Nejbližší příbuzenstvo

• slovenský

Najbližšie príbuzenstvo

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 104 min

Solidní béčko (myslím z dob, kdy béčko znamenalo film s menším rozpočtem nezávislého studia s účastí talentovaných lidí a ne to, co dneska plodí velká studia ve snaze vydělat prachy přes netalentované debily). John Irvin byl v 80. letech solidní nenápadný béčkový řemeslník a obsazení, které sem nacpal, by dneska přišlo na spousta milionů, takže co dodat, přidejme jeho tradiční trademark - přestřelka na hřbitově. Swayzemu sekunduje Liam Neeson jako buran, ale borec, který všechno řeší jednoduše, kéž by v dnešních filmech takových postav bylo víc. Protože tenhle zabedněnej server nezná půl hvězdičky, řeknu to takhle: 3,5hvězdičky a je mi fakt líto, že jsem neviděl Bena Stillera, jak prosím o smilování. :)(26.2.2009)

Krásná vzpomínka na 80ky, kdy akční filmy měly svá pravidla a logika se v nich prostě nehledala. Na dnešní dobu luxusní obsazení (Swayze, Stiller, Neeson, Hunt, Paxton a jeden z Baldwinů) v solidně odsejpacím příběhu o pomstě, který mi mimo jiné sdělil že Helen Hunt byla ošklivá i jako mladice a položil otázku "proč sakra trvalo 25 let, než někomu došlo, že Neesonovi to nejvíc sekne s brokovnicí!". 6.5/10(26.8.2014)

Kvalitatívne pokrivkávajúci akčný thriller o strete dvoch rodín, ktorý za sebou zanechá krvavé následky. Škoda len, že film stojí iba na lákavom obsadení, no miestami padá kvôli slabšiemu scenáru. Formálne zdĺhavý a miestami skoro nudný film, ktorý odporúčam jedine fanúšikom Swayzeho, Neesona, Baldwina či Stillera. A tých je stále dostatok. Som zvedavý, či ešte zajtra budem vedieť o čom ten film bol.(15.11.2013)

• sepp

Lehce podprumerny akcni s nimek s vytecnym Liamem Neesonem a tradicnim Patrickem Swayzem - tedy prehravani se spoustou roztodivnych "chce-se-mi-skoro-brecet" usklebku. Neschopni mafiani s jednim extra velkym blbcem v rodine s typicky italskym zjevem. A zaverecna prestrelka mezi mafiany a burany je prilis kratka a nepresvedciva, nez aby slo hodnotit lepe. Slabsi prumer.(7.2.2009)

Zahrálo si tu několik dobrých herců, kteří se později proslavili ve známějších filmech. Za zmíňku určitě stojí malá rolička mladého Bena Stillera, kterého jsem zpočátku vůbec nepoznal. V hlavní roli si tu mstící bratry střihli Swayze-Neeson. Nemůžu se ubránit dojmu, že pokud jsou ve filmu přítomni mafiáni, taky by to měli "mydlit" víc od podlahy.(5.6.2012)