Troppo rischio per un uomo solo

Magnificent Dare Devil, The

Krimi / Sportovní

Itálie, 1973, 110 min

Hezky obsazené, ale stále jen průměrné poliziesco, které více než poliziesco je spíš takovou zábavnou krimi s docela nějakým tím tajemstvím a docela zamotaným spiknutím, místy se film bohužel dost vleče a docela i nudí, možná by filmu bejval vubec neuškodilo ho trochu zkrátit, přeci jen na krapet přijatelnější délku. Umístění v Londýně se mi moc nezamlouvalo, a pro tento druh filmu se podle mě moc nehodilo. Ovšem fanoušek sportovních kár, závodů formulí a vůbec parádních honiček a pronásledování, nebo třeba pěstních soubojů a bitek si zde přijde na své. Známou španělskou herečku Nieves Navarro jsem tady nemohl za začátku ani poznat. Kvarteto Ercoli (režie, celkem 8 filmů, z toho 3 gialla a 2 poliziesca), Gastaldi (znamenitý špičkový scénárista), populární eurokultovní herec Gemma (zde automobilový šampión obviněný z vraždy své přítelkyně, později zapletený do obchodu s pašeráky drog) a známá giallo herečka Scott (a.k.a. Nieves Navarro, manželka režiséra Ercoliho, bohužel zde jen v menší roli) odvedlo dobrou práci. V menších rolích se tu objeví dlíš známí žánroví herci jako Venantino Venantini, Nello Pazzafini a Giovani Cianfriglia, které fanoušek určitě poznal.(15.1.2011)