tomashrabek

Veľmi kvalitná mäsiarina, ktorá sa čiastočne snaží tváriť ako alegória k záchrane rozpadajúceho sa vzťahu. Túto polohu však film nepodáva presvedčivo, k tomu mu chýba viac času venovaného výstavbe charakterov, ktoré sú ploché, ale hlavne nesympatické. "Severské" vrcholenie absurdít a náhod už asi tiež nie je moja šálka kávy, ale násilie som si náležite užil. ()

Illy

Po shlédnutí traileru jsem tomu já - naivní, mladý a krásný imbecil nedával moc šanci, ale jen jsem tu zahlédl pár komentářů a pustil se do toho. A nelituju, tohle je prostě další ultimátní černohumorný a krvavý meganámrd! Pecka! ()

Flopik

Wirkola vo veľmi originálnom filme, kde sa nasmejete a kde si užijete aj poriadny masaker. Jediné čo mi vadilo, bola dĺžka a dosť pomalý úvod, ktorý ma vôbec nebavil.Odkedy však boli na chate, tak to bola po väčšine jazda. Finále je šialené až až, správne trhlé a jediná škoda, že Dedo umrel tak rýchlo. U mňa rozhodne palec hore a 4*. ()

majec4

Slovo bizarne je velmi vhodne pre tento film. Niektore sceny ma fakt prekvapili svojou drsnostou. Scena pri "biliarde" bola asi najsilnejsia. Mozno som sa len vcitil do tej situacie, veru nebolo by mi vsetko jedno. Takemuto zazitku sa rad vyhnem, no z pohodlia gauca to bola fakt sranda. To kakanie na povale nemalo chybu. Niektore situacie boli cisty extrem, miestami az grotesktne. Ale vsetko to malo hlavu a patu, film sa nedostava do vyslovene trapnych chvil. Film si urcite zapamatam na dlhsie, vdacna tema. :) ()

Muel

| Netflix | Nórska tarantinovka veľmi potešila svojím nadhľadom a faktom, že sa veľmi vážne neberie. A to je len dobre. Pretože potom to dokáže fungovať takto dobre a ja som len rád. Ako nebavil som sa vyslovene majestátne, zas ale nenudil som sa ani na sekudnu, pretože scénar je tu správne nepredvídateľný (skoro) a traja väzni tu majú character development jak vyšitý. No proste gore zábavná jednohubka, ktorú už si asi znova nepozriem, no spomínať na ňu budem s úsmevom a dobrým pocitom. Wirkola si to tu zjavne vychutnal. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

husokachna

To jsou ty blbý očekávání no....čekal jsem něco, jako Kurz negativního myšlení, vztahovou terapii, kde se přes hardcore násilí půjde do hloubky nejen těla, ale i duše. Dostal jsem fajn jednohubku o rozhádaných manželech, kteří k sobě musí najít cestu přes společně sdílenou hrůzu. Je to fajn, chvílema je to vtipný, chvílema je to nápaditý, ale po většinu stopáže jsem se nemohl zbavit pocitu, že tohle už jsem někde viděl....a nebo že tohle je dobrej nápad, ale šlo by to vytěžit víc. Dávám tři přísný mountfield sekačky za nenaplněný potenciál. PS: Ale je to fajn. ()

Tunri

WTF ty vole, co jsem to právě viděla! To je tak nádherně surový, drsný, vtipný a krutopřísný! Naprostá bomba, doporučuju si pustit při romantickém večeru. ()

Warhorr

Tak to byl opravdu krvavý víkend na chatě. Manželský pár, jenž se neustále handrkuje, hádá a leze si na nervy jeden druhému, se rozhodne zajet si na víkend na chatu k jezeru. Jenže tady se o klasický romanťák u zapadajícího slunce s průzračnou vodou jezera a okolními lesy jednat vážně nebude. Manžílek si totiž umínil, že už má štěkání svý starý plnou prdel a když se do toho ještě objeví nevěra, rozhodne se jí zbavit. Bohužel, Lars je tak trochu trouba a ne vše jde podle plánu. A aby toho nebylo málo, tak tahle norská válka Roseových nebude probíhat jen mezi nimi samotnými. Do jejich spárů se přimotají tři uprchlí vězni v podobě brutálního vraha, homo fogo dlouhýho koňskýho vocasa a nakorbenýho náckovskýho pablba. A ta prvá řezničina může začít. Neskutečně mě překvapilo, že krev tady teče proudem a o uřezané a rozmrdané končetiny nebude nouze. Gore je prostě na tenhle typ filmu parádní. Až jsem měl chvíli pocit, i samotným představením a průběhem filmu, že se dívám na takový lehčí odvar Tarantina. Za mě určitě jedna z filmových událostí roku. ()

