Je to taká príjemná blbina, (90tkový Dannyho parťaci, ktorí sú lepší ako originál, ale horší než remake), pri ktorej treba vypnúť hlavne mozog a nechať sa iba unášať skvelými hláškami, ktorými si robia tvorcovia srandu zo studenej vojny, vlastných spravodajských agentúr atď. Neľutujem ten strávený čas, ale že by som to musel ešte niekedy vidieť, to asi nie, takže niečo medzi 6 až 7. Whistler: I want peace on earth and goodwill toward man. Bernard Abbott: We are the United States Government! We don't do that sort of thing.(23.3.2014)

Příjemný "špionážní" thriller, který mi v mnoha ohledech často připomínal i pozdější kultovní klasiku s Tomem Cruisem - Mission: Impossible. Ovšem tohle je ještě hooodně "zjednodušené" a jedná se spíše o oddychový film, kde není až tak kladen důraz na akci, ale přesto jsem tu rád viděl mnoho známých tváří - nejvíce samozřejmě Roberta Redforda a Bena Kingsleyho. Celé je to tak akorát na 4 hvězdičky.(28.6.2020)

Velmi podařená týmovka, o obsazení nemácenu hovořit, co jméno to pojem. Phil Alden Robinson jerežisér na kterého je prostě spoleh, akce, napětí, výběr scénáře, prostě všechno sedí. Jen to občas nai hrdinové vyřeší až příliš lehce - útěk od Cosma byl skoro na úrovni třetí řady Prison Breaku = prostě útěk bez problémů. Ale jinak se jedná o skvěle odsýpající inteligentí zábavu.(23.6.2008)

Sneakers mám strašně rád :). Je o hackerech, kteří ověřují bezpečnost bank, až je jednou dostihne jejich minulost (kdy byli ještě crackery :) ). Film má spád, perfektní atmosféru, dobrou hudbu (podobnou, jako v A Beautiful Mind) a hlavně dějové zvraty, které nečekáte! Pro mě osobně je film natočen ve velmi zajímavé prostředí. Další mé oblíbené filmy ze stejného období jsou thriller Die Hard a komedie Trading places (moje ideální sváteční trojka :), na kterou se vždy rád podívám).(19.12.2007)

• JQK

No, slaboučké. Herecké výkony jsem moc nepostřehl, napětí také ne, i když začátek byl vcelku slibný. Netuším kdy, ale snad někdy v jedné třetině se to zvrhlo ani ne v parodii, jako spíš ve frašku. Slovy klasika, i zde "finis coronat opus". Že bude muset chudák slepý Whistler nakonec řídit dodávku, to jsem předpokládal správně, i když to bylo hrůzné zjištění. Co jsem ale nepochopil, proč tohoto sluchového génia musel ze střechy navádět Redford? Předtím převedl takové výkony, že pro něj nemělo být problém jet jen podle sluchu. Určitě by poznal, kdy jede po asfaltu a kdy už míří do škarpy. Kdyby mi bylo třináct, bylo by to asi na nadšené 4*. Takhle jen dvě, je ale fakt, že to bylo lepší, než to co naše televize obvykle v sobotu večer nabízejí. 49 Kč na stánku nepovažuju za vyhozené peníze, zvětšilo to objem nákupu, což beru jako investici do toho, aby mi trafikantka schovala pár titulů, až budu na dovolené.(2.6.2008)

• - Ve filmu se objeví časopis Playboy v Braillově písmu. Tato varianta vychází od roku 1970. Obsahuje veškeré texty, které jsou v klasickém vydání, ale žádné obrázky. K roku 2017 se uvádělo 500 aktivních odběratelů. (HonzaR.)

• - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

• - Matka (Dan Aykroyd) nosí ve filmu tričko z nápisem "Aleka's Attic", což je skupina Rivera Phoenixe.