La Morte cammina con i tacchi alti

• Španělsko

La Muerte camina con tacón alto

Death Walks on High Heels

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

Itálie / Španělsko, 1971, 105 min

Příběh ukradených diamantů se rozvíjí pozvolna, takže jsem měl dojem, že půjde o další tuctové giallo. Ovšem taneční kreace půvabné Nieves Navarrové a sluchu lahodící hudba S.Caprianiho (chvíli znějící jak ze sentimentálních pasáží starších bondovek) způsobily, že polovina filmu nakonec rychle utekla. Maskovaný vrah, mrtvol přibývá, nůž hledá čerstvé maso a divák je veden po falešných stopách. Závěr si ode mne vysloužil hvězdu navíc. ,,To je řezničina! Ta už pitvu potřebovat nebude..."(23.11.2016)

Death Walks on High Heels je bohužel, další z řady průměrných giallo filmů. Je to velká škoda, protože kdyby byl film citlivě zkrácen tak o 30 minut, byla by to perla tohoto žánru. Jenže režisér byl očividně posedlý Suzan Scott. Kamera se totiž kolem této krásné herečky prakticky neodtrne dobrou polovinu filmu a příběh tak stagnuje. To je podle mě jediné vysvětlení, proč takovým způsobem Ercoli zazdil slibný úvod filmu. Jak už napsal Pepua níže, nic proti této kočce, ale tohle mělo být giallo a né nějaké voyaerské softt péčko. Snímek naštěstí po druhé vraždě chytne tempo a přichází to pravé giallo s několika zvraty a dobrou pointou na konec. Jak už to tak u gialla bývá, nic není, tak jak to na začátku vypadá.(17.9.2009)

„La morte cammina con i tacchi alti“ překvapí tím, že místy je zde docela vhodně použit humor, a tak je docíleno toho, že má film hned trochu jiné pojetí, trochu jinou dimenzi, protože giallo se někdy bere až moc vážně. Rozhodně se jedná o další zajímavý kus, který byl v 70. letech natočen, ale začínám mít pocit, že giallo je prostě žánr, do kterého, když už se Italové i se španělskou pomocí pustili, stál za to. Nemůžu se dočkat, až zase někdy nějaké uvidím.(29.3.2014)

Hodně zamotaný příběh, jehož rozuzlení a všechny spletitosti na nás jsou vychrleny v posledních minutách. Chycení vraha je přitom skutečně hloupé. Ercoli se ještě dopustil ohromné chyby ve střihu v poslední scéně scéně při chytání vraha, kdy se zcela nesmyslně objeví zničehonic v záběru úplně jiná osoba! Zřejmě bylo natočených více verzí a tohle tam nějakým omylem někdo při sestavování scén vložil z jiné verze.(26.6.2017)

Příjemné giallo s pomalejším rozjezdem. Máme zde tanečnici ze striptýzového baru, jejíž otec, známý lupič, někam schoval ukradené diamanty. Samozřejmě, že si všichni myslí, že je má ona. Když jí maskovaný lupič jednou večer přiloží břitvu na krk, rozhodne se rychle zmizet. Dá se dohromady se svým obdivovatelem a spolu se vydají do Anglie, kde má její nový přítel opuštěný dům v zapadlé vesnici. Samozřejmě, že se kolem motá spousta divných figur, k tomu její bývalý přítel a podobně. Hlavní příběh ovšem začíná v době, kdy je nalezena mrtvá... Dobrý zamotaný příběh, Susan Scott, hezké prostředí a příjemná hudba.(11.4.2010)