Království zombie: Ashin ze severu

• Jižní Korea 킹덤 외전: 아신
Akční / Drama / Fantasy / Horor / Thriller
Jižní Korea, 2021, 92 min

Tragédie, zrada a záhadný objev přiživují pomstu mladé ženy za ztrátu jejího kmene a rodiny v této speciální epizodě seriálu Kingdom. (mikki089)

verbal

Budoucí zombílaň sežere současnou zombí kytku, na níž nakladl zombívejce patrně zombímotýl, budoucí zombítygr sežere zombílaň a hurá nekrotizovat ťamany. Docela by mě v tom zombípotravním řetězci zajímalo, v co by se asi tak proměnil normální člověk, kdyby jej pohryzal nemrtvý Korejec, a jestli by se taky choval jako nesveprávný kokot, ať už zombifikován, či nikoliv. Opět krásně natočeno, ovšem oproti výživnému a svižnému seroši, který se jako mávnutím kouzelného Samsungu přeqapivě povedlo udržet před hranicí obvyklého asijského čurákování, kapku posun směrem k nudné a přitroublé zombíkomédii, brutálně vatěné sáááááhodlouhými záběry na korejské krajinky a na, do dáli strnule čumící či pooooomalu tětivu napínající, neohroženou mstitelku, neporazitelnou bojovnici a bezkonkurenční ostrostřelkyni Putch Mi-Look. Ale furt se to ještě jakž takž dá, aniž byste vyblili čerstvě natrávené kimchi nebo měli po skončení neodolatelnou chuť jít neuroticky kopat do svého hyundaie. ()

EvilPhoEniX

Netflix vydává speciální epizodu k parádnímu Zombie seriálu Kingdom a myslím, že i neznalci seriálu si tenhle díl klidně mohou pustit.Film se zaměřuje na postavu Aishin, která se mstí za ztrátu kmene a rodiny a také na původ záhadné rostliny. Má to pomalejší úvod, zombie vejdou na scénu někde až po hodině filmu a dějově mě to upřímně také moc nebralo, ale vizuál je naprosto parádní ( barvy, příroda- nádhera) a že uvidíme zombie Tygra tak brzo po Armádě Mrtvých jsem také nečekal ( byť Snyderův je samozřejmě lepší). Masky zombie parádní, napětí v poslední půl hodině dobře eskaluje a Aishin s lukem to náramně sekne, škoda, že gore je opět méně ( mám už holt vysoké nároky). S hodnocením váhám, ale zombie filmů je málo, své kvality film má a byť si film už znova nepustím, tak ušmudlané 4 hvězdičky mu napálím ( dost možná i za toho tygra).Příběh 3.5/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

Kothy

Zajímavý prequel k tomuto seriálu. Odehrává se pár let před v úplně jin oblasti a zaměřuje se na jiné postavy. Hlavní je Ashin, která se zničení své vesnice rozhodne vzít zodpovědnost do vlastních rukou a potrestat vrahy své rodiny. K tomu ji pomůže i ona fialová květina. Ze začátku se toho moc neděje a vše se točí kolem tygra. Na konci ale uvidíme klasickou zombie akci. Sice to hezky seriál rozšiřuje, ale rozhodně nám to neodpovědělo na vše. Třeba se ještě něčeho dočkáme. "Přinesla jsem vám hostinu." ()

tron

Seriál mám rád, ale tento rip-off ma slušne otravoval. Koľkokrát som úplne vypadol z hry a nechápal som, prečo je to spájané s (vynikajúcim) seriálom Království zombie. Potom som si spomenul, ale stále žiadny zázrak; tých styčných bodov je tu málo a viac, ako o zombies a zákulisnú kráľovskú politiku ide o útoky digitálneho tigra a následne digitálneho diviaka. Miestami som vôbec nevedel, kto je kto a akú hru hrá, prípadne nehrá a správa sa bez pretvárky. Našťastie to má len hodinu a pol aj s titulkami, takže sa to prežiť dá. Ak ste aj vy fanúšikmi seriálu, zrejme si to z povinnosti pozriete a zrejme aj vy na konci dôjdete k záveru, že ste nemuseli. ()

Eliott

Jako první bych zmínil, že o existenci seriálu (nyní již dokoukáno) jsem se dozvěděl až dnes a tak pro mne bylo vše úplně nové. Nedovolím si tvrdit, zda byla moje neznalost výhodou, ale zcela určitě ničemu nevadila. Nicméně považuji za skvělé, jakým tempem se dílo pozvolna rozbíhalo. Zprvu se film prezentuje jako pouhé dobové, zdrženlivě akční drama o sporu dvou soupeřících mocností a nevýraznou dějovou linií mladé dívky na pozadí toho všeho. Dívky, která ztratila rodinu a nejprve se snaží přežít a časem snad i pomstít. Napřed jsem toto dílo mírně odsuzoval, nechápavě jsem se ptal sám sebe ,,Opravdu je zombie tygr vším, co zapříčinilo nálepku horor?" Kvůli pozvolnému vývoji se mé očekávání během první hodiny pohybovalo na ubohé hranici 50% a byl jsem rozhodnutý udělit tři hvězdy maximálně.  Zde však nastává zlom, odkrývá se pravda a dívka kolem sebe náhle rozpoutá peklo a připraví pro vrahy své rodiny zcela legendární pomstu. V tuto chvili jsem již věděl že čtyři hvězdy film neminou. Avšak finální scény byly tak dokonalé, že mne opět přinutily tápat a zvažuji zda si konec přecijen nezaslouží i tu poslední hvězdičku. Edit 05/08/2021: Po shlédnutí seriálů jsem již pěti hvězdičkové hodnocení zcela zavrhl, neboť film ani zdaleka nedosahuje jeho kvalit. Naopak se dílo přiblížilo třem hvězdám. 72% ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)