Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

(více)

Recenze (720)

Marigold 

všechny recenze uživatele

No jo, železná logika, Predejtr jedna s Arným vydělal pakatel, tak hurá do dvojky. Problém je, že jí chybí všechno, co dělalo jedničku kultem – nápaditá režie, napětí, atmosféra, dojemně špatný herec, který všemu dodá punc nadhledu. Glover působí dojmem, že se omylem ocitl z klasické drsné detektivky v podivném akčním sci-fi, které je místy až zhulenecky neuchopitelné (scéna s krále Williem je vážně unikát). Vznikl podivný hybrid s příliš kvalitním hercem v popředí a s příliš nekvalitním scénářem v pozadí, který možná může pobavit, ale v žádném případě nedokáže znovuoživit ten neopakovatelný pocit lovné zvěře ve zrádném prostředí... Velkoměsto je možná v jistém smyslu prales, ale jednou vyzkoušené v něm funguje jen na půl plynu a místy až trapně naivně a prvoplánově. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $30,669,413Tržby Celosvetovo $57,120,318║ Ako klobúk dole pred týmto pokračovaním, keď si zoberiem čo sa natočilo za obdobie 2000až2011 v tomto žánri, tak toto veselo môžem označiť za jeden zo žánrových klenotov a na pokračovanie moc, moc vydarené, obsadenie sadlo, masky a triky perfektné, príbeh pútavý + obratná akcia, šikovná kamera, ľahký humor sadol. __pôvodne:/70%/ __ naposledy videl cez rok 2011 a mením na __/90%/__ ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Je to tak a nejinak, na jedničku sice nemá, ale zábava je to skvělá. Odehrává se v L.A. roku 1997, ve městě zmítaném válkou drogových kartelů a dává mnohem víc prostoru Predátorovi, který byl v jedničce víceméně jen neviditelným zabijákem v džungli, uvidíme hafo zlepšováků a zbraní na které v prvním díle nezbylo místo a vůbec se toho o něm dozvíme dost na to, abychom se mohli vrhnout na Alien Vs. Predator :). ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavá závěrečná pointa lehce zachraňuje tento jinak slabší snímek. Danny Glover nemůže uspět jako náhrada za Arnolda, ale jako varianta poldy z města není tak špatný. Záměna tropického pralesa za ten lidský industriální působí na první pohled poutavě, ale je velkou část snímku nevyužit. Oproti první dílu tak filmu chybí skvělá atmosféra a akce. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Naivně jsem si myslel, že s odstupem času přivane nostalgie sympatičtější auru i na tenhle filmu, ale bohužel. Námět, který měl nakročený ke slušné dvojce z kategorie ‚dražší, větší, velkolepější‘, nakonec pohřbila Hopkinsova rutinérská režie. Tam, kde si McTiernan vychutnával masakrování vojenské jednotky, tam Hopkins jenom skládá obrázky jednolitě za sebe. Závan filmařské invence přichází maximálně tak v odkazech na Camerona. Danny Glover si střihnul ostřejší parafrázi Rogera Murtaugha, o zbytku škoda mluvit. Tři tečky vlastně jenom za ten lovcův arzenál, který si rád vychutnávám v rámci jedné kulťácké herní pecky. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (56)

  • Režisér filmu Stephen Hopkins vysvetlil, akú úlohu mal Arnold Schwarzenegger (Dutch) zohrať v pokračovaní: "Myslím, že by to bolo v pohode, v skutočnosti, úvodnou scénou filmu mali byť títo chlapci, ktorí hrajú golf na golfovom ihrisku a pristáva helikoptéra, je tam chlap s bielym vlasmi a hrá golf a muži z helikoptéry zvolajú „Je späť !“ a Arnold s bielymi vlasmi a jazvou na tvári sa otočí. On a Danny Glover (Harrigan) by sa spojili. Popravde si myslím, že to bolo tým, že Jim Cameron, pre ktorého som predtým pracoval, povedal Arnoldovi, že chce, aby robil Terminátora 2 (1991), a že nechce, aby hral v obidvoch filmoch. Asi tušil, že by to nedopadlo dobre, keďže sa na Terminátora 2 pripravoval dlho. Mám pocit, že Arnold si musel vybrať a jednoznačne to bola skvelá voľba, pretože Terminátor 2 je jedným z veľkých sci-fi filmov.“ (DJ Rocco iNc)
  • Celosvětové tržby: 57 169 413 amerických dolarů. (StrYke)
  • Natáčení prvního Predátora (1987) v džungli bylo velmi obtížné, ale natáčení dvojky v Los Angeles paradoxně také. Filmaři v postranních uličkách často zápolili s hromadami odpadků a s hromadami krys. Situaci asi nejlépe demonstruje skutečnost, že členové štábu jednou při přípravě scény našli mrtvolu a museli tak kontaktovat úřady. (dopita)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)

Reklama

Reklama