TheSpearCZ

Od Tommyho Wirkoly člověk vždy očekává velkolepý zážitek, teď si posvítil na pořádnou dospěláckou Akční/Komedii, ve které se nejdříve chtějí manželé navzájem na své chatě zabít, ale plány jim překazí tři uprchlí vězni, kteří se na chatě usídlili. A především ve druhé půli vynikají velká jatka, která mi přesně do jeho tvorby sedí a kdo u toho nevzpomněl na Dead Snow, ten jakoby nebyl. Dohromady to samozřejmě všechno funguje, ústřední dvojice je taková zdravě sympatická, vtipy tu jedou o sto šest (pouze pro dospělé samozřejmě), hlavní záporáci dostávali teda pořádnou sodu (i když to i Aksel Hennie, kterému z těch všech pěstí do nosu snad ani žádný nezbyl), ale hlavně je to zábavné a žádná jiná země tenhle typ filmu neumí udělat lépe (nebo je nedělá vůbec) než právě Norové. Wirkola opět potěšil! Čisté 4* ()

Gastovski

Rozhodně nejlepší počin T. Wirkoly a jak bývá jeho zvykem je opět černohumorně vtipný a decentně zvrhlý. Herci si své role viditelně užívají a já se bavil královsky po celou dobu. Scénky krve a hoven jsou z hlediska humoru vyždímány až na dřeň. ()

warrenur

Parada. Presne tento typ brutalnych severskych zalezitosti mam rad. Plus oblubenkyna Noomi a vedel som, ze sa staci iba opriet v kresle a uzivat si jazdu. :) A hoci sa pri niektorych scenach (gulecnikova) tlaci az moc na pilu, ci v ramci stupnovania napatia trochu prehana (po schodoch), nie je to ziaden opruz. Ano, stvorhviezdie by bolo na tych objektivnych 85% akurat.  A tak polhviezdie naviac za par jedinecnych a absurdnych  scen naviac, nech to trosku poskoci. :) Spokojnost. Plne odporucam. ()

Untentrauer

Velmi drsná válka Roseových, která se zvrhne v Pulp Fiction scénu se Zedem ve sklepě a následně pokračuje ve velmi krvavé manželské terapii s partou uprchlých vězňů. Je to perfektní a zábavná jízda. Kvalitně zahraný a natočený film. Pátou * dávám za sraní na půdě, hovno na hubě a za omráčení “ponožkou”. Ale hlavně za toho dědka! P.S. Ten náckovskej blonďák je tak blbej až mi ho je chvílema líto. ()

Chundys

Za pomalejší rozjezd, ale pak to nabralo grády a humoru, že to skoro dosáhlo na prvotřídní jízdu! Každopádně doporučuji :-) ()

Bozvav

Pomalý, skoro komorní rozjezd, který vzápětí dá vyniknout bizadní řežbě, v níž nic není nemožné. brutální, jistě, ale také místy vtipné, To, co ze začátku vypadalo, jak nepovedená Válka Rooseových, skončilo, jako Norský masakr bez motorové pily. Inu, seveřani jsou poněkud jiný šálek kávy, než Amíci.  Herecky perfektně zvládnuté, řemeslně dobře udělané, hudba sedla. Není to film pro každého, ale já se bavila. 85% ()

Rathalos

No ty vole,brutalna,drsna,vtipna sialenost zo severu,Norsko opat natrhlo prdel Hollywoodu a ukazalo,ako sa maju tocit kvalitne,zabavne a originalne filmy,neskutocna pecka,vynikajuci herci,hudba ci rezia a pohlad na Noomi Rapace bol uchvatny,ta zienka nema ziadnu chybu,ku*evsky sa mi paci,aaach jaaaj,no dobre,pokoj,klud,som nadmieru spokojny...:-) ()

Hapretor

absurdní ... debilní ... však skvěle zahrané ... vtipné ... vážné v pár momentech ale hlavně bestiálně parodické ... feeling jako ve snímku Mrtvý sníh tam byl znát v druhé půli až asi moc ... ()