"Televizní" romantické drama, okořeněné výborným obsazením, toť vše. Vzpomínkový film, kde je taková spousta postav, že jsem se v těch výletech do minulosti ke konci již trochu ztrácel. Ono by jen tohle až tak nevadilo, ty "flashbacky" však neměly žádný význam, ba ani pointu. Prostě se tam jen tak objevovaly. Konec vyzněl když už ne trapně, tak alespoň tuctově. Ne, tohle si již vícekrát nepustím, ani kvůli nádherné Winoně, jejíž Finn je po celou dobu roztomile nervózní.(12.11.2008)

Plný dům starých bab vzpomínajících na minulost a jedna mladá, pro kterou ty staré šijou deku. Při té příležitosti se dozvíme, jak která z těch švadlen žila, kotrmelce a pády, ale i nějaké to štěstí. A mladá Finn má v hlavě dost guláš a zoufale se stébla chytá, aby se životem uhrála alespoň plichtu. Poslouchá příběhy těch starých ženských, které už dávno ví, že ta plichta je vlastně výhra a ne každý má to štěstí ji uhrát. A pomalu protřednictvím těch vyprávění skládá střípky té "své" mozaiky. Přestože jde o poeticky laděný film, líbil se mi dost, tímto stylem uchopený příběh se málokdy vidí. Babky to hrajou všecky velmi dobře...80%(5.3.2015)

V mnoha ohledech se film podobá dramatu Bernarda Bertolucciho Svůdná krása s Liv Tyler v hlavní roli, které vzniklo o rok později (a bylo podle mého lepší). Najdeme tady jak společné prvky tematické (mladá dívka u příbuzných na venkově), tak i formální (milostná scéna v sadu) a i tempo vyprávění je podobné.(30.6.2005)

• Kamca_

Ze začátku to vypadalo celkem slibně podle fotek a komentářů, ale už v prvních minutách jsem se začala hrozně nudit. Trochu to zachraňovala Winona. Ale celkem mě štvalo, že tam za celý film moc nebyla. Filmu by neuškodila kratší stopáž. Myslím, že to bylo přehnaně dlouhé na to, že jsem tam toho vcelku moc nedělo. Jinak hudba byla hodně pěkná, ale to je asi tak jediný.(9.7.2013)

Vynikající feministický film 90. let. Kde jsou ty doby, kdy hlavní hrdinky byly aktivní milenky, studentky i dcery? Winona se stala ikonou mladých a její tvář si přála mít každá emancipovaná mladá žena. V tomto příběhu hraje šestadvacetiletou Finn, která si dává na léto volno od přítele a dokončuje diplomku. Zatím se dozvídá životní příběhy nejdůležitějších žen ve své rodině a na závěr toho všeho se stává součástí nového quiltu. Zvláštní nostalgie se pojí nejen s generačními příběhy hezky rozvrstvenými během celého století. Ale dnes už také nostalgicky působí elektrický psací stroj a mc kazety, kterými je naše vysokoškolačka obklopena. Nadto její letní aféra je tak hmatatelně sexy, že bych neměla problém obejmout plátno.(26.6.2012)

• - Když Finn (Winona Ryder) vysvětluje původ svého jména jako "hippísácké", jako by mluvila o sobě. Také její rodiče byli stejně jako ve filmu "hipíci" a jméno jí dali podle města, v kterém se narodila. (wictoria)