Seržant Bilko

Sgt. Bilko

Seržant Bilko

Komedie

USA, 1996, 93 min

Chceš vstávat každý den v deset hodin? Je tvým snem v pracovní době pařit, hrát golf, jezdit obrněným transportérem do kasina a užívat si hambatými slečnami? Pak vstup do US Army a doufej, že tě přidělí k opravářům seržanta Bilka. Ti sice umí na autě pouze přetočit kilometry na tachometru, ale zase je s nimi slušná zábava. Já tedy nejsem žádným velkým fandou humoru Stevea Martina, jenže tentokrát to není jeho one man show, ale dostatek možností zaskórovat dostali i členové jeho čety a já nebudu zastírat, že jsem se přitom dokázal pobavit víc, než jsem očekával.(18.12.2013)

• Zabriskie

Podprůměrný film, který svým stylem přípomíná ztřeštěné americké komedie 80. let. Děj se odehrává na vojenské základně, kde slouží jednotka, jejíž příslušnící místo tvrdého výcviku celé dny jen hrají hazardní hry a pořádají mejdany. Velí jim seržant v podání Stevea Martina, kterí i přes očividnou snahu není moc zábavný a působí nevýrazným dojmem. Dobrých humorných situací je tu velmi málo a to je u bláznivé komedie zásadní nedostatek.(28.3.2003)

Steve Martin předvedl úžasný výkon, jak si vojnu užít po svém v tom nejzábavnějším a flegatickém smyslu slova. Velí vozovému parku, kde to je spíš casino, což už je samo o sobě dobrý. Stačí jeho věta:,,To je věcí armády, s námi to nemá co dělat." Dan Aykroyd je na jeho straně a přendává peníze vojákům zajímavým způsobem. A k těmto slavným jménům přibyl Chris Rock. Skutečně nechápu tak nízké hodnocení filmu, já se bavil skvěle. Nad tímhle můžou být tak jen Panteři a Bowfinger. Tak třeba s tím koněm, to bylo super.(28.5.2016)

Rozpočet $39miliónovTržby USA $30,356,793Tržby Celosvetovo $37,956,793/55%/(30.1.2006)

• helloween93

V rámci tvorby Steve Martina byl Bilko docela suchý. Přitom komedie z vojenského prostředí jsou většinou sázka na jistotu, tady je ale vtipných scén jako šafránu. Kasovně film propadl a zařadil bych ho do období, kdy Martinovy filmy trochu upadly, aby se pak vrátil v Bowfingerovi a v komediích po miléniu. Zatím nejslabší film Jonathana Lynna, co jsem viděl. Shlédnuto na AMC. 2*(4.3.2019)