Reklama

Reklama

Raffael – mladý génius

  • Itálie Raffaello - Il giovane prodigio
Trailer
Dokumentární
Itálie, 2021, 82 min

Režie:

Massimo Ferrari

Scénář:

Marco Panichella

Hrají:

Valeria Golino (vypravěč)

Obsahy(1)

Pět set let od úmrtí Raffaela Santiho (1483-1520) připomíná dokumentární snímek Raffael – mladý génius. Osobnost tohoto významného renesančního malíře nachází zejména v jeho působivých portrétech žen. Od matky, která umřela, když mu bylo pouhých osm let, přes obdivovatelky, jež ho doprovázely na cestě k úspěchu, až po milenku, která ho měla podle pověstí dovést k smrti. Většina z nich skutečně existovala, jiné byly pouhými výplody umělcových představ. Ať už tak či onak, není pochyb o tom, že Raffael dokázal ve svých dílech zachytit ideál nebeské krásy. Díky příspěvkům mezinárodně uznávaných odborníků nám tento dokumentární film umožní objevit nejdůležitější města a místa v životě tohoto renesančního mistra. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1)

Bush13 

všechny recenze uživatele

Postupně shledávám, že Italové dělají moderně pojaté dokumenty s výtvarnou tématikou, které jsou na první dobrou takové líbivé, zároveň exaltované v projevu vypravěčů. Skvěle se hodí do takových těch zatemněných místností na výstavách, když už vás bolí nohy. Zde naštěstí nedochází až k směšně teatrálnímu projevu jako v Klimt & Schiele - Erós a Psyché (2018), ale film samotný, ačkoli dává slovo mnoha odborníkům, klouže trochu po povrchu a sem tam dává ochutnat něco z díla, něco z života geniálního malíře. Jinak znám lidi, kteří "umí" dělat psychologický rozbor člověka, kterého nikdy neviděli, z jedné náhodné fotky - tak trochu si vlastně věští -, nicméně co dokáže jeden kunsthistorik vydedukovat z půltisíciletí starého obrazu, to je též fascinující. ()

Galerie (12)

Související novinky

IX. ročník MittelCinemaFestu právě probíhá

IX. ročník MittelCinemaFestu právě probíhá

26.11.2021

MittelCinemaFest, středoevropský festival současné italské kinematografie, který se letos koná v České republice již po deváté, ve dnech od 25. listopadu do 1. prosince nabídne rozsáhlou a pestrou…

Reklama

Reklama