Petr Pospíšil je autobusák a šéf místních dobrovolných hasičů. Bohužel zase nestihl hasičský výjezd. Ve vesnici si z něj už utahují, a proto se rozhodne podat rezignaci. Kvůli arogantnímu starostovi Vladimíru Urbanovi, který hasičům odmítne výjezd proplatit, to ale prozatím musí odložit. Nejdříve je třeba starostu donutit, aby zaplatil fakturu za hašení pole. Podaří se to? A je možné, aby požár způsobil holub? Petrova syna mezitím okouzlí starostova dcera, kterou potkal po mnoha letech. Nový víkendový chalupář, nepraktický soudce Jára, se pod dohledem své přísné ženy Bětky snaží nafouknout a napustit bazén. (TV Nova)

honajz

Oceňuju, že herci moc nepřehrávají a pokusy o vtip nejsou ani moc prvoplánové, ani moc intelektuální, ale málo platné, osudy těchto postav jsou mi šumák a Bernášková se mi víc líbila jako Bílá paní v jednom dětském seriálu na ČT. Navíc je to úmorně dlouhé. A pokud jde o příběh - zase je řešen nikoliv z podstaty a logiky problému, ale stylem deus ex machina, aby jako měl tenhle mančaft konečně navrch. Fakt nevidím jediný důvod, proč to dál sledovat. Alespoň ne do doby, než bude nějaký díl o Bílé paní. Btw, nechápu, proč je název seriálu s pravopisnou chybou, myslím, že ani ta písnička nemá ten název bez „j“. A pořád mi vrtá hlavou, jak může pták na drátě začít hořet, bez uzemnění? ()

Big Bear

TV Nova po majstrštyku Okresní přebor zkusila znovu své štěstí na poli vesnické satiry. To je celkem komfortní zóna pro velké množství diváků a ani samotným obyvatelům našich vísek nějak moc nevadí, že si z jejich způsobu života filmaři leckdy utahují. Vzpomeňme jen na všechny ty Slunce seno, nebo Kameňáky... Lid venkovský je svérázný, mnohdy paličatý po pradědech co do kolektivizace drželi rodinný grunt často až několik staletí, praktický a šetrný. Navíc tam vždy je nějaká sousedská řevnivost buď přímo se sousedy starousedlíky, nebo se sousední vesničkou. A když je vše v cajku, přijede nějakánáplava ideálně z Prahy co tam začne dělat vlny a přinášet vlastní a starousedlíkům nepochopitelnou kulturu a moderní civilizační návyky. Prostoru pro humor tedy habaděj ! Místní fotbalová družstva už byla zmíněna tak co tam máme dál naprosto typického? Ano SDH. Už je to zkrátka tak, že leckdy i na té nejmenší vsi je parta nějaký taťků co v garáži láskyplně opečovávají tu svojí Máňu (většinou trambus pamatující ještě Dubčeka) a rok co rok se modlí aby ještě prošla technickou. Mají schůze, účastní se závodů SDH, někdy zacvičují mládež a když se zadaří a někde blízko zahoří, mají dokonce vysněný výjezd (ano je pravdou, že jsou frustrovaní, když nemají výjezdy). Na zábavách, výročních schůzích a hasičských bálech chodí ve slušivých tmavomodrých uniformách a je to takové zajímavé společenství lidí, kteří i s málem chtějí pomáhat stejně naplno jak je tomu u perfektně vybavených profesionálů. Starostům leckdy dělají vrásky se svými žádostmi na zakoupení toho či onoho vybavení a když se profíci zbavují nějakého toho vozu o proti Máně o tři levely výš, leckdy dojde mezi veničkami na krev, to když ho získají ti druzí zatímco loni vyjeli jen jednou a my dvakrát... Leckomu u slova dobrovolní hasiči cukají koutky a řada ženských to bere jako ulejvárnu pro své manžely, jakousi obdobu hospody. Jenže... Ačkoliv se jedná většinou jen o hořící stohy, meze, nebo po plaváku zatopený sklep, jsou tam často tihle kluci první. Jsou nejblíže a než dojedou profíci, leckdy udělají práci za ně a pak ještě na místě hlídají zatímco profíci jedou na základnu čekat na další výjezd čímž jim neskutečně pomáhají!  A to nemluvím o skutečných průserech kdy hoří barák, nebo se někde stane bouračka. V našem městě máme také takovou partu a já jsem na ně neskutečně pyšný. Bydlím hned vedle hasičárny a tak vždycky když vidím vyrážet do akce jejich fungl novou profi vybavenou tatru, kouknu z okna a přeji štěstí jim i těm, kterým vyráží pomoci ve chvíli kdy všichni už utekli... A oni jen nehasí ale díky blízkosti dálnice jezdí i vyřezávat lidi z pokroucenejch aut. Proč to píšu? Protože na rozdíl od čutálistů mám trochu problém s tohle satirou. A k prvnímu dílu dodám jen jediné. Zatím lejce debilní. Scénář hrozný, herci celkem ok, ale třeba ta nehoda Kopty... No a Rychlého odlepující se vous... Sakra to si nemohl nechat narůst vousy vlastní ???  Sem tam se člověk když zná reálie usměje, ale jak říkám... Tohle není Okresní přebor v modrých mundůrech, tohle je zatím docela zoufalost... () (méně) (více)

