Slídilové

• slovenský

Sliediči

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 1992, 126 min

Proč jsem zase široko daleko jedinej co je z filmu na větvi? (nikdo s bodama nad 1000 mu nedal plný počet) No ve mě chyba není určitě... to je jasný. No nic. Popojedem. Slídilové jsou výjimečný film. Je to totiž film na který jsem byl ochotný jít do kina (a už tenkrát se mi líbil a moc) i přesto, že absolutním topem kinematografie byl pro mě v té době Terminátor 2 a Arnold Schwarzenegger. Slídilové u mě obstáli v konkurenci T2! No proč to asi bylo? Zkusme tomu přijít na kloub.... Film je jeden "pan herec" vedle druhého. Film není nudný (fakt není) a hezky postupně rozkrývá zápletku a postupně přidává nové výzvy = je napínavý. Film má několik opravdu vtipných momentů a dobře načasovaných ("mluvte pomaleji prosím" byl jeden za všechny). Nechybí ani silnější momenty co uvíznou v paměti (rekonstrukce trasy jen podle zvuků po "výletu" v kufru auta), atd. Sakra jsem se tak navnadil, že si ten film jdu zase pustit...(12.7.2012)

Okrem Cameronovho True Lies asi najzábavnejší špionážny film široko ďaleko. Robert Redford, Sidney Poitier, Mary McDonnell, David Strathairn, Dan Ayckroyd a River Phoenix versus Ben Kingsley. Režisér Phil Alden Robinson (Pole snov, Najhoršie obavy) dal dohromady vynikajúcu a výborne vyladenú hereckú zostavu a zasadil ich do mierne prekombinovaného príbehu o jednej tajnej skrinke, ktorá ukrýva až príliš mnoho tajomstiev. Krásny príklad toho, ako sa pred vyše dvadsiatimi rokmi točili tímovky a hlavne doteraz výborná popcornovka. vynikajúca oddychovka so šarmantnými hereckými výkonmi.komediálna časť je úžasná,thrillerová už menej(15.6.2003)

Napínavý, správně načasovaný a humorem odlehčený thriler s ústřední postavou Roberta Redforda. Celý film je klasickým špionážním filmem s hledáním supertajné schránky, která dokáže luštit všechny kódy. Naštestí je díky Redfordovi čas i na humor a hlavně poslední scénu s Jamesem Earl Jonesem považuji za geniální.(21.2.2005)

Špionážní thriller říznutý akcí a komedií - zamíchat, protřepat a jsou z toho Slídilové. Jeden vedle druhého herci podávají perfektní herecké výkony - ať už Robert Redford, David Strathairn, Dan Aykroird, atd atd. Scéna kde slepý Whistler řídí dodávku dle navigace Redforda je jednoduše dokonalá. Nemůžu dát méně než 5*(8.3.2004)

Je to taká príjemná blbina, (90tkový Dannyho parťaci, ktorí sú lepší ako originál, ale horší než remake), pri ktorej treba vypnúť hlavne mozog a nechať sa iba unášať skvelými hláškami, ktorými si robia tvorcovia srandu zo studenej vojny, vlastných spravodajských agentúr atď. Neľutujem ten strávený čas, ale že by som to musel ešte niekedy vidieť, to asi nie, takže niečo medzi 6 až 7. Whistler: I want peace on earth and goodwill toward man. Bernard Abbott: We are the United States Government! We don't do that sort of thing.(23.3.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur)

• - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

• - Film byl v roce 1993 nominován na cenu Edgara Allana Poa. Vyhrál však snímek Hráč (1992). (Terva)