Nejbližší příbuzenstvo

• slovenský

Najbližšie príbuzenstvo

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 104 min

K tomuto filmu jsem se po letech vrátil a nelituju. Zápletka, tempo i akce jsou na slušné úrovni. Písničkový doprovod však jen minimální - líbil se mi pouze duet "Brother to Brother" (Gregg Allman a Lori Yates). Za pochvalu však stojí na tento žánr nebývale kvalitní herecké obsazení - mj. v roli záporáka Adam Baldwin.(30.4.2007)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $15,942,628Tržby Celosvetovo $-(24.12.2009)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $15,942,628(16.12.2006)

Spíše jen průměrný akční snímek, který zaujme především slušným hereckým obsazením - respektive na dnešní poměry, kdy jsou herci jako Bill Paxton, Ben Stiller nebo Helen Hutnová mnohem známější!A taky je tu Liam Neeson v akční roli, což nebývá zas až tak častým jevem!(8.12.2002)

"Rodinný" akční snímek s Patrickem Swayze, ve kterém se tvrdě srazí mafiánská a buranská rodina a je z toho hromada mrtvých a parádní finální bitva na městském hřbitově. Film patří k těm lepším akčňákům, které Swayze (mající tady za sebou HŘÍŠNÝ TANEC a ROADHOUSE a před sebou DUCHA) natočil, i když na BOD ZLOMU to samozřejmě nemá, to je trochu jiná liga. Pestrému hereckému obsazení (vedle mistra vedlejších rolí a Cameronova oblíbence Billa Paxtona i tehdy ještě neznámí Helen Hunt a Ben Stiller) kromě Swayze vévodí Liam Neeson jako drsný, ale sympatický zarostlý buran s kulovnicí, který sestoupí z hor a začne mafiány nevybíravě šikanovat. Režisér John Irvin už předtím jeden revenge mafiánský béčkový akčňák natočil a sice průměrnou ŠPINAVOU DOHODU s Arnoldem.(21.8.2006)

Je to celkom dobrý krimi thriller s Patrickom Swayzeem. Má dosť dobrý príbeh o mestskom policajtovi pochádzajúcom z južanských hôr, kde zákony platia inak, ktorého brat je zavraždený členmi miestnej mafie, ked´ sa ho pokúsili okradnúť a tak chce dostať tých, ktorí za to môžu, ale zákonnými spôsobmi, no jeho rodina, obzvlášť jeho drsný brat chce len jedinú odplatu, ktorú považujú za právnu, smrť za smrť. A tak sa musia snažiť nájsť ten správny kompromis, keďže obaja chcú hlavne potrestať vinníkov. Spracovanie sa mi páči, ale nie je úplne ideálne. Očakával som dve možnosti podania tejto zápletky, buď klasický akčný štýl, v ktorom skupina hláškujúcich južanských vidienčanov bude celý čas likvidovať jednu mestskú mafiu, alebo štýl využitý tu. Takže film má skôr pomalšie tempo, hlavne prvú polovicu sa tu toho až tak moc neudeje, riešia sa rodinné vzťahy, odlišnosti medzi ľuďmi z rôznych pomerov a všetko podobné, čo sa tu dá očakávať, no napriek tomu je to podané celkom zaujímavo a v druhej polovici sa to už lepšie rozbehne, viacero situácií poteší a záverečná fáza je už dostatočne zábavná. Akcie je tu málo, ale tá je celkom slušná. Nájdu sa tu prakticky len dve kratšie naháňačky, dva krátke súboje a navyše jeden medzi dvojicou bratov, takže nič dejovo dôležité, trochu strieľania a zábavný záver, v ktorom už aj pár ľudí slušne dostane. Poteší aj nejaký ten humor, nie je ho moc, ale nezhody medzi pár mafiánmi a ich neschopnosti sú celkom zábavné. Herecké obsadenie je výborné, je tu až prekvapivo veľa známych tvári vo viac alebo menej dôležitých úlohách, poteší hlavne Patrick Swayzee, ktorého mám vo filmoch tej doby veľmi rád, Liam Neeson v úlohe jeho brata, len tu nepôsobí až tak drsne, ako by to jeho úloha vyžadovala, slušní záporáci Adam Baldwin, Andreas Katsulas a medzi nimi je dokonca aj Ben Stiller a plno slušných menej dôležitých postáv, či už Helen Hunt alebo Bill Paxton. Réžia a technická stránka sú slušným štandardom tej doby, takže z mojej strany plná spokojnosť. Škoda, že tu nebolo moc akcie, to je to jediné, čo mi tu skutočne chýbalo, ale inak som viac než spokojný, tento typ filmov mám rád a navyše tu v dobrom hereckom a technickom podaní. 71%(17.5.2012)

