Napínavý, správně načasovaný a humorem odlehčený thriler s ústřední postavou Roberta Redforda. Celý film je klasickým špionážním filmem s hledáním supertajné schránky, která dokáže luštit všechny kódy. Naštestí je díky Redfordovi čas i na humor a hlavně poslední scénu s Jamesem Earl Jonesem považuji za geniální.(21.2.2005)

Nečekaně vtipný a na svou dobu stylově velmi progresivní snímek. Zvláště příjemné jsou dobové narážky na éru Bushe st., které dnes vyznívají pozoruhodně čerstvě. Dějinnou nostalgií naopak zavání snaha o scenáristickjé srovnání se s rozkladem bipolárního světového uspořádání, tak přívětivého pro veškerá špionská témata...(29.3.2004)

Řekla bych, že se jedná o velmi neobvyklý film, který chce divákovi ukázat, jak se dnes dělá špionáž a v čem je dnes síla boje. Nikoliv zbraně, kulky a jedy, ale informace do úplného detailu osobnosti, že z toho běhá mráz po zádech. Žádné soukromí, přístroje takového kalibru eloktroniky, že vás prozradí i váš dech. REDFORD, POITIER, AYKROYD A BEN KINGSLEY dobře věděli, jak zde zahrát, aby diváka vtáhli do děje. Popravdě však musím přiznat, že se tak stane až asi po 60 minutách, kdy pochopíte o jakou hru zde jde. Ta prvá část je trochu nudná a zdlouhavá, protože stále přemýšlíte o co zde všem "slídilům " jde. Ale herecké výkony úžasné. Doporučuji.(3.11.2008)

Slídilové je film, který má takový ten pomalejší a sušší rozjezd, ale od druhé poloviny (tedy od dějového zvratu ohledně minulosti) zde začíná gradovat napětí a akce, což je pro mě, diváka, podstatné a lákavé. Tato akční komedie vyniká hlavně díky skvělému hereckému obsazení (Redford, Phoenix, Strathairn, ...) a poutavému námětu ohledně nabourávání se do bezpečnostních systémů. Poslední akce byla opravdu dobře napínavá a chytře vymyšlená. Zkrátka příjemně strávené dvě hodinky u solidního snímku, který je i po dvaceti letech stále atraktivní.(31.8.2012)

• swamp

Tenhle film byl pro mě zklamáním! Čekal jsem mix filmů jako The Sting, Mission: Impossible nebo Ocean's eleven..toho mixu jsem se vlastně dočkal, ale dopadlo to tak, jako když pejsek s kočičkou dělali dort! :) Film má přes 2 hodiny a celou dobu jsem čekal až se rozjede..bohužel čekání trvalo právě ty 2 hodiny a rozjezd nikde! :((4.9.2005)

• - Matka (Dan Aykroyd) nosí ve filmu tričko z nápisem "Aleka's Attic", což je skupina Rivera Phoenixe.

• - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur)