Reklama

Reklama

Pětice svérázných expertů vedená Martinem Bishopem si vydělává vyhledáváním chyb v bezpečnostních systémech, které pak za tučnou odměnu pomáhají postiženým firmám odstranit. Slušně rozjetý podnik se však ocitne v úzkých, když je skupina nucena přijmout nelegální zakázku Úřadu pro národní bezpečnost. Bishop nemá na výběr a práci musí vzít, protože agenti úřadu ho mají v hrsti díky počítačovému podvodu, který před lety spáchal. Donutí ho uloupit černou skříňku geniálnímu matematikovi Janekovi. Vzápětí však vyjde najevo, že skřínka je dekodérem umožňujícím proniknout do každého, i sebelépe chráněného systému a ve skutečnosti si její krádež objednala mafie. Hned po odcizení skříňky ale zjišťují, že vědec, jehož zásluhou tento vynález vznikl, zemřel. Martin Bishop a jeho kolegové si uvědomují, že jim hrozí velké nebezpečí a musí vynaložit veškeré síly, aby se jim podařilo uniknout smrti. (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (148)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velmi milé překvapení s herci starší generace Sidniey Poitierem, Danem Aykroydem(sorry kámo, ale už nejsi nejmladší a už nejsi tolik obsazován :)), Ben Kingsley a v neposlední řadě Robert Redford. Redford nenechává nic na náhodě a od začátku na sebe upoutává pozornost všeho včetně kamery. Herecké výkony a menší, očekávaný, zvrat po polovině filmu je příjemný a osvěžující. Konečné vloupání do "továrny na hračky" není žádné sci-fi a celý film je příjemná oddechovka s dobrými herci. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příšerně dlouze se táhnoucí film o partičce, která spadne do průseru tak rychle, že si toho ani nestihnou všimnout. Každopádně i já s tím měl problémy, a že bych se u toho dobře pobavil se také říci nedá. Zase se tam ale objevila stará garda zahrnující Aykroyda, Redforda, Kinsleye a další, takže bylo určitě na co koukat. Krom toho i nadějný River Phoenix, takže o herce rozhodně nouze není. Jen mi tedy vadila přílišná utahanost, se kterou jsem tedy hodně bojoval, a nakonec to vzdal, a výsledkem jsou tři hvězdičky Slídilům, kteří možná někoho zaujmou, ale mě neskutečně nudili. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $51,432,691Tržby Celosvetovo $105,232,691║ veľmi dobré obsadenie ale nie úplne využité, príbeh by chcel o trošičku viac prepracovať a aby to malo väčšie grády, lebo prvá polovica filmu sa skoro nikam výdatne neposúva /60%/ ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Skvělá kombinace humoru a napětí. Robert Redford jako majitel firmy na testování bezpečnostních systémů je zatahnut společně se svými společníky do tajné loupeže a proto musí vzít spravedlnost do svých rukou. Redfordovi zdatně sekundují Sidney Poitier, David Strathairn, Dan Aykroyd či Ben Kingsley. Příjemný snímek na zimní večery.... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Išiel som na pizzu... Potom do Kanady.“ SLIEDIČI patria k mála filmov Roberta Redforda, ktoré nie sú filmom Roberta Redforda; Sundance je v nich "iba" tvárna charizmatická hmota, šikovne dotvárajúca celok. Ten celok tentokrát postavil režisér. Phil Alden Robinson je hrozne nenápadný, robí v priemere jeden film za desaťročie, ale to, čo urobí, má poetické čaro, v ktorom nejde o hercov (hoci sú skvelí) ani vydarené scenáre (Robinson je šéfom cechu amerických scenáristov a v prvom desaťročí 21. storočia inicioval slávnu "stávku hollywoodskych scenáristov"), ale o nadpozemskú a povznášajúcu atmosféru. Je jedno, či sa jedná o športovú melodrámu (nenápadné IHRISKO SNOV s Kevinom Costnerom mnohí diváci pokladajú za svoj najobľúbenejší film a ja s aim nečudujem) alebo politický triler (NAJVÄČŠIA HROZBA, detto). Jeho atmosféra sa ťažko vysvetľuje divákovi, ktorý ju nezacítil na vlastnej koži. SLIEDIČI výborne fungujú ako magický filmový koláčik s čučoriedkovými kúskami, ale aj ako kvalitný špionážny komediálny triler, ktorý dokáže v jednej chvíli pobaviť chlapčensky nerozvážnym humorom (vykopnutie dverí, tanečná exhibícia), ale tiež zamraziť zvratmi, v ktorých sa umiera. Posledným z plusov SLIEDIČOV je kasting. Redfordovi (ktorý má špionáž v krvi – TRI DNI KONDORA, SPY GAME) prospelo, že ho konečne nejaký režisér neobsadil do titulnej úlohy, ale len ako hlavu tímu. V ňom poteší rozkošne paranoický medveď Dan Aykroyd („Ty myslíš, že to zemetrasenie spôsobilo CIA?!“ – „Dokázať to nemôžem. Ale...“), talentovaný River Phoenix (majúci v tom čas pred sebou rok života), slepý David Strathairn a fantastický Sidney Poitier (Oscar za POLNÚ LÍNIU). ()

Galerie (57)

Zajímavosti (8)

  • Matka (Dan Aykroyd) nosí ve filmu tričko z nápisem "Aleka's Attic", což je skupina Rivera Phoenixe. (Zdroj ČSFD)
  • Ve filmu se objeví časopis Playboy v Braillově písmu. Tato varianta vychází od roku 1970. Obsahuje veškeré texty, které jsou v klasickém vydání, ale žádné obrázky. K roku 2017 se uvádělo 500 aktivních odběratelů. (HonzaR.)

Související novinky

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (více)

Reklama

Reklama