• sepp

Lehce podprumerny akcni s nimek s vytecnym Liamem Neesonem a tradicnim Patrickem Swayzem - tedy prehravani se spoustou roztodivnych "chce-se-mi-skoro-brecet" usklebku. Neschopni mafiani s jednim extra velkym blbcem v rodine s typicky italskym zjevem. A zaverecna prestrelka mezi mafiany a burany je prilis kratka a nepresvedciva, nez aby slo hodnotit lepe. Slabsi prumer.(7.2.2009)

Rozjezd snímku dobrý, konec pokulhává na rovině normálnosti a zdravého přístupu k tomuto film.žánru.!! Swayze je dobrý.(23.1.2010)

Kvalitatívne pokrivkávajúci akčný thriller o strete dvoch rodín, ktorý za sebou zanechá krvavé následky. Škoda len, že film stojí iba na lákavom obsadení, no miestami padá kvôli slabšiemu scenáru. Formálne zdĺhavý a miestami skoro nudný film, ktorý odporúčam jedine fanúšikom Swayzeho, Neesona, Baldwina či Stillera. A tých je stále dostatok. Som zvedavý, či ešte zajtra budem vedieť o čom ten film bol.(15.11.2013)

• kingik

Nepovedený akční film s Patrickem Swayzem v hlavní roli. Ten si za svoji kariéru vyzkoušel i akčnější role, které dokázal uhrát velmi civilně, ale ostatní je dost schematické, včetně jeho postavy, a hlavně zcela nevýrazné. Režisér John Irvin nepatřil zrovna k těm nejschopnějším vyrazit z průměrného scénáře něco mimořádného. A nestalo se to ani tentokrát. Ve své režii na jistotu jede od začátku až do konce. Film pak působí jako nějaká epizoda z televizního seriálu. Není o co stát. 40%(17.5.2012)

Před dvaceti lety by to asi bylo o hvězdu víc, dnes už to však působí jako průměrný akčňák, kde zaujme především Liam jehož role jako by byla předtuchou Taken, tehdy ještě nepříliš známé tváře Huntové a Stillera a střídmost, která snad měla dát akci punc reálnosti. Ovšem poněkud podivně tu působí Swayze z culíkem, u kterého jsem tak nějak podvědomě čekal kdy se roztančí (hm, zajímavé.. u Road House jsem podobný pocit neměl).(8.6.2011)

Burani vs. mafie. Smrt za smrt. Příběh mě zaujal hned, zajímavé obsazení, ale zase jsem čekal více akce. I tak je to ale skvělý film.(30.8.2014)

Typická devadesátková kriminálka s občasnými akčními náznaky. Swayze navrcholu, Neeson ještě neznámý a Hunt sexy. Dnes už zapomenuté (po právu) ale pořád docela zábavné.(2.7.2012)

Pruměr! Ale kde uvidíte Bena Stillera jako mladého mafiana , který jeste ve filmu umře a smát se nebudete?!(21.1.2008)

Solidní béčko (myslím z dob, kdy béčko znamenalo film s menším rozpočtem nezávislého studia s účastí talentovaných lidí a ne to, co dneska plodí velká studia ve snaze vydělat prachy přes netalentované debily). John Irvin byl v 80. letech solidní nenápadný béčkový řemeslník a obsazení, které sem nacpal, by dneska přišlo na spousta milionů, takže co dodat, přidejme jeho tradiční trademark - přestřelka na hřbitově. Swayzemu sekunduje Liam Neeson jako buran, ale borec, který všechno řeší jednoduše, kéž by v dnešních filmech takových postav bylo víc. Protože tenhle zabedněnej server nezná půl hvězdičky, řeknu to takhle: 3,5hvězdičky a je mi fakt líto, že jsem neviděl Bena Stillera, jak prosím o smilování. :)(26.2.2009)

• Mrkvič

Už před třiceti lety to bylo podprůměrné béčko. Sice hvězdně obsazené (z pohledu dneška ještě hvězdněji), ale kromě známých ksichtů film nabízí jen přímou a jednoduchou jízdu za pomstou. I takové filmy by po letech mohly něco nabídnout, ale zde ne. Akční scény jsou kvalitou horším akčním seriálům dneška.(27.6.2019)

• Deverant

Pomsta venkovanů? Pomocí pastí, luků, seker, psů, kuší a hadů? Jedna hvězdička za Liama jako mstícího se vidláka s brokovnicí, jedna za Liamovu jízdu nadzemkou.(18.9.2007)

Velmi dobré obsazení, ale jinak spíš podprůměrný film, který nemá moc co nabídnout.(8.2.2009)

Dobrý thriller s budúcimi hviezdami Liamom Neesonom, Benom Stillerom a Helen Hunt. Ja to odporúčam.(18.2.2013)

• tuntavala

O Gatesovi, ale ne o Billym.(25.8.2014)

• wosho

To teda byla kravina!!!!! Béčková režie, béčkový scénář a tak skvělé a schopné (a mnohdy v budoucnu hvězdné) herecké obsazení v jednom blbém filmu. Jak jsem již napsal, je to kravina na kvadrát a nuda k zabíjení!!!(1.9.2010)

<< předchozí 1 2