YumiOkami

Právě jsem odpálil chlápkovi koule brokovnicí.” … scénář: tommy wirkola, nick ball, JOHN NIVEN - uviděla jsem v titulcích tohle jméno a pozastavila se. “toho týpka přece znám!”, řekla jsem si a uvědomila, že ten “týpek” napsal jednu z mých nejoblíbenějších knížek - kill your friends. očekávala jsem tedy podobný styl a víceméně jsem ho i dostala. — poslední půlhodina se šíleně táhla; nápad byl originální, ALE zpracování celkem nudný. #girlboss #slay ()

hroubek

U tohoto filmu jsem opět zažil ten krásný pocit, když absolutně nic netušíte a ani neočekáváte od filmu. Pár známých to v jedné filmové diskuzi doporučilo, a já se rozhodl to zkusit. A nelituji toho, jelikož jsem dostal velmi povedený a zábavný film. Režisér Tommy Wirkola mi znovu dokazuje, že mu není cizí brutalita, nadsázka a velmi drsný černý humor. Wirkola je zde jako režisér velmi sebevědomí a užívá si jaký film točí, a taky to že si může dělat, co chce. To jak absurdně místy tlačí na pilu je parádní. Parádní je i to jaké používá filmové prostředky (vyprávění z mnoha úhlů, kamerové jízdy, střih). Navíc si Wirkola sehnal velmi dobré herce. Noomi Rapace mám hodně rád a zde je výborná. Aksel Hennie má vynikající momenty a jeho proměna v průběhu filmu je moc hezky zahraná. Sedla mi trojice vedlejších postav, protože jsou moc dobře obsazený, zahraný a hlavně mají velké charisma. Jediné, co mi trochu kazilo zážitek z filmu je jeho délka. Osobně si myslím, že by filmu prospělo, kdyby byl cca o 15-20 minut kratší. Cesta za smířením je parádní filmové překvapení z Norska, o kterém si nic nezjišťujte a běžte do toho. ()

Trustme

Fenomenální norská brutální taškařice s velmi nízkou korektností, genderovou vyvážeností, ekologií a hygienou. Seveřané nám spáchali tarantinovský chatařský masakr motorovým člunem od kterého můžete čekat cokoliv. Zejména však bravurní herecké výkony, image postav, typologie charakterů a originální režii. Filmu dominuje  Atle Antonsen v roli hloubavého nezničitelného trestance Pettera. Záběr na jeho obličej se zaseknutými háčky rybářských třpytek vstoupí do dějin. ()

Jaro.Krafcik

Netflix prekvapil, novinka od režiséra mŕtveho snehu má navnadila už od začiatku. Najskôr milá komedia ale potom sa z toho stal parádny severský thriller v jednej chatke. Zaver tiež prekvapil a ústredná herecká dvojica parádna. Toto sa fakt vydarilo. Skvelý a brutálny film zatiaľ najlepší čo streamovacia služba tento rok ponúkla. 4* ()

mkubalikova

V každém vztahu se objeví moment, kdy má člověk chuť svého partnera zabít. Doporučuju čokoládu na uklidnění a pustit si tento film. 🔨🔨 90% ()

JohnSmith

Když takhle máte manželskou krizi, vyřešíte to cestou na chatu, kde se chcete navzájem zbít. Ale nesmí vám do toho vpadnout trojice uprchlých trestanců. První skoro polovina není nic moc záživná, ovšem ve chvíli kdy se objeví tři muklové, začíná film nabírat obrátky a už nezpomalí. Perličkou je pak otec důchodce a jeho hlášky. Poslední třetina je pak totální sekaná, kterou Wirkola umí a evidentně ho i hodně baví. ()

vyfuk

To byla zase jedna z těch krvavých ptákovin, co může vzniknout jen na severu. A díky jenom za to. Oproti nějaké komplexnosti a propracovanosti je to stále níže, než to, co třeba vznikne v Dánsku, ale ta devíza je tam jasná. A kdo jediný by to dokázal zahrát lépe než Hennie, jehož ksichty nás baví již od 2011 a taky pod taktovkou Wirkoly. Příjemné zpestření tohoto roku. ()

blackkocour

vztahová terapie se nejlépe podává ve dvou, a chutná nejlíp zastudena, se špetkou Tarantinoidy, s plným žaludkem, manželskými etudy, s děckem na cestě, prostatou a se zdechlým močákem ve štěrbinách. Jak se už dlouho říká, hory růže přináší. Snímek raketově zvýšil zájem o rodinný pobyt ve Tatrách, [žádný hrbolek na zádech, nazýváném Krkokdože..?]..  ()