korbitch22

Jelikož jsem jezdil celej život na hasičský tábory a chtěl jsem vidět Koptu v záporný roli, tak jsem se zcela výjimečně a dobrovolně podíval na start nového seriálu z Novácké produkce. Je to kvalitou někde na úrovni Okresního přeboru šmrnclé s kdejakým seriálem ČT. Humor jde kolem mě obloukem, ale herci snad i hrají a není to umělý jak Slunečná a tyhle sračky. Nejlepší na tom zatím byl Petr Rychlý, kterému role vesnického Franty sedí. Důvod sledovat dal nevidím. Leda by v dalších dílech měla Lucie Benešová scény jako Alice Bendová v Kajínkovi. ()

Marze

Trochu to starosvětsky připomíná  bizarnější  Chalupáře. Klišé je zde celkem dost (například pražský rekreant ukazuje, jak je nemožný, důchodci bojující s mobily). ()

rakovnik

Podle rozhovoru s Petrem Rychlým měli maskéři mnoho práce s jeho plnovousem, který je vytvořen dokonce z pravých vousů. I tak vypadá dost uměle a nepřirozeně. Možná až blbě. Stejně jako je můj dojem z úvodního dílu seriálu. ()

fabecc1222

Měl jsem značné obavy, jelikož podle různých upoutávek a propagace mi to přišlo jako variace na Horní Dolní / Kameňák... Tak takové to není, z velké části i zřejmě proto, že tady humor vůbec není, ačkoliv je to od začátku prezentované jako komedie. Je to zatím takové těžko zařaditelné, humor nic, drama nic, romantika nic... Zatím pro mě dost nijaké, a o ničem. ()

blackJag

Nepovedený pokus jak navázat na OKRESNÍ PŘEBOR a tematiku svérázného vesnického folkloru. Opravdu, kameňákovské postupy v akci. Co se v Přeboru podařilo při resuscitaci kariéry Luďka Soboty, toho se tady s Petrem Rychlým nedočkáte. Ani náhodou. Zrovna tohle je miscast jak vyšitý a ten jeho vous, brrr, vlásenkářský průser roku - vybavíte si železniční modeláře a ty jejich krajinky? Vypadá to stejně, koho toto napadlo? ()

mira007

Letní snaha Tv Nova o majstrštyk s námětem dobrovolných hasičů s šéfem Petrem Rychlým se mi jevila sympaticky - vlastní původní tvorba, zajímavý námět , točené v exteriérech, jenže první díl byl hodně marný, za celou dobu se neobjevilo jedno jediné vtipné místo, všechno je to tlačené silou, u které tvůrci hodně chtějí být jakýmsi druhým Okresním přeborem, ale nejde jim to. Třeba se to rozjede, ale dvě hvězdy u prvního dílu jen za snahu a za výkon Kopty, ten jediný mne trochu pobavil. ()

