Loupeže

(TV seriál)
  • USA Heist
Dokumentární / Krimi
USA, 2021, 4 h 21 min (Minutáž: 41–49 min)

Epizody(6)

Neobyčejné loupeže, o které se pokusili obyčejní lidé a skoro jim to vyšlo – ať už kradli miliony v hotovosti nebo luxusní bourbon. (Netflix)

jedna_vrana

Pozitívne hodnotím spôsob, akým boli tieto dokumenty natočené - vychádzajú z troch reálnych amerických bizarných prípadov a sú natočené ako výpovede zúčastnených postáv, ktoré boli autentické - až pri záverečných titulkoch prvého prípadu mi došlo, že to neboli ozajstní páchatelia. Nenudíte sa, len tie americké pohľady na život a dôvody konania mi boli miestami smiešne. Mierne nadhodnotené na 4 hviezdičky. ()

rublik05

Sérii nelze upřít vysoká kvalitativní úroveň, kterou od Netflixu už tak nějak podvědomě očekávám, pokud se jedná o kriminální dokumenty. Na Heist se mi moc líbilo, že se celý seriál skládá ze tří různých případů, jeden zabírá plochu zhruba hodinu a půl, což je podle mého názoru plně dostačující délka, aby se divák nenudil. Samotný výběr loupeží je povedený, krádeže jsou zajímavé, každá epizoda nabídne odlišný případ, všechny však mají jedno společné, a sice bizarnost a velkou dávku štěstí. Zpracování je, jak už jsem zmínil, poutavé a kvalitní, chválím i zapojení dobových materiálů a záběrů. Výtku mám snad jen k naprosto zbytečnému přehnanému hraní na city, které mi fakt lezlo na nervy. Jinak ale nemám co vytknout, opět perfektní záležitost, kterou jsem si moc užil a všem fanouškům daného žánru jednoznačně doporučuji. 9/10. ()

zahadum

Tri skutočné príbehy veľkých krádeží alebo lúpeží od Netflixu. Posledný zaujal asi najviac aj vďaka sympatickému " lúpežnikovi " a jedným prekvapením na záver. ()