Jak se stát tyranem

Chopte se moci (E01)

(epizoda)
  • USA Seize Power

Chcete se stát tyranem? Diktatura má svoje pravidla a návod, jak uchvátit moc, začíná rovnou u jednoho z největších zločinců všech dob: Adolfa Hitlera. (Netflix)

Marze

První díl se zaměřuje na psychologii diktátorů a psychologii davů. Nic moc nového jsem se nedozvěděl, doporučuji si přečíst knížku z knihovny psychologa Miklíčka Hromadné psychické jevy. Druhý díl je zábavnější a pojednává o způsobech, jimiž si diktátoři vynucují loajalitu. Zatčení Sadámovi odpůrci museli zastřelit jiné odpůrce ve vládě. ()

LuiCJ

Výborný úvod do seriálu. Pomohlo mi to pochopiť tieto veci viac do hĺbky, v podstate som o Hitlerovi vedel len úplne základné fakty. Históriu treba poznať a vedieť akým politickým smerom sa strániť za každú cenu. ()

oasismanik

Zaujímavým štýlom/v podstate ako "návod"/ robený dokument od Netflixu striedajúci dobové zábery s animovanými, výborne komentuje Peter Dinklage aka Tyrion Lannister a začíname samozrejme diktátorom a tyranom najznámejším a pravdepodobne najväčším.  Polhodinka je absolútne ideálna a dostačujúca pre takýto formát. ()