Clarksonova farma

(seriál)
  • Velká Británie Clarkson's Farm
Trailer
Dokumentární
Velká Británie, 2021, 6 h 25 min (Minutáž: 40–54 min)

Epizody(8)

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

Trailer

marhoul

Jeremy má farmu. A ne ledajakou. Významný kus země, k němuž náleží 42 velkých polí, lesy, prameny, potoky a tradiční, klasicky anglické hraniční zídky, celkově nic pro začínajícího čučkaře. Že si ukousl většího sousta, než by zvládl, je divákovi záhy jasné a nejde jen o pořizování nebo obsluhu zemědělských strojů, či učení se všemu za pochodu. Docela příjemný formát lehce přifintěné reality show si diváka dokáže získat, protože cílovkou není ostřílený hnoják, ten nemá čas koukat na bednu, ale každý, kdo o zemědělství ví kulové, traktor zná jen z kolony na cestě a kombajn z hračkářství, když ho pořizuje v mini verzi znuděné ratolesti. Však chleba viděl každý, pivo taky i olej pod flákotu v trojobale nalije rád kde kdo. Že se to nevyčarovalo samo na polici v krámě, se ale poněkud zapomíná, čili Jeremyho projekt oceňuji a neřeším, co vše kolem toho bylo. Chválím aktivitu, při níž využil svého jména pro dobrou věc a ukázal lidem, o čem to celé je. A pal to čert, že konkrétně v jeho případě investovaný kapitál nehrál roli. Každý díl přinesl dost zajímavého, řekla bych, že obočí zvedla větší část publika. Perfektní byla postava manažera- poradce, který farmáře usměrňoval v duchu byrokratických předpisů, včetně statistických rad a osvědčených realistických plánů. Zúčtování v závěru bylo třešinkou, která dala celému pořadu jiný rozměr. Rázem bylo jasné, že se nebavíme o výzvě vrtošivého, nešikovného stárnoucího chlapa... Mladý, ale zkušený makač Kaleb, který pobavil svou jednoduchostí, snadno diváka přesvědčí, že je to borec na správném místě, učit by se od něj mohl každý začínající odvážný optimista. Práci kolem ovcí nemá smysl rozebírat, kapitola sama pro sebe. Pro mě tedy interesantní celé a až mě bude zase na silnici brzdit traktor, přejdu to bez keců. Minimálně na tohle tento pořad dobrý byl. Může za to i excelentně natočená závěrečná pasáž s kombajnem, která byla absolutní TOP a seriál povýšila z roviny zábavné na post ryze edukativní. Ráda se podívám na další Clarksonův rok. Pátá hvězda je od mě za důležité prořezávání lesa, kdy si Jeremy s chutí a zcela právem kopnul do internetových envirodementalistů, kteří princip obnovy lesa a jeho potřeby nejen že absolutně nechápou a nepřijímají, ale často do něj od avokádového prudce bioveganského latté ještě ani nedojeli. Protože tam nejede metro a nalískané kýty v úzkých galatách kule na výlet pěšky nepustí... ()

Kwaichi

Jeremy Clarkson počas svojnho života nastváral plno blbostí. Toto bola jedna z tých najodvážnejších. Že uvidím Jeremyho ako farmára prehánať sa na Lambe po farme sa mi nesívalo ani v najtajnešom sne. Svojej úlohy sa zhostil s plným odohlaním, no nebyť podpory filmového štábu a nových priateľov, dopadlo by to katastrofálne. Ale od tohto scenára to často nemalo ďaleko. Brilantný britský humor vyniesol šou medzi top zážitky ktoré divák môže tohto roku ochutnať. ()

ArsenalEagle

Občas si asi každý zakroutí hlavou nad něčím, na co nějaký váš známý kouká. A zakroutil bych si i tady, pokud by nešlo o Jeremyho akci. Tenhle orangutan je totiž neuvěřitelně zábavnej, a stejně tak jeho farmaření. Musím říct, že Clarksonova farma, má prostě všechno, od opravdových emocí, akce, humoru, přes skvělou partu lidí (Kaleb, Gerald...), kteří hlavní pohromě pomáhají, jemné zabrouzdání do soukromého života moderátorské hvězdy a dokonce i pár opravdu užitečných informací. Na celé akci je nejlepší Jeremyho nejryzejší nadšení a jeho neohrabaná láska pro vše kolem svých pozemků, protože je krásně vidět, jak moc mu na tom záleží a že není všechno jen o profitu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Clarksonovi se povedlo přetransformovat na první pohled naprosto nezáživné téma v humorně podaný dokument o jednom "obyčejném" roce na farmě a předat informace i naprostým lajkům zábavnou, leč poučnou formou. Strašně moc cením, že se JC s Amazonem vyvarovali zbytečnému přehánění jako v TGT, ale Jeremy zůstal tím starým nepraktickým nešikou s plnou hubou suchých britských hlášek. Pro mě obrovské překvapení a jeden z těch seriálů, které neškodí vidět. ()

bart_

"Když to všechno sečtu, vychází to zhruba na čtvrt milionu liber." "Jo. A to je je jen cena za základní vybavení. S takovou sotva zaseješ obilí." ________ Nehorázná hlína tenhle pořad. Doopravdy nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že mě bude tak extrémně bavit pořad o farmaření a páření ovcí. Jenže environmentální orangutan Jeremy Clarkson je jednoduše lukrativní magnet popularity a záruka kvalitní zábavy. 'Clarkson's farm' je unikátní a zcela nepřikrášlenou demonstrací všeho, co farmaření obnáší - jde o otázku života, smrti, dodržování vládních regulací, a vyplňování formulářů daňového přiznání - a krom toho jde o neskutečně nahláškovanou recesi, nebo chcete-li přímo satiru, která si nebere sebemenší servítky. Přesto seriál i přes svůj signifikantní britský suchý humor velmi explicitně upozorňuje na problematiku potravinového nedostatku a nesmírně složitého procesu, jak se daná potravina dostane z farmy až k vám na talíř.... Verdikt? Epizoda s ovčími orgiemi a obnovou biodiverzity absolutní top strop, Zahradník Gerald s nesrozumitelným britským přízvukem by si zasloužil vlastní show, no a za pokračování budu jedině rád. Doporučuju všema dvaceti.... RIP Wayne Rooney. ________ "Nesnáším jezevce. Jsou jako puberťáci. Celý den spí, vstávají až večer, přenášejí pohlavní nemoci, bourají zídky, a když se rozední, jdou zas spát." ()

KIT.HL

Poněkud "lehčí", lidštější verze Jezzy...Měl jsem obavu z obvyklého přehánění všeho . To vše naštěstí zůstalo v kulisách pořadu TGT. Zůstala nestrojená nešikovnost a nepraktičnost okořeněná vtipným komentářem  JC. Přidalo se stáří a maskované zmoudření... Pohled na ostrovní farmaření ve velmi příjemném a pohodovém serošku... )) ()

• Na začátku epizody popisuje Jeremy Clarkson svůj den na farmě, jehož součástí je příprava rajčatové omáčky. Během přejezdů autem mezi místy své pracovní náplně pozoruje nad sebou letící helikoptéru. Rovněž si můžeme všimnout, v jaké hodině dne se zrovna Jeremy nachází. Jde o odkaz na podobnou scénu z filmu Mafiáni (1990), ve kterém Henry Hill popisuje svůj pracovní den a rovněž dohlíží na přípravu omáčky k těstovinám. (Komanch)