Návod na dokonalou rodinu

• Kanada Le Guide de la famille parfaite (více)

Martin Dubois (Louis Morissette), štyridsaťročný poisťovací agent, tvorí so svojou manželkou Marie (Catherine Chabot) a dvomi deťmi zdanlivo dokonalú rodinu. Aspoň na Instagrame to tak vyzerá. V skutočnosti sa Martin cíti čoraz viac pod tlakom svojej práce vzdialený od svojej rodiny a preto sa rozhodne začať viac komunikovať. Čoskoro sa však dozvie, že jeho dcéra Rose (Émilie Bierre) podvádza pri skúškach a má v sebe aj samovražedné myšlienky. Martin si začne uvedomovať, že jeho rodina celkom nezodpovedá obrazu, ktorý vystavujú navonok. (Arsenal83)

Marsik

NETFLIX - Kanadský film o rodinných vztazích, který překvapivě nebyl tupý a v mnohém odrážel realitu všedního dne. 75% (J) ()

Aljak

Joj, toto je ohromná škoda, že film s takým dobrým základom a námetom nedokázal poriadne využiť svoj obrovský potenciál! "Rodinka úžasných" bola akosi úžasná len na sociálnych sieťach, no inak to tam dosť škrípalo. Miestami to bolo síce komické, ale komédia to rozhodne nebola. Skôr tu dominoval konflikt medzi otcom a dcérou, ktorý vyústil až do dramatických okolností. Film mal určite zmysel, a predovšetkým výborný námet, ktorý bol v podstate reflexiou reality, ale napriek tomu si myslím, že to malo určite na viac. Snáď sa tohto námetu chytí aj niekto iný a spraví to lepšie. ()

VideneFilmy

Komédia bez komédie. Hoci je v popise filmu uvedené, že sa jedná o žáner, kde sa má človek primárne smiať, až na niekoľko výnimiek ide skôr o rodinnú drámu. Má síce dobrú myšlienku, príjemne natočené prostredie i sympatických hercov, ale keďže mnohé postavy idú vyslovene na nervy (väčšinou ide najmä o príliš "moderných" rodičov), dočkáme sa vopred predvídateľného scenára, ničím neprekvapujúce postavy a vyše stominútovú jazdu, ktorá síce neurazí, ale po pozretí si poviete: "To som už tuším videl." Na druhej strane - pokiaľ si chce človek s niekým pozrieť oddychový film, prečo nie. ()

Arsenal83

Normálne som skoro spadol zo stoličky. Netflix nám prináša film o rodine a vôbec mu nevadí, že ide o muža a ženu a deti. A dokonca sú bieli! Nedá sa však povedať, že by šlo o komédiu, tých pár (fakt možno dva) veselých momentov neurčuje žáner. Je to klasická rodinná dráma, ktorá ukazuje, že udržať rodinu pokope a ešte s pubertálnou dcérou je proste ťažké. Ale dá sa to, len si treba nájsť k sebe cestu. Tematicky teda film neprináša nič nové a ku koncu začína pritvrdzovať v dramatických scénach, ktoré vedú až životu ohrozujúcim rozhodnutiam. Komédia to nie je naozaj ani zďaleka. ()

VeeDee

Jsem přesná cílová skupina pro film (rodič kolem 40tky), takže mě fakt moc sedl. Líbila se mi kombinace komedie a rodinného dramatu. Někdo (kdo se nezajímá o rodičovství v širším spektru) ten vtip možná nepochopí. Film krásně zobrazuje, jak je tlak na výkon v dnešní společnosti ubíjející. Nedivím se, že tolik dětí i dospělých končí u psychiatrů. ()