Nahé násilí

The Boys Who Slaughter

Sex in the Classroom

Drama / Thriller / Akční

Itálie, 1969, 92 min

Psychologické drama o kolektivním násilím, kdy usvědčit hlavního strůjce a viníka není jednoduché. Z větší části pomalý příběh zachycuje zdánlivě nemožný úkol - vynutit klidnou cestou ze skupiny chlapců jméno toho, kdo je za vše zodpovědný. Detektiv nesmí použít vůči chlapcům násilí, a tak hledá alternativní způsoby, jak z nich dostat přiznání. No, chlapci, jeden exot vedle druhého... By mě zajímalo, kde takové držky vzali. Příběh začíná zločinem, ten je pak zopakován v závěru - za doprovodu děsivých pazvuků (hudba - Silvano Spadaccino) - a odhalí divákovi mnohem více. Setkání se stokou nebylo špatné, ale nijak mě neoslnilo.(23.10.2015)

Italský sociálně laděný kriminální thriller z konce šedesátých let, který se k vám dostane nejpravděpodobněji jako horror, s nímž nemá nic společného, možná tak z toho tu a tam trošku pomrkácá giallo. Nijak mu to však neubírá. Tempo je sice pozvolnější, ale sympatický policista a docela dobře situovaní mládežníci, včetně pohledné sociální pracovnice, drží pozornost. K dobru filmu jistě přispívá doba vzniku, která mu dnes již poskytuje zajímavou atmosféru, zajímavě natočenou scénu odpravení učitelky, kterou doprovází na tehdejší dobu nezvykle syrový industriálně noisový hodební doprovod (myslel jsem, že se podobný industrial/noise objevil až později), který polahodil mému deviantnímu hudebnímu sluchu. Je to prostě slušná detektivka, ze staré školy.(8.8.2013)

Výborná výchozí situace s nezletilým skupinovým znásilňovačem/vrahem. Byl jsem fakt zvědavý, jak si ten detektiv poradí s tou bandou děcek vysmívajících se mu do xichtu, kterou prakticky neměl jak přitlačit ke zdi. Scéna znásilnění ani závěrečné odhalení mě ale nijak zvlášť nenadzvedly. Odhalení sice spadá do gialla, ale vrah se ve filmu průběžně nezjevuje, užijete si ho až na uspěchaném konci.(23.7.2012)

Tento snímek zachycuje sexuální agresivitu nezletilých chlapců, která vyvrcholí znásilněním a vraždou své učitelky. Na první pohled je jasně patrné, že o horror se moc nejedná. Tedy alespoň ve filmové podobě. V italských giallech nenajdeme žádné mutanty, důmyslné vražedné pasti, nebo zvířecí zabijáky. Tyto filmy okouzlují diváky něčím úplně jiným. Původně šlo o mysteriózní detektivky, které často obsahují krvavé scény, stylizovanou kameru, kvalitní hudební doprovod a hlavně důmyslně propracovanou atmosféru, která diváka pohltila. S příchodem Fulciho, Argenta a Bava se do tohoto konceptu zapracoval ještě erotický podtext, který samozřejmě potěšil hlavně mužskou populaci. Atmosféra i samotný obsah filmu mě zaujaly a až na několik okamžiků jsem se nenudil. Ve filmu se sice více zapracovalo na detektivní stránce a násilí jsme moc neviděl, ale tento menší nedostatek nahradily herecké výkony, které jsou na důstojné průměrné úrovni.(5.5.2010)

Excelentní záležitost ... nejde ani tak o giallo, ale spíše temnou mrazivou kriminálku. Perfektní začátek a nášlap filmu, hodně zajímavý průběh, ale zklamal mne docela závěr. Myslím úplný závěr, tedy odhalení motivu a vraha. Každopádně závěrečný flashback jednoho z grázlíků, kteří znásilnili a zavraždili svoji učitelku, mne fakt přikoval a mrazil jako už dlouho nic ... Šílený výjev násilí, chaosu, brutality a šílený hudební a "pa-zvukový" doprovod. Perfektní je i hlavní policista, tvrďák, inteligent, vychcánek ... Fakt hodně dobrý film.(27.2.2010)