Predator attacks L.A. Opět džungle a horko, ale zcela v jiném prostředí a mnohem větší jatka. Drsné město, výškové budovy, gangy, násilí, drogy, vraždy. Ideální teritorium pro dokonale vybaveného, krytého a útočícího maníka s dredy a legendární maskou. Možná o něco slabší, ale pořád velmi důstojné pokračování o inteligentním lovci z vesmíru. Hereckému obsazení vévodí Danny Glover coby zapálený a ke všemu odhodlaný polda Mike Harrigan či Gary Busey coby vychytrale vychcaný chlapík s jedním převratným nápadem. Děj má grády a napětí od začátku až do konce. Spousta scén je fenomenálních a pro mě také nezapomenutelných. Epochální finále mě vždycky dostane. Velkolepá historická sbírka Predátořích trofejí, postupně se objevující parta Predátorů či dárek pro Harrigana. Hudební stránka zůstává nezměněna, navíc je posílena o pár nových tónů. Mezi tím sálajícím dusným horkem, prolitou krví, akcí a vystřílenými kulkami, je také velký prostor věnován vychytaným hláškám. "Vy toho parchanta nechcete zabít, chcete ho zmrazit!", "Kruci, zas ta vejška!", "Pro tebe." - "1715..." - "Dobrý lov..."(30.4.2011)

Zajímavá závěrečná pointa lehce zachraňuje tento jinak slabší snímek. Danny Glover nemůže uspět jako náhrada za Arnolda, ale jako varianta poldy z města není tak špatný. Záměna tropického pralesa za ten lidský industriální působí na první pohled poutavě, ale je velkou část snímku nevyužit. Oproti první dílu tak filmu chybí skvělá atmosféra a akce.(10.7.2004)

Tento film som mal v pamäti ako totálnu blbosť.Bola to už dávna spomienka a po zhliadnutí Antalových Predátorov som mal chuť na nejakých ďalších.Ibaže tie Andersonové shity ma neberú a jednotku poznám naspamäť.Hodne neiste som do tohoto šiel a nakoniec som zmenil názor.Nie je to vyslovene dobrý film,iba strašne zábavný; navyše New York mi sedí viacej ako džungla niekde v Strednej Amerike a soundtrack je vynikajúci.Samozrejme; Glover neni Schwarzenegger a samozrejme; jednotka je lepší film; ale toto je väčšia prdel(21.2.2013)

Vizuálně dobře natočené,dějově dost dobře udělané,ateliéry mrakodrapů a bojová technika jako z budoucnosti,dobře sedící hudba,hrozivá a děsu nahánějící tvář Predátora. A zápas ve vesmírné lodi a početný houf Predátotů je dobře natočený. Myslím,že je přeci o něco lepší než jednička,ale někdy horší. A ty hlášky. "Do prdele s kouzlem woodo,né?!" A ještě něco. "Život je svině."(9.5.2006)

Nestává se často, že by pokračování opravdu kvalitní horrorově/akční pecky mohlo dosáhnout kvality prvního dílu. U dvojky Predátora se to však podle mne povedlo na jedničku, tvůrci z dvojky vymáčkly absolutní maximum, které šlo. Citelně sice chybí absence Schwarzennegera, který by svým charismatem film ještě více okořenil a potvrdil tak svoji právoplatnou účast v sérii, ale to je snad jedinná chyba. Danny Glover, ať již se do role drsného policajta a zejména jedinným možným soupeřem predátora, příliš nehodí, hraje dobře. Jde v takovém druhu filmu na maximum svých hereckých a fyzických schopností, což se mu musí pochválit. Jinak atmosféra města, souboje mafiánských gangů, brutalita, spád, všechno znovu skvěle potvrzuje a zakládá vhodné prostředí pro predátorovo řádění. Tento díl již nestojí na dokonalé kombinaci mnoha aspektů, jako tomu bylo u geniálního prvního dílu, ale zejména na postavě predátora, který dostává mnohem více prostoru pro svoje řádění a orgie, více odhaluje ze své záhadnosti, používá více zbraní a vychytávek ... a stále ctí jisté jeho pro nás těžko pochopitelné pravidla boje, nebo lépe řečeno lovu. Když jsem film viděl poprvé jako malý kluk v kině a predátor to "rozjel ve velkém stylu" se všemi svými vychytávkami v přichystané pasti v budově jatek, byl jsem naprosto fascinován a přibit do sedačky. Film se výborně povedl v mnoha ohledech a prvnímu dílu vůbec nedělá ostudu. Což se bohužel nedá již tvrdit o dalších "nástupcích" kde se potýká s vetřelci, které kult predátora vyloženě pohřbívají, zatímco u dvojky predátora byl kult této filmové horrorové postavy ještě více posílen...(26.12.2007)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "City Hunter", "Elder", "Shaman", "Boar", "Stalker", "Guardian", "Snake", "Scout", "Warrior" a "Lost". Ani jeden z nich se poté v pokračování Predátoři (2010) ani v předchozím dílu Predátor (1987) neobjevil. (cinemag)

• - Když predátor na jatkách příjde o svou masku, vidíme jeho pohledem svět stále skrze termální vidění. Z prvního dílu je ale jasné, že predátor v naší atmosféře vidí bez masky pouze rudě. (oLí)

• - Nôž pre film vyrobil Jack W. Crains, rovnako ako pre predošlý diel. (Odpocivadlo)