Největším mínusem tohoto snímku je nejspíš režie, která je opravdu strašná. Přesunutí z džungle do amerického velkoměsta je logickým krokem, který zabraňuje srovnáváním obou Predátorů, respektive spekulacím o vykrádání prvního dílu. V hlavní roli je černý detektiv, což je trend detektivních filmů z let '89 - '98. Jeho charakter je ale tak nevýrazný, že bychom jej mohli označit jako postavu naprosto se nehodící do hlavní role. Přesto však podává Danny Glover nejuvěřitelnější herecký výkon z celého filmu. Jediným momentem, kdy jsem mohl tak sledovat film doslova se zatajeným dechem a očekávat co se stane byla tak chvíle, kdy detektiv objevil místnost s lebkou Aliena. Avšak to co jsem očekával nepřišlo... (tedy až za pár let v úplně jiném snímku).(23.10.2005)

• Niktorius

Nevadí mi, že se film přenesl do jiného prostředí, vadí mi že úplně změnil žánr a pojetí predátorské duše. Je to vlastně taková typická "špinavá" gangsterka z přelomu osmdesátých a devadesátých let a nezlobte se na mě - tohle jsou přesně ty filmy, které nemám moc v oblibě. Přítomnost mimozemských zabijáků film pochopitelně oživuje, akorát škoda, že už nesledujeme tajemně hrozivého lovce, ale (přesně v tradici dvojek) tlupu nadlidských zabijáků. Režie Stephena Hopkinse je děsivě nevyrovnaná - velmi dobré momenty jsou rozředěny momenty velmi slabými - a ty přítomnost poskakujícího poprsí a poletujících vnitřností zamaskovat nedovede.(20.8.2007)

„Život je sviňa.“ Toto som na konci školského roka doniesol tesne pred letnými prázdninami do školy a pozreli sme si to celá trieda, samozrejme vrátane triednej. No... minimálne pri scéne divokého sexu to bol dosť zaujímavý pohľad na našu triedu, to vám asi nemusím hovoriť. Triedna si vtedy šla nohy zodrať, aby to stíšila. Ale ani vytrhnuté chrbtice, odrezané hlavy, na cucky rozstrieľaní feťáci a vlak zamazaný ľudskou krvou (!) neboli od veci :-) Jednotka je film môjho detstva, ale dvojka sa mi vždy páčila rovnako, ibaže z úplne iných dôvodov. Hladké striedanie na poste titulného hrdinu, ktorý aj tentoraz dostal pod ruku kvalitný tím spolupracovníkov a plno kultových scénok k tomu, hoci sem-tam obšľahnutých z iných trhákov (likvidácia komanda á la Votrelci, samooperácia á la T1). Dvojka si zachováva dusnú atmosféru originálu (dej sa síce presunul do veľkomesta, ale tam je to miestami ešte výraznejšia divočina, ako v džungli) a opakuje vynikajúce herecké obsadenie (Danny Glover bez problémov nahradil Arnolda), plné podarených podporných roličiek (Kráľ Willie, "Zorro" spoľahlivého Billa Paxtona atď.), bravúrne akčné scény (metro, jatky), hustú porciu násilia (a sexu) a bonusom je rozšírenie mytológie Predátorov (nie ženy a deti, vitrínka s hlavou Votrelca, finále vo vesmírnej lodi). Perfektná hororová akčná sci-fi jazda a nezameniteľnou hudbou Alana Silvestriho.(24.10.2004)

• flanker.27

Los Angeleský masakr Predátorem. Dvojka prostě postrádá ten skrytý lovecký duch jedničky, ve městě to působí moc otevřeně a přehnaně. Predátorovi chybí tajemnost a onen pocit tušení nebezpečí, který vyvolával v jedničce. Tady připomíná spíš tuctového záporáka z nějakého slasheru. Scénář se taky dvakrát nepovedl až na pár hlášek ("život je svině"), Glover sice hraje dobře, ale hodil by se spíš do policejního dramatu, a tak vcelku jedniná dobrá věc na filmu je závěr. Škoda, že z té křesadlové pistole už nic nebylo.(23.10.2005)

Druhý Predátor už tak nějak balancuje na hranici kde se láme béčko s áčkem. Z filmu je patrné, že nějaká očekávání od producentů ohledně úspěchů filmu byla. Nemá špatný příběh, scénáristi přinesli i několik nových zajímavých nápadů do predátorské mytologie, produkce rozhodně béčková není a obsazení by se dalo považovat za áčkové. Bohužel ale není tak jako první díl áčkově natočena. Film sice tak nějak pobaví, ale nevzbudí jedinou emoci, natožpak napětí. Je to vysloveně na odkoukání. Dát to do rukou opět Johnu McTiernanovi, mohlo to být mnohem lepší. V této podobě spíš film vypadá jako promarněná šance.(24.9.2012)

• - Celosvětové tržby: 57 169 413 $. (StrYke)

• - Ve scéně v čase 1:20:47 má Mike Harrigan (Danny Glover) prázdný zásobník a zbraň si dává do pouzdra, ale ve scéně v čase 1:23:28 si lze všimnout, že zbraň je nabitá. (dc125)

• - První místo v titulcích obsadil Kevin Peter Hall - Predátor. (BloodMax)