poster

Slídilové

 • USA

  Sneakers

 • slovenský

  Sliediči

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 1992, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dont
  ****

  Robert Redford hraje vtipného sympaťáka, který se pod tíhou černé minulosti zaplétá do velmi tajemného a nepochybně špinavého kšeftu. Zdatně mu sekundují jeho kolegové, včetně milé a šarmantní Mary McDonnel nebo skvělého Sydney Poitiera. V závěru se ale film zvrhne v něco tak nereálného a směšného, že jsem hodně rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ben Kingsley je výborný herec, ale scénárista k němu mohl být shovívavější… Už jen z respektu by si to zasloužil.(27.12.2013)

 • mortak
  **

  Dobrodružná komedie na nedělní rodinný výlet do kina pro slušné chlapce s dospělým doprovodem. Maminky si vychutnají nestárnoucího Redforda a Poitiera, kteří jim nenápadně ukáží, že i když ten jejich teenager sedí celý den u počítače, z PE má s bídou Éčko a bříško mu hamburgrově roste, čeká ho skvělá budoucnost. Vždyť to film jasně říká: informace = power. Amerika potřebuje nejen vojáky, ale i ajťáky. Nenáročný oddychový film dost kazí do očí bijící nelogičnosti. Bishop se ukrývá a vlastně ho nikdo nehledá, přestože by stačilo sledovat jeho spolupracovníky, či se pozeptat po přátelích; závěrečná půlhodina je už spíše rozverná komedie - tohle má být útěk z přísně střežené budovy???? Ochranka asi měla dovolenou. Ovšem co film tvrdě kazí, je Redfordova nenávist k republikánům, kterou nacpal i do této komedie.(17.8.2009)

 • Mirokukii
  ***

  Jako špionážní drama je film velmi dobrý, ovšem jakožto akční thriller již nikoliv. Když poté na konci téměř zparoduje sebe samu, byli mé pocity zcela rozporuplné. Škoda, téma a nastolené otázky jsou více než zajímavé a obsazení v čele s Redfordem a Poitierem výborné. PS: V hlavičce filmu narážím na žánrové komediální zařazení... tak to vůbec!(26.9.2016)

 • Boss321
  ****

  Skvělá kombinace humoru a napětí. Robert Redford jako majitel firmy na testování bezpečnostních systémů je zatahnut společně se svými společníky do tajné loupeže a proto musí vzít spravedlnost do svých rukou. Redfordovi zdatně sekundují Sidney Poitier, David Strathairn, Dan Aykroyd či Ben Kingsley. Příjemný snímek na zimní večery....(27.1.2008)

 • brumbrum
  *

  Redforda mam rad, ale totok bola fakt chobotina.. Ja rozumiem, ze sa divakovi neda naservirovat desifrovanie dat naplno, ale kukat na obrazovku, jak sa pismenka cez telefon menia na plany tajnych komplexov v grafike, tak to je fakt moc.. Proste cele je to hrozne slabomyselne a beznapadite; takto by som to vymyslel a natocil asi aj ja :). 1*, ze mam toho tipka rad.(25.11.2016)

 • - Film byl v roce 1993 nominován na cenu Edgara Allana Poa. Vyhrál však snímek Hráč (1992). (Terva)

 • - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

 • - Matka (Dan Aykroyd) nosí ve filmu tričko z nápisem "Aleka's Attic", což je skupina Rivera Phoenixe.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace