• Kusko.t2

Tak tento druhý diel mi vážne nesedel. Videl som ho týždeň po výbornom prvom diely, takže som to mohol v čerstvom stave porovnať. No a hlavné problémy tejto dvojky sú: 1 - Že Danny Glover ako postava sa výrazne horšie hodila na tento štýl filmu ako Arnold Schwarzenegger, 2 – Predátor sa zasa moc nehodil do mestského prostredia, svedčala mu mnohokrát viac džungľa. Keď tak aspoň mohli urobiť vesmírne sci-fi, 3 – Postava predátora, ktorému tu nesvedčala jeho tuposť, značné množstvo hlášok, a aj triková stránka mi pripadala v jednotke lepšia. Mňa tento film sklamal dosť.(12.7.2007)

Toto som na konci školského roka doniesol tesne pred letnými prázdninami do školy a pozreli sme si to celá trieda, samozrejme vrátane triednej. No... minimálne pri scéne divokého sexu to bol dosť zaujímavý pohľad na našu triedu, to vám asi nemusím hovoriť. Triedna si vtedy šla nohy zodrať, aby to stíšila. Ale ani vytrhnuté chrbtice, odrezané hlavy, na cucky rozstrieľaní feťáci a vlak zamazaný ľudskou krvou neboli od veci. Jednotka je film môjho detstva, ale dvojka sa mi vždy páčila rovnako, ibaže z úplne iných dôvodov. Hladké striedanie na poste titulného hrdinu, ktorý aj tentoraz dostal pod ruku kvalitný tím spolupracovníkov a plno kultových scénok k tomu, hoci sem-tam obšľahnutých z iných trhákov (likvidácia komanda á la Votrelci, samooperácia á la T1). Dvojka si zachováva dusnú atmosféru originálu (dej sa síce presunul do veľkomesta, ale tam je to miestami ešte výraznejšia divočina, ako v džungli) a opakuje vynikajúce herecké obsadenie (Danny Glover bez problémov nahradil Arnolda), plné podarených podporných roličiek (Kráľ Willie, "Zorro" spoľahlivého Billa Paxtona atď.), bravúrne akčné scény (metro, jatky), hustú porciu násilia (a sexu) a bonusom je rozšírenie mytológie Predátorov (nie ženy a deti, vitrínka s hlavou Votrelca, finále vo vesmírnej lodi). Perfektná hororová akčná sci-fi jazda a nezameniteľnou hudbou Alana Silvestriho.(24.10.2004)

Predátor vs Smrtonostná zbraň? Predátor ako urban slasher? Ani jedno ani druhé nebol dobrý nápad. Aký je teda výsledok? Z Predátora sa stáva slasherový stalker, jeho hlavný protivník je oproti Arniemu dôchodcovský ňouma a špina veľkomesta a boj gangov má pomaly viac priestoru ako predátor samotný (narozdiel od jednotky to nefunguje). Chvalabohu za jemné nahliadnutie do predátorskej mytológie a celkom dobré jatky.(12.8.2012)

Predátor 2 je typickým příkladem nešvaru druhých dílů, který se ujal jiný režisér. Legendární jedničku snad ani nebylo v tomto složení možné kvalitativně dostihnout, své kvality však na rozdíl od různých crossoverů a spin-offů plnohodnotný druhý díl má. Permanentně zpocený Danny Glover sice nemá na rozdíl od Dutche k dispozici džungli zelenou, nýbrž městskou, ale je to asi tak lepší, protože podruhé a v horším podání by se na Predátorův pralesní lov už z principu koukat asi nemělo smysl. Jak jsem již řekl, kvalit McTiernanovy jedničky film nedosahuje, ale koukat se na to dá...70%(1.6.2014)

Pokračování není podle představ a všech očekávání. Stephen Hopkins vyměnil džungli s prostředím velkoměsta LA, Arnolda Schwarzeneggera vystřídal policejní detektiv Danny Glover (který si vedl velmi dobře) a režisér se jako u FREDDYHO v 80. letech soustředil hlavně na technickou stránku, akci a dobrou atmosféru, která ve filmu nechybí a je dobře podkreslena. Pod 3 hvězdy jít nehodlám.(1.10.2011)

• - Ve scéně v čase 1:20:47 má Mike Harrigan (Danny Glover) prázdný zásobník a zbraň si dává do pouzdra, ale ve scéně v čase 1:23:28 si lze všimnout, že zbraň je nabitá. (dc125)

• - Celosvětové tržby: 57 169 413 $. (StrYke)

• - Dlouho byl favoritem pro hlavní roli Patrick Swayze, ale zranění během natáčení Hrozby smrti mu znemožnilo účastnit se dalšího fyzicky náročného natáčení. (Bauer)