Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

(více)

Recenze (734)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Predátor vs Smrtonostná zbraň? Predátor ako urban slasher? Ani jedno ani druhé nebol dobrý nápad. Aký je teda výsledok? Z Predátora sa stáva slasherový stalker, jeho hlavný protivník je oproti Arniemu dôchodcovský ňouma a špina veľkomesta a boj gangov má pomaly viac priestoru ako predátor samotný (narozdiel od jednotky to nefunguje). Chvalabohu za jemné nahliadnutie do predátorskej mytológie a celkom dobré jatky. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

70%. Predator v centre Los Angeles namiesto lesnej dzungle mi nevadil, skor naopak, myslel som, ze to bude rovnako zaujimave, ako jednotka, ale zial Stephen Hopkins pokazil hlavne tu prvu hodinu. Na zaciatku filmu mi to pripominalo styl Verhoevenovho ROBOCOPA (1987) - gang rozbijajuci vsetko v uliciach mal väcsiu moc ako samotni policajti a okrem tam boli aj zostrihy zo spravodajstva, ktore Verhoven rad pouzival vo viacerych svojich filmoch. Okrem toho neviem, co viedlo Arnolda odmietnut ulohu v tomto filme, bol by aspon viac zabavny, ale na druhej strane druha hodinka spolocneho boja Garyho Buseya s Dannym Gloverom stala za to a preto mu davam 70%. Uz len kvoli tej druhej hodinke si druheho Predatora rad obcas zopakujem. _________ Kevin Peter Hall - (Predátor) +++ Danny Glover - (Mike Harrigan) +++ Gary Busey - (Peter Keyes) +++ Bill Paxton - (Jerry Lambert) +++ Maria Conchita Alonso - (Leona Cantrell) +++ Adam Baldwin - (Garber) +++ Produkcia: Joel Silver +++ ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

S odstupem času je stále více vidět, že pokračování slavného předchůdce je v podstatě už jen vaření z vody. Lovec byl výborně nastíněn již v díle prvním a zde se zase o tolik neposuneme (závěr toho moc neřekne). Krom toho je zde několik technických i dějových chybek a nedostatků, které celkově srážejí jinak docela solidní dojem. Několik scén je samozřemě působivých (metro, masna), ale jinak je to v podstatě jen mermomocí vynucené pokračování, které mělo především nalákat fandy zabijáka do kin. Arnie znatelně chybí a Glover nemá tolik charizmatu jak by bylo potřeba. Zbraně predátora jsou fajn, ale jinak mu cesta do města moc neprospěla. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Predator 2" je očividne slabšie pokračovanie svojho predchodca. Schwarzenegger je minulosť. Žezla sa chopil afro-americký herec Danny Glover. Asi by ani tak nevadila absencia Arnolda Schwarzeneggera, ale zmena prostredia Predatorovi evidentne uškodila. Díky presunu z tropickej džungle do džungle veľkomesta už nemá tento snímok tajomné exotické kúzlo prvej časti. Predvedie sa nám tu síce celá partia Predatorov, ale to situáciu moc nevylepší. Taktiež i v hlavnej úlohe policajta Harrigana si viem predstaviť lepšie typy ako je toporný Danny Glover. "Predator 2" má ešte stále môj rešpekt, ale táto druhá časť za jedničkou proste výrazne zaostáva. Takže viac ako tri hviezdičky jej dať nemôžem. *** ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Rovnocenný a hodně nedoceněný nástupce jedničky, který v mnohém (především ve scénáři) dává svému staršímu bráškovi pěkně na prdel. Losangelesská válka drogových gangů není o nic míň atraktivní prostředí než jihoamerická džungle a s příchutí jamajského voodoo působí sakra dobře. Sice tu chybí nějaký ten arnoldovský superbijec (což je nejspíš dobře, protože kdyby se tu měl po městě prohánět nějaký jeho mladší brácha s rotačákem, tak teda potěš pánbůh), ale Glover to všechno herecky zachraňuje a policejní tým v čele s Billem Paxtonem prostě špatný ani být nemůže. A když si k tomu přičtete tu lahůdku v podobě několika Predátorů nakonec... . ()

Galerie (108)

Zajímavosti (58)

  • Celosvětová premiéra proběhla 19. listopadu 1990 ve Westwoodu. (Varan)
  • Nôž pre film vyrobil výrobca nožov Jack W. Crains, rovnako ako pre predošlý diel. (Odpocivadlo)
  • Když policie na začátku filmu vtrhne do domu, tak tam naleznou mrtvolu visící hlavou dolů. V posledním záběru na tělo ale vidíme, že je více krvavé, než v předešlých záběrech. (Duoscop)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)

Reklama

Reklama