Wege zu Kraft und Schönheit

• Německá říše Wege zu Kraft und Schönheit. Ein Film über moderne Körperkultur (více)

fragre

V Německu měla ta všelijaká hnutí podporující reformu života moderního lidstva směrem k přirozenosti silnou pozici, první klub Freikörperkultur vznikl, tuším, již na sklonku 19. století. Takže není divu, že tento film propagující tělesnou kulturu, která má vyrovnat devastující vliv průmyslové společnosti, vznikl právě v Německu. Když vidím, že jednou z účinkujících byla Leni Riefenstahl, je mi jasné, že zde čerpala inspiraci k své Olympii. Ale tento film by zřejmě nacionálně socialistickou cenzurou neprošel. Nepodporuje jen atletiku, která vlastně vznikla jako branná výchova, ale i tanec, dokonce i černošský, divošský a extatický, a v případě soudobého německého takový, že by byl tento rázem zařazen mezi Entartete Kunst. ()

rivah

Směs cvičení, (zahalené) nahoty, tělesné kultury tance a baletu v kontrastu se stereotypním životem u strojů a v kanceláři. Film končí záběrem na masové cvičení (a la spartakiáda)....Dnes už jen zábavná kuriozita. ()