Slídilové

• slovenský

Sliediči

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 1992, 126 min

Většinou nejsem moc odvázanej z filmů, které balancují mezi humorem a napětím a sází na to, že při namíchání guláše z obého získají diváky mezi fanoušky veseloher i thrillerů. Jenže ve Slídilech je obou ingrediencí namleto jemně a namícháno tak akorát, takže celkově jde o velmi příjemné pokoukání, kterému dost odpustíte, už pro jeho klady - dobrý hudební doprovod, sympatické herecké výkony a pro postaršího Jahola velmi sympatickou Mary McDonnell. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečná scéna se zástupci "Národní bezpečnostní agentury" v rolích kouzelných dědečků mi přišla jako tak dobře nenáročné završení nenáročné podívané, že se přikláním k lepšímu hodnocení.(31.5.2008)

Hi, my name is Sneakers. My boredom is my passport. Verify me... Slídilům jsem se doposud kvůli potencionální nezáživnosti dlouho vyhýbal a dělal jsem dobře, protože i přes hvězdné obsazení běží čas v Robinsonově filmu velmi pomalu. Možná v poslední půlhodině, kdy Horner buší nervózně do klavíru, měla minuta šedesát vteřin, ale já bych si přál u takových filmů nevnímat čas vůbec..(9.8.2010)

Velmi podařená týmovka, o obsazení nemácenu hovořit, co jméno to pojem. Phil Alden Robinson jerežisér na kterého je prostě spoleh, akce, napětí, výběr scénáře, prostě všechno sedí. Jen to občas nai hrdinové vyřeší až příliš lehce - útěk od Cosma byl skoro na úrovni třetí řady Prison Breaku = prostě útěk bez problémů. Ale jinak se jedná o skvěle odsýpající inteligentí zábavu.(23.6.2008)

Přesně tento typ filmu miluju! Skvělý příběh se spoustou překvapivých odhalení udržuje diváka po celou stopáž v určitém napětí, které je výborně prokládáno nejrůznějšími vtípky a fórky(především závěrečná scéna je pro mě naprosto smrtelnou záležitostí). Film není dokonalý, ale určitě neodmítnu jeho sledování ani příště. A to třeba po sté...(8.4.2003)

Napínavý, správně načasovaný a humorem odlehčený thriler s ústřední postavou Roberta Redforda. Celý film je klasickým špionážním filmem s hledáním supertajné schránky, která dokáže luštit všechny kódy. Naštestí je díky Redfordovi čas i na humor a hlavně poslední scénu s Jamesem Earl Jonesem považuji za geniální.(21.2.2005)

• - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur)

• - Matka (Dan Aykroyd) nosí ve filmu tričko z nápisem "Aleka's Attic", což je skupina Rivera Phoenixe.