Hollohlaway

Začalo to dost nudně, ten chlap byl navíc dost nesympatická nula. Ale pak se to rozjede a je to dostatečně humorné, navíc to má místy vysloveně britský šmrnc. Řezníci jsou ke konci úplně všichni, i když je tam pár nesmyslů, ale Tommy Wirkola to uzavřel velice solidně. ()

Dakken

No tak toto bola bomba. Veľmi výživný, zábavný a napínavý film, ktorý je mixom viacerých žánrov. Začína ako sociálna dráma, pokračuje poriadnym masakrom a “nečakane” končí zmierením :) Originálny bizár so skvelou technickou prácou režiséra, ktorému sekundujú vynikajúci herci a je cítiť, že si svoje role neskutočne užívajú. Hoci je začiatok trochu zdĺhavý, pekne vykreslí postavy s ich pohnútkami a už vás tento malý-veľký film nepustí od obrazovky. Akurát ma pekne serie to zbytočné miešanie nórčiny s angličtinou. Nefeelujem to, reže to uši a vyznieva to častokrát nešťastne komicky. Inak ale filmu nemám čo vytknúť a tento krvou nasiaknutý nórsky film som si neskutočne užil. ()

herr_carter

No těbůh, nebýt toho superpřehnaného závěru, tak dám za 4* no...jinak to byla ale teda jízda, výbuchy smíchu střídaly zhnusené škleby. Rapace a Hennie tu ale jako pár působili dobře, byť se původně chtěli zabít navzájem - dokazují, že jsou to top herci Skandinávie. Brutální oddychovka................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Soweek

Ze začátku jsem si myslel, že si Wirkola zkouší u netflixu udělat svoji vlastní konverzačku ve stylu Tarantina, ale šeredně jsem se mýlil. Tohle je klasický Wirkola jak ho známe z Dead Snow. Hektolitry krve a pytle černého humoru jsou tu dávkovány na střídačku s vážnými dramatickými scénami a zase to funguje jak má. ()

Maynard.

PLán na víkendovou chatu zněl jasně, odkráglovat svou ženu. en to mělo malinkatej háček, vona má ten samej plán :o)). Takle sem se fakt hodně dlouho nezasmál. je to taková ta hořkosadká komedie, která umí ovšem bejt hodně drsná ak psychycky, tak i fyzicky (děda usmrcen sekačkou na trávu :o) ) Ten konec to vypadalo jako by to točil sám Tarantíno, uplně mi to připomněl konec Tenkrát v Hollywoodu :o), taky jatka jako řemen. Severský filmy můžu a tenhle mi jen potvrdil to, že je můžu dál ()

sedm.1

Tommy Wirkola je jedním z posledních talentovaných režisérských mohykánů, kteří ještě pořád chápají filmové medium především jako zdroj zábavy a nesnaží se svá díla ,,obohacovat,, o své vlastní ambice, či jinými slovy, točí filmy prostě pro lidi, aby se u nich pobavili. Cesta za smířením tudíž není žádné sofistikované, objevné dílo, které by vyžadovalo od svého publika cokoliv, co není potřeba a prostě jen servíruje luxusní přímočarý nářez, kdy z minima dokázal vytřískat absolutní maximum, a já tak v souvislosti s touto podívanou nemohu diskutovat o ničem jiném, než o maximálním hodnocení a doporučení naprosto každému, kdo má rád pořádné odvazy a notnou dávku extrémně černého humoru. Navíc se zde potvrdilo, že v jednoduchosti je krása a síla, kdy stačí jen jedna chatička, pár výrazných herců, nebát se do toho pořádně opřít a dokonalá podívaná je na světě. A Wirkola se tu toho nebál tedy ani trochu, takže krom výtečných postav, perfektních dialogů, ultra působivě vygradovaných scén a opravdu svižného tempa, zde nabízí ještě pořádnou dávku až absurdně efektního násilí a brutality, což pro mě osobně znamenalo nepopsatelný bonus navíc, nicméně překvapivě za funkční musím ale označit i emoce a co se pointy týče, ta je fakt úžasná a vlastně jen podtrhuje odvázanost celého tohoto filmového projektu. Zkrátka bomba podívaná, kterou by byla obrovská škoda míjet!!! ()

coscarelli

S Nórskom som väčšinou veľmi dobrý kamarát ( príroda, svetre, gore, prdel). V tomto severskom prípade som si kamarátstvo upevnil. Užil som si to skoro dosýta, ale i keby ma vywirkolovali, netuším čo mi tu chybalo. Je to jedna veľká červená teplá a prekvapivá Prdel, v peknej Prírode, oblečená do teplého Svetra, a po Gore si nezajde ďaleko. Nevážna veselohra pre malých i veľkých, ktorá si ústa neutiera. ()