Loni v létě

• Turecko Geçen Yaz

Šestnáctiletý Deniz tráví prázdniny v přímořském městečku, kde se snaží sbalit svoji dětskou lásku. A do toho ještě řeší milostný trojúhelník. (Netflix)

DwayneJohnson

Za mě rozhodně ano a když vidím ty komentáře pode mnou, vůbec je nedokážu pochopit. Ale což, na to dneska zhluboka kašlu, protože na mě padla těžká nostalgie, za kterou může samozřejmě těch moc pěkně strávených sto minut s Denizem, do jehož pocitů jsem se během filmu dokázal několikrát vcítit. A kdybych dal film na jeden zátah, šel bych možná do plných. Takhle mi tam přece jen maličký kousek chyběl. 85 procent. ()

Arsenal83

Nudné, pomalé a vlastne vo veľkej časti aj smutné. Keď si pozrieť film o teenageroch tak očakávam väčšiu zábavu a iskru do života. Tu však máme 16-ročného Deniza, ktorý sa celý čas pozerá pohľadom vyoranej myši, ktorej niekto ukradol spred frňáka kus syra. Zamiloval sa, ona mu nechce dať a on sa z tých zdurených modrých vajec stal magorom. Ale keby bola aspoň kus, ale ona by bola podpriemer aj v anglosaských štátoch. Hlavná postava tu nijako nevzbudzuje sympatie a film mi prišiel úplne zbytočný. ()

Aljak

Turci zvyknú točiť dobré a zaujímavé filmy. Tento im však nevyšiel. Potenciál to síce malo, ale napokon sa z toho vykľula akási teenage telenovela o dobrákovi Denizovi, ktorému sa nedarí získať si srdce svojej vyvolenej. Aj keď nechápem, čo na nej videl, lebo nevynikala ani vzhľadom, ani nejakými vnútornými kvalitami. Takže človek ani nevie, či má Deniza ľutovať alebo s ním súcitiť. No zrejme to nie je postava, ktorá by si získala divácku priazeň pre svoje správanie. Celé to bolo také akési čudné, nevýrazné, bez tempa a spádu. Takže skôr sklamanie ako úspech. 2* ()

BOURQUE

Krásne turecké pobrežie, pekné slečny (ktoré spíš preferujú bikiny/plavky ako klasické oblečenie), mladé dospievajúce ľudia, horúce leto a letná romantika. Na to celé sa snaží turecký režisér napasovať klasický príbeh – mladému chlapcovi sa páči dievča, ale tá na neho pozerá ako na brata a „začne chodiť“ s niekým iným. Celý scenár, podobne ako výsledný film, je strašne plochý, postavy sa pohybujú okolo jedného bodu a samotné vyvrcholenie je bez šťavy. Film, ktorý z hlavy diváka sa veľmi rýchlo vyšumí. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()