Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V ulicích Los Angeles řádí válka drogových gangů a policie je zcela bezmocná. Vše je pozorováno z výšky infračerveným pohledem. Dealeři se zabarikádují v jednom domě a náhle jejich úkryt vybuchne. Policista Harrigan pronásleduje na střeše jednoho z dealerů. Ten zahlédne obrys Predátora, začne po něm střílet a Harrigan muže zastřelí. Sám na chvíli také zahlédne průsvitného Predátora, ale myslí si, že má halucinace... Všichni ostatní z gangu jsou mrtví, všude je spousta krve, jeden z mužů je zavěšen vysoko u stropu. Policie se domnívá, že je ze zálohy povraždil konkurenční gang, ale v mrtvolách nejsou žádné kulky. Poručík Harrigan má malér, protože zasáhl proti rozkazu, že má čekat na FBI. Ta také přebírá celý případ. Vede je agent Keyes a k policii přichází i nový detektiv Jerry. Gang přepadne muže, brutálně ho zabije, ale náhle se v pokoji objeví obrys Predátora, všechny povraždí a zhmotní se. Když přijde na místo policie, je většina mrtvol stažených z kůže a zavěšených za nohy u stropu. Naživu zůstala jen jedna žena, která je v šoku a mluví o ďáblovi... FBI opět Harriganovy muže vyhodí a ženu si převezme. Harriganův parťák Dan se v noci vrátí na místo činu a Predátor, který tam stále je, ho zabije. Jerry zjistí, že federálové po městě rozmísťují radarové senzory. V Dannyho ruce našel Harrigan malou Predátorovu zbraň a v laboratoři zjistí, že není vyrobena z žádného známého materiálu... Harrigan se spojí s drogovým králem Williem, který mu řekne, že ten, kdo vraždí, je z jiného světa a nikdo ho nedokáže zabít. Krátce nato Predátor Willieho zabije. Pak napadne metro, ve kterém jede Jerry s kolegyní Leonou. Zabije několik cestujících včetně Jerryho a pak chytne i Leonu, ale protože zjistí, že je těhotná, nechá ji žít. Harrigan sleduje krvavé stopy v tunelu metra a objeví Predátora, který šplhá po stěně vysokého domu a pak prchá po střechách... (TV Prima)

(více)

Recenze (688)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavá závěrečná pointa lehce zachraňuje tento jinak slabší snímek. Danny Glover nemůže uspět jako náhrada za Arnolda, ale jako varianta poldy z města není tak špatný. Záměna tropického pralesa za ten lidský industriální působí na první pohled poutavě, ale je velkou část snímku nevyužit. Oproti první dílu tak filmu chybí skvělá atmosféra a akce. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Je to tak a nejinak, na jedničku sice nemá, ale zábava je to skvělá. Odehrává se v L.A. roku 1997, ve městě zmítaném válkou drogových kartelů a dává mnohem víc prostoru Predátorovi, který byl v jedničce víceméně jen neviditelným zabijákem v džungli, uvidíme hafo zlepšováků a zbraní na které v prvním díle nezbylo místo a vůbec se toho o něm dozvíme dost na to, abychom se mohli vrhnout na Alien Vs. Predator :). ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $30,669,413Tržby Celosvetovo $57,120,318║ Ako klobúk dole pred týmto pokračovaním, keď si zoberiem čo sa natočilo za obdobie 2000až2011 v tomto žánri, tak toto veselo môžem označiť za jeden zo žánrových klenotov a na pokračovanie moc, moc vydarené, obsadenie sadlo, masky a triky perfektné, príbeh pútavý + obratná akcia, šikovná kamera, ľahký humor sadol. __pôvodne:/70%/ __ naposledy videl cez rok 2011 a mením na __/90%/__ ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Naivně jsem si myslel, že s odstupem času přivane nostalgie sympatičtější auru i na tenhle filmu, ale bohužel. Námět, který měl nakročený ke slušné dvojce z kategorie ‚dražší, větší, velkolepější‘, nakonec pohřbila Hopkinsova rutinérská režie. Tam, kde si McTiernan vychutnával masakrování vojenské jednotky, tam Hopkins jenom skládá obrázky jednolitě za sebe. Závan filmařské invence přichází maximálně tak v odkazech na Camerona. Danny Glover si střihnul ostřejší parafrázi Rogera Murtaugha, o zbytku škoda mluvit. Tři tečky vlastně jenom za ten lovcův arzenál, který si rád vychutnávám v rámci jedné kulťácké herní pecky. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

No jo, železná logika, Predejtr jedna s Arným vydělal pakatel, tak hurá do dvojky. Problém je, že jí chybí všechno, co dělalo jedničku kultem – nápaditá režie, napětí, atmosféra, dojemně špatný herec, který všemu dodá punc nadhledu. Glover působí dojmem, že se omylem ocitl z klasické drsné detektivky v podivném akčním sci-fi, které je místy až zhulenecky neuchopitelné (scéna s krále Williem je vážně unikát). Vznikl podivný hybrid s příliš kvalitním hercem v popředí a s příliš nekvalitním scénářem v pozadí, který možná může pobavit, ale v žádném případě nedokáže znovuoživit ten neopakovatelný pocit lovné zvěře ve zrádném prostředí... Velkoměsto je možná v jistém smyslu prales, ale jednou vyzkoušené v něm funguje jen na půl plynu a místy až trapně naivně a prvoplánově. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (58)

  • První místo v titulcích obsadil Kevin Peter Hall - Predátor. (BloodMax)

Reklama

Reklama