Dvojka je naštěstí úplně jiná než jednička, takže tady neni jako u jiných pokračování podobný a tudíž už okoukaný děj. Danny Glover sice neni zrovna nějakej super akční hrdina, ale myslim že si s tim poradil celekm dobře a vypadá to celkem realisticky, aspoň to neni zase nějakej super master polda kterej umi všechny bojový umění. Děj je oproti jedničce zasazenej do města a je to dobrý oživení a ještě k tomu se to většinou odehrává v noci, takže atmosféra je skoro až dokonalá a všechno to dokresluje perfektní zvuková kulisa. A čim častejc to vidim, tim se mi to víc líbí. proto teď to plný hodnocení, i když musim uznat, že to svý mouchy má(27.2.2005)

Populace v Predátorově novém loveckém teritoriu značně narostla. El cazador trofeos de los hombres si s oblibou koupí vstupenku do nejvyšší řady na přestřelku jamajsko-kolumbijských drogových gangů s policií a poté si pár přeživších poctivě vykuchá. Svůj zbraňový arzenál rozšířil o několik unikátních kousků, upgradeoval systémy vidění. Ztratil však svoji tajemnost a již ani nenahání hrůzu. Je to takový strejda od vedle s trochu odlišnými zájmy a zálibami. I jeho hlavní pronásledovatel či oponent si od minule lehce pohoršil, už není tolik svalnatý, ale ani příliš charizmatický. A děj se spíš tak nějak plácá na místě. Přes to všechno se ale divák může přenést, buď s pomocí ukecaného Billa Paxtona nebo díky občasným chuťovkám, vyplývajícím z Predátorova hobby. Závěr působí zvláštně. Dobrý lov. 35 miliónů dolarů(rozpočet)/57 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.11.2007)

Druhej dil jsem nikdy moc nemusel, precejen dzungli vystridalo mesto, coz by se jeste dalo, ale Glover je hodne chaba nahrada za Arnolda. Jenze ted jsem film videl znovu v originalnim zneni a prislo mi to paradni. Akcni rezbu vystridala spis takova temna, misty drobet hororova atmosfera, Glover je jako drsnak slusnej a Predator predvede docela solidni arzenal. Proste tentokrat za 5* (i kdyz na prvni dil to zdaleka nema), uvidim po dalsim zkouknuti, az si film zase nekdy pustim.(9.8.2008)

Predátor 2 je typickým příkladem nešvaru druhých dílů, který se ujal jiný režisér. Legendární jedničku snad ani nebylo v tomto složení možné kvalitativně dostihnout, své kvality však na rozdíl od různých crossoverů a spin-offů plnohodnotný druhý díl má. Permanentně zpocený Danny Glover sice nemá na rozdíl od Dutche k dispozici džungli zelenou, nýbrž městskou, ale je to asi tak lepší, protože podruhé a v horším podání by se na Predátorův pralesní lov už z principu koukat asi nemělo smysl. Jak jsem již řekl, kvalit McTiernanovy jedničky film nedosahuje, ale koukat se na to dá...70%(1.6.2014)

docela dustojne pokracovani jednicky, atmosfera sice chybi, stejne jako svalnatej Arnold a jeho drsny komando, ale valka gangů je opravdu skvele ztvarnena, cernoch je docela dobrej, nektere sceny primo nezapomenutelne (ten celej zaver - honicka s jatek az do lodi), predator tady je uz ciste jen jako zabijak, na pohled ale stale zustava neskutecne cool.. dobre je, ze se trochu rozviji predatori zvyky, a ty lebky na konci (hlavne ta jedna) nam pekne naznacuji, ze dojde i k necemu velkemu (tedy uz doslo, a moc velke to nanestesti nebylo, ale pisu ted jakoby z roku 97 :-))) proste kvalitni brutalni akce, ne uplne spatnej scenar a jedno horke spalujici mesto.. 4(24.3.2010)

• - Spoiler: Scénáristé se domnívali, že inspirací pro další díl bude záběr na pistoli z roku 1715, kterou dostane Danny Glover po vítězném souboji s Predátorem. (BloodMax)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "City Hunter", "Elder", "Shaman", "Boar", "Stalker", "Guardian", "Snake", "Scout", "Warrior" a "Lost". Ani jeden z nich se poté v pokračování Predátoři (2010) ani v předchozím dílu Predátor (1987) neobjevil. (cinemag)

• - Peter Levy vyhrál v roce 1991 cenu Australské kinematografické společnosti pro kameramana roku. (StrYke)