Reklama

Reklama

Raffael – mladý génius

  • Itálie Raffaello - Il giovane prodigio
Trailer
Itálie, 2021, 82 min

Režie:

Massimo Ferrari

Scénář:

Marco Panichella

Hrají:

Valeria Golino (vypravěč)

VOD (1)

Obsahy(1)

Pět set let od úmrtí Raffaela Santiho (1483-1520) připomíná dokumentární snímek Raffael – mladý génius. Osobnost tohoto významného renesančního malíře nachází zejména v jeho působivých portrétech žen. Od matky, která umřela, když mu bylo pouhých osm let, přes obdivovatelky, jež ho doprovázely na cestě k úspěchu, až po milenku, která ho měla podle pověstí dovést k smrti. Většina z nich skutečně existovala, jiné byly pouhými výplody umělcových představ. Ať už tak či onak, není pochyb o tom, že Raffael dokázal ve svých dílech zachytit ideál nebeské krásy. Díky příspěvkům mezinárodně uznávaných odborníků nám tento dokumentární film umožní objevit nejdůležitější města a místa v životě tohoto renesančního mistra. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

Bush13 

všechny recenze uživatele

Postupně shledávám, že Italové dělají moderně pojaté dokumenty s výtvarnou tématikou, které jsou na první dobrou takové líbivé, zároveň exaltované v projevu vypravěčů. Skvěle se hodí do takových těch zatemněných místností na výstavách, když už vás bolí nohy. Zde naštěstí nedochází až k směšně teatrálnímu projevu jako v Klimt & Schiele - Erós a Psyché (2018), ale film samotný, ačkoli dává slovo mnoha odborníkům, klouže trochu po povrchu a sem tam dává ochutnat něco z díla, něco z života geniálního malíře. Jinak znám lidi, kteří "umí" dělat psychologický rozbor člověka, kterého nikdy neviděli, z jedné náhodné fotky - tak trochu si vlastně věští -, nicméně co dokáže jeden kunsthistorik vydedukovat z půltisíciletí starého obrazu, to je též fascinující. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Krásne poňaté a v origináli aj dobre ladený taliansky hlas, už sa stačí len uvelebiť a odpočívať pri pohľade na tie maľby a príbehmi, ktoré za nimi stoja. Musí zaujať každého, pre ktorého Raffael nie je len ninja korytnačka s červenou šatkou na hlave a dýkami v ruke. ()

Reklama

Galerie (12)

Související novinky

IX. ročník MittelCinemaFestu právě probíhá

IX. ročník MittelCinemaFestu právě probíhá

26.11.2021

MittelCinemaFest, středoevropský festival současné italské kinematografie, který se letos koná v České republice již po deváté, ve dnech od 25. listopadu do 1. prosince nabídne rozsáhlou a pestrou… (více)

Reklama

Reklama