Přesně tento typ filmu miluju! Skvělý příběh se spoustou překvapivých odhalení udržuje diváka po celou stopáž v určitém napětí, které je výborně prokládáno nejrůznějšími vtípky a fórky(především závěrečná scéna je pro mě naprosto smrtelnou záležitostí). Film není dokonalý, ale určitě neodmítnu jeho sledování ani příště. A to třeba po sté...(8.4.2003)

• JQK

No, slaboučké. Herecké výkony jsem moc nepostřehl, napětí také ne, i když začátek byl vcelku slibný. Netuším kdy, ale snad někdy v jedné třetině se to zvrhlo ani ne v parodii, jako spíš ve frašku. Slovy klasika, i zde "finis coronat opus". Že bude muset chudák slepý Whistler nakonec řídit dodávku, to jsem předpokládal správně, i když to bylo hrůzné zjištění. Co jsem ale nepochopil, proč tohoto sluchového génia musel ze střechy navádět Redford? Předtím převedl takové výkony, že pro něj nemělo být problém jet jen podle sluchu. Určitě by poznal, kdy jede po asfaltu a kdy už míří do škarpy. Kdyby mi bylo třináct, bylo by to asi na nadšené 4*. Takhle jen dvě, je ale fakt, že to bylo lepší, než to co naše televize obvykle v sobotu večer nabízejí. 49 Kč na stánku nepovažuju za vyhozené peníze, zvětšilo to objem nákupu, což beru jako investici do toho, aby mi trafikantka schovala pár titulů, až budu na dovolené.(2.6.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $51,432,691Tržby Celosvetovo $105,232,691║ veľmi dobré obsadenie ale nie úplne využité, príbeh by chcel o trošičku viac prepracovať a aby to malo väčšie grády, lebo prvá polovica filmu sa skoro nikam výdatne neposúva /60%/(24.2.2006)

Příšerně dlouze se táhnoucí film o partičce, která spadne do průseru tak rychle, že si toho ani nestihnou všimnout. Každopádně i já s tím měl problémy, a že bych se u toho dobře pobavil se také říci nedá. Zase se tam ale objevila stará garda zahrnující Aykroyda, Redforda, Kinsleye a další, takže bylo určitě na co koukat. Krom toho i nadějný River Phoenix, takže o herce rozhodně nouze není. Jen mi tedy vadila přílišná utahanost, se kterou jsem tedy hodně bojoval, a nakonec to vzdal, a výsledkem jsou tři hvězdičky Slídilům, kteří možná někoho zaujmou, ale mě neskutečně nudili.(25.9.2008)

Zajímavý mix klasicky nadsazeného lupičského filmu, tak trochu paranoidně politického thrilleru, navíc s prvky komedie. V období těsně po pádu Železné opony se jak svět Západu, tak Východu, začínají propojovat a vznikají tak zase jiné konflikty než jak tomu bylo během Studené války. Robert Redford celý film klasicky táhne svou ohromnou hereckou silou, zde má však k ruce skvělý tým a Bena Kingsleyho, jenž má účes, jaký bych u něj snad nikdy nečekal. Hlavní motiv jakoby vypadl z nějakého bondovského filmu, ale zde překvapivě docela dobře funguje. To závěrečný pochcání republikánů si prostě odpustit nemohli..(19.7.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur)

• - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

• - Ve filmu se objeví časopis Playboy v Braillově písmu. Tato varianta vychází od roku 1970. Obsahuje veškeré texty, které jsou v klasickém vydání, ale žádné obrázky. K roku 2017 se uvádělo 500 aktivních odběratelů. (HonzaR.)