Nejbližší příbuzenstvo

• slovenský

Najbližšie príbuzenstvo

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 104 min

Před dvaceti lety by to asi bylo o hvězdu víc, dnes už to však působí jako průměrný akčňák, kde zaujme především Liam jehož role jako by byla předtuchou Taken, tehdy ještě nepříliš známé tváře Huntové a Stillera a střídmost, která snad měla dát akci punc reálnosti. Ovšem poněkud podivně tu působí Swayze z culíkem, u kterého jsem tak nějak podvědomě čekal kdy se roztančí (hm, zajímavé.. u Road House jsem podobný pocit neměl).(8.6.2011)

Kvalitatívne pokrivkávajúci akčný thriller o strete dvoch rodín, ktorý za sebou zanechá krvavé následky. Škoda len, že film stojí iba na lákavom obsadení, no miestami padá kvôli slabšiemu scenáru. Formálne zdĺhavý a miestami skoro nudný film, ktorý odporúčam jedine fanúšikom Swayzeho, Neesona, Baldwina či Stillera. A tých je stále dostatok. Som zvedavý, či ešte zajtra budem vedieť o čom ten film bol.(15.11.2013)

K tomuto filmu jsem se po letech vrátil a nelituju. Zápletka, tempo i akce jsou na slušné úrovni. Písničkový doprovod však jen minimální - líbil se mi pouze duet "Brother to Brother" (Gregg Allman a Lori Yates). Za pochvalu však stojí na tento žánr nebývale kvalitní herecké obsazení - mj. v roli záporáka Adam Baldwin.(30.4.2007)

• kingik

Nepovedený akční film s Patrickem Swayzem v hlavní roli. Ten si za svoji kariéru vyzkoušel i akčnější role, které dokázal uhrát velmi civilně, ale ostatní je dost schematické, včetně jeho postavy, a hlavně zcela nevýrazné. Režisér John Irvin nepatřil zrovna k těm nejschopnějším vyrazit z průměrného scénáře něco mimořádného. A nestalo se to ani tentokrát. Ve své režii na jistotu jede od začátku až do konce. Film pak působí jako nějaká epizoda z televizního seriálu. Není o co stát. 40%(17.5.2012)

• sepp

Lehce podprumerny akcni s nimek s vytecnym Liamem Neesonem a tradicnim Patrickem Swayzem - tedy prehravani se spoustou roztodivnych "chce-se-mi-skoro-brecet" usklebku. Neschopni mafiani s jednim extra velkym blbcem v rodine s typicky italskym zjevem. A zaverecna prestrelka mezi mafiany a burany je prilis kratka a nepresvedciva, nez aby slo hodnotit lepe. Slabsi prumer.(7.2.2009)