočtením dotací (/spoiler). ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Na začátku epizody popisuje Jeremy Clarkson svůj den na farmě, jehož součástí je příprava rajčatové omáčky. Během přejezdů autem mezi místy své pracovní náplně pozoruje nad sebou letící helikoptéru. Rovněž si můžeme všimnout, v jaké hodině dne se zrovna Jeremy nachází. Jde o odkaz na podobnou scénu z filmu Mafiáni (1990), ve kterém Henry Hill popisuje svůj pracovní den a rovněž dohlíží na přípravu omáčky k těstovinám. (Komanch)

Reklama

Reklama