Mamlas

Trošku překvapivý pořad. Můžeme vidět mnoho obličejů známých z různých jiných výblujků TV Nova. Vadí to, ale dá se přes to trochu přenést. Je to primitivní, ale ne úplně debilní jako ostatní Nova produkce. Scénář je slabý, ale ne k zblití. Děj dává nějaký základní smysl a je místy, byť s výhradami, lidský. Odporné je vytěžení klasických scének (např. nacouvání do záhonu), odpudivá je inspirace ala Hospoda nebo ala princeznokoňská pohádka. Ujde hudba, která není hnusně Růžová či Modraví či Speciální, jiná než v těch obvyklých Nova výblujcích. Za mě celkově nyní spíše pochvala, samozřejmě však ne za hloupé použití "ste" místo "jste", které už od prvního pohledu na název zbytečně shazuje seriál do buranního levelu. První díl je o jednu třídu výše než standardní Nova produkce. Není to dobré. Ujde to. To je však asi nejvíc, co mi kdy Nova naservírovala. Uvidíme dál. (23%) ()

curil

Už při promo ukázkách na seriál jsem si říkal, že se autoři nechali inspirovat podobným seriálem z produkce konkurenční televize "Hasičárna Telecí". Stejné prostředí vesnice, dva konkurenční hasičské sbory, podobné charaktery v hasičském sboru a stejný způsob humoru. Má to jen jednu chybu, nehraje tam Bolek Polívka, který držel jmenovaný seriál ze "Seznamu" na alespoň ucházející úrovni. ()

Rayen1

Slabší rozjezd, je tu jasná konkurence u Okresního přeboru, kterej se do toho opřel už od první minuty prvního dílu. Problém je ve stopáži, která je možná až moc dlouhá, padesát minut je moc, mít to tak o polovinu, odsejpalo by mnohem líp.. ()

Prubner

Nepovedený pokus o nové Chalupáře. Komedie bez humoru + toporné romantické scény se Sabinou Rojkovou + neherec Petr Rychlý s trapným plnovousem v hlavní roli rovná se průser. Václav Kopta je teď úplně všude a už se mi začíná přejídat, i když je to jinak sympaťák. A štve mě taky Jana Bernášková, kterou její manžel (Merkner) neomaleně tlačí do všech projektů, na nichž pracuje. Dalším dílům už šanci nedám, ztráta času. ()

callix odpad!

Typická novácká zábava pro burany, a i ta hudba je dementní. Přetrpěl jsem první díl a pro mě i poslední. ()

tchempi odpad!

Scénář, zápletka, dialogy... amatérismus nejhrubšího zrna. Lepší slohovku by splácala i děcka prvního stupně na distančce. ()

fafejt001

Tak  zatím  první  díl  je  tak  za  * * a půl . Rychlý  dobrý  a Pechlát  překvapil . Zápletka  s  ptákem  ušla  a mladá  budoucí  dvojice  také . Na  úvod  to  není  špatné . Bude  to  lepší ??  Uvidíííme . Jo  a  Kopta  tam  sedí  . Ten  to  jěště  rozjede . ()

maara666

Petr Rychlý je možná dobrý člověk, ale mizerný herec, kterému nepomohou ani nevkusně padělané fousy ani sirka v ústech, která má padělat drsného Sylvestra Stalloneho v Kobře. Prostě je v té roli nevěrohodný. K samotnému seriálu. Zápletka je jednoduchá, zlouni jsou zlí a klaďasové hodní. Scénář je jednoduchý, vše do sebe přesně zapadá, jak má, ale aspoň v závěrečné části se to trochu propojilo, obával jsem se, že se to rozplizne úplně. V seriálu je použita strašná hudba, primitivní, návodná a odbytá, která vlastně snižuje celkový dojem ze seriálu. ()