Vítejte v Siegheilkirchenu

(festivalový název)
  • Rakousko Rotzbub – Der Deix Film (více)

Pivní pupky, prasečí očka, povislé tváře, dvojité brady a mnoho dalších tělesných nedokonalostí přenesli s dokonalou věrohodností na velké plátno tvůrci tohoto satirického filmu. K ruce přitom měli kultovního rakouského karikaturistu Manfreda Deixe, jehož dílem byl snímek inspirován. S jeho dětským alteregem se vypravíme do malé rakouské vesničky 60. let, kde by místní obyvatelé měli rádi všechno tak, jak se sluší a patří. Běda tomu, kdo by se vymykal jejich krajně katolické a krajně pravicové morálce! Mladý hrdina, syn místního hospodského, by ale rád uvažoval (a nedej bože snad i žil) trochu jiným způsobem. Jeho dětské oči dokážou vidět vše, co dospělí spokojeně přehlížejí. Nesnadno naopak chápe to, co ostatní hlasitě proklamují. Zdrojem všeobecného pohoršení se pro svou jinakost stává objekt chlapcovy touhy, dívka Mariolina, a také jeho výtvarný talent. Stáváme se tak svědky jeho boje za vlastní život a za život jeho vyvolené se všemi trably dospívání, které jim otřesné místo jménem Siegheilkirchen staví do cesty. (Anifilm)

Wade

Narazil jsem na snímek vlastně náhodou a jsem za to rád. Solidní tak trochu neobyčejný animák, který má jednoduchý příběh na který se lehce kouká a divák se u něj i zasměje.  Nejvíc mě osobně pobavila scéna s vlčákem ve stodole a zrzek a jeho business plány.    60% --- 6/10 IMDb ()