Inženýrství starověku

• Česko Zázraky lidského génia (více)
USA / Velká Británie, (2021–2022), 16 h 39 min (Minutáž: 49–50 min)

Série(2) / Epizody(20)

Tato dokumentární série je plná nejzajímavějších a nejpoutavějších inženýrských výkonů ze starověkého světa, které inspirovaly a ovlivnily moderní inženýrství. V každé epizodě je představeno jedno vrcholné technické dílo, legendární výtvory jako pyramidy, Stonehenge, Velká čínská zeď, Notre Dame a Tádž Mahal. V seriálu se mísí úžasné archivní záběry, rozhovory s odborníky, dramatické rekonstrukce a dechberoucí letecké snímky, přičemž vychází z nejnovějších poznatků získaných díky novým technologiím, které odhalují tajemství starověkého světa. Nové světlo vrhne na techniky, materiály a inovativní myšlení, které stojí za každým starověkým inženýrským počinem, a nabízí tak nový pohled na jejich fascinující a důležitou historii. (Viasat)

ESNYR

Tyhle dokumenty a rekonstrukce dějin mám hodně rád. Je vyloženě škoda že dnešní společnost musí neustále vymýšlet nesmyslné verze takových jednoduchým zařízení, místo toho aby využily znalostí a jednoduchosti dob minulých. Pak se nejde divit tomu že místo kvalitní cesty (která i po několika stoletích pořád plní svůj účel) která vydrží xy let, stavíme dálnice z materiálů které vydrží 3 roky ztěží a stojí nesmyslné peníze. ()