Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanmi
  ****

  Martin Bishop (Robert Redford) má bezpečnostní firmu, specializující se na objevování chyb v bezpečnostních systemech, jinými slovy se vždycky nabourají do systému nějaké firmy a pak něco ukradnou, ale Martin nemá, tak úplně čistou minulost a tak jednoho dne za ním příjdou pánové a nábidnou mu, že buď pro ně ukradne malou černou skříňku nebo půjde sedět, Martin příjímá nabídku, ale tím si na sebe a své spolupracovníky upletl pořádný bič. Příběh navíc doplňuje výborné herecké obsazení, které celkový dojem z filmu notně zlepšuje. Místo již zmíněného Redforda je tu Sidney Poitier, Dan Akroyd, David Strathairn a River Phoenix jako členové Bishopova týmu, dále Mary McDonnel jako Bishopova láska a Ben Kngsley jako Bishopův dávný parťák. Navrch se nám na konci ještě ukáže J. E. Jones jako agent NSA. Právě tito herci vyzdvihují film nad vlny průměrnosti a dávají ten potřebný šmrnc. Nad vtípky a slovními přestrelkami se spíše jen pousmějete než, že byste se plácali smíchy, ale jen dotváři celkovou pohodu filmu.(4.10.2011)

 • HAL
  ***

  Docela koukatelný film o partě lidí kteří na zakázku majitelů vykrádají sejfy a bankovní účty, aby prověřili jejich zabezpečení. Problém nastane když si je objedná NSA aby pro ni něco ukradli od rusů a přimíchají se do toho spousty špionů a průmyslových magnátů. Děj sice vypadá poměrně zajímavě, ale na to aby byl film dobrým thrilerem je až příliš málo napínavý a do komedie mu zase chybí humor. To se sice snaží zachránit ve VELMI vtipném závěru, ale těch pár minut smíchu je na dvouhodinový film prostě málo. 7/10(30.5.2007)

 • Jacek
  ****

  Nečekaně vtipný a na svou dobu stylově velmi progresivní snímek. Zvláště příjemné jsou dobové narážky na éru Bushe st., které dnes vyznívají pozoruhodně čerstvě. Dějinnou nostalgií naopak zavání snaha o scenáristickjé srovnání se s rozkladem bipolárního světového uspořádání, tak přívětivého pro veškerá špionská témata...(29.3.2004)

 • Mirokukii
  ***

  Jako špionážní drama je film velmi dobrý, ovšem jakožto akční thriller již nikoliv. Když poté na konci téměř zparoduje sebe samu, byli mé pocity zcela rozporuplné. Škoda, téma a nastolené otázky jsou více než zajímavé a obsazení v čele s Redfordem a Poitierem výborné. PS: V hlavičce filmu narážím na žánrové komediální zařazení... tak to vůbec!(26.9.2016)

 • Barak
  ****

  Slušné herecké obsazení, spousta moderních hračiček, které dokážou vše, co naši hrdinové právě potřebujou, je to chytře napsané, docela napínavé, ale příjde mi, že až moc komplikované. Co chvíli se tam objeví nová tvář, každou chvilkou situace není taková, jaká byla před pár momenty a.. jako dá se na to bez problému koukat, ale vyžaduje to větší pozornost, než by si to zasloužilo.... 7.5/10(5.2.2008)

 • - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

 • - Ve filmu se objeví časopis Playboy v Braillově písmu. Tato varianta vychází od roku 1970. Obsahuje veškeré texty, které jsou v klasickém vydání, ale žádné obrázky. K roku 2017 se uvádělo 500 aktivních odběratelů. (HonzaR.)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur)