Wyatt Earp jako Forest Gump divokého západu. V rámci kulturního vyžití a vzpomínek na časy minulé jsem se podíval na tady tenhle skvost, který v rámci 183 min. poskytne pohled na pistolnickou legendu, ehm... dost bylo intelektuálních žvástů. Wyatt coby naivní mladík slíbil své srdce ženě, kterou viděl 1x v životě a jak jinak svůj slib dodrží. Za jistých okolností si přijde pro jeho ženu ďáblova pokojská (cca 1hod filmu) no a pak přijde on, obávaný pistolník, který vzal zákon do vlastních rukou a taky jeho znění. Jeden z nej. snímků daného žánru, co jsem měl možnost vidět 8/10. Já rád tyhle "epopeje".(27.7.2011)

Western ? Proč western ? Vždyť se jedná o trochu upravený životopisný film. Watt Earp byl skutečnou postavou 19.století na "divokém západě". Kevin COSTNER se této postavy zhostil velmi dobře. Earp byl vynikající střelec, ale nebyl to zabiják. V dějinách Ameriky na počátku osídlování západu hrál velmi důležitou roli a je kladně historiky hodnocen. Film je ovšem zbytečně dlouhý, některé scény by se daly i vystřihnout, protože nejsou až tak důležité pro pochopení děje a postavy Wyatta Earpa.(29.9.2007)

Zivotopisny film o Wyattovi Earpovi, ktory sa rozhodne nevenuje len tej slavnej prestrelke pri O. K. Corral, ale snazi sa podat Earpov pribeh komplexne. Pokial sa nevypichne v pribehu nejaka linia, ktoru by film cely cas sledoval, tak je aj 183 minut na kvalitny zivotopis malo a to je pripad aj tohto filmu. Cela cast, ktora predchadza slavnej prestrelke by mohla mat o hodinu viac alebo menej a na vyzneni filmu by sa nic nezmenilo, kedze ju tvoria tuctove epizodky z Earpovho zivota. Kedze su podane dost skratkovito, tak ziadna nich sama o sebe prilis nestrhne. A napriek stedrej stopazi nema az na par vynimiek prilis moznosti vyniknut ani hviezdne herecke obsadenie. Jednym z nich je Dennis Quaid ako vychudnuty drsniak s ironickymi poznamkami Doc Holliday a druhym Costner ako Wyatt Earp, ktoreho sa tu nesnazi vykreslit ako bezchybneho hrdinu ale vdaka viacerym krutym epizodkam vyznie ako nesympaticky tvrdohlavec, ktory si robil co pokladal za spravne, bez ohladu na nazor druhych. Myslim, ze to je hlavny dôvod preco tento roztahany a miestami nezazivny film s nesympatickym hrdinom u divakov neuspel. Mna tiez nenadchol, ale za stratu casu ho nepovazujem. Este lepsie by ten namet vynikol, keby vznikol neskôr v produkcii HBO ako 10dielna miniseria. 6/10. Z filmov venujucich sa prestrelke pri O.K. Corral u mna nadalej vladne Gunfight at the O.K. Corral s Burtom Lancasterom. Sice nie je extra verny skutocnym udalostiam, ale rozhodne je najstrhujucejsi.(27.6.2017)

Westernový velkofilm o jedné z nejznámějších postav Divokého západu. Příběh Wyatta Earpa byl zfilmován již nekolikrát a ať už přímo jeho nebo Doca Hollidaye ztvárnili v minulosti takoví velikáni, jako např. Burt Lancaster a Kirk Douglas nebo Henry Fonda. Kevin Costner potvrdil své herecké kvality a je pravděpodobně nejznámějším nebo nejikoničtějším Earpem v dosavadní kinematografii, což je možná dáno také samotným názvem snímku, ale také pompézností, s níž je Kasdanův film pojat. Na můj vkus je však až příliš rozvláčný, ovšem u životopisného počinu, který se snaží zachytit život tak slavné osobnosti od jejího dětství až po stáří a seznámíme se tak s jeho otcem (skvělý Hackman) či první láskou a ženou, je to poměrně pochopitelné, obzvlášť, když se zaměřuje nejen na slavné události typu O.K. Corral, ale velikou pozornost věnuje samotné osobě Earpa a jeho vývoji, tudíž tu nechybí vášeň, emoce, ale pochopitelně akce nasáklá krví.(8.3.2015)

Velmi dobrý western o legendách mezi muži zákona, na můj vkus však velmi pomalý úvod. Kdo má zálibu v kovbojkách a přežije úvodní nudu, ten bude po zásluze odměněn filmovým zpracováním slavné přestřelky u O.K. Corral a následnou vendettou (jenom by se nikdo neměl divit historickým nepřesnostem, např. ohledně atentátů na bratry Morgana a Virgila a pár dalších).(6.1.2015)

• - Natáčení snímku Tombstone probíhalo ve stejnou dobu nedaleko a štáb vykoupil veškeré dobové oblečení v oblasti. Šaty pro tento film se tedy musely dovézt až z Evropy, což zpozdilo natáčení. (liquido26)

• - Ve skutečnosti se Wyatt a Morgan stali pomocnými šerify až několik minut před přestřelkou u O.K. Corralu, kdy je Virgil spolu s Docem Hollidayem zplnomocnil. (liquido26)

• - Film byl uveden do kin šest měsíců po Tombstone (1993) a ve srovnání s rivalem byl komerčně neuspěšný. Při rozpočtu 63 milionů USD vydělal jen okolo 25 mil.$. Tombstone má skore 25 mil.$ rozpočet vs. 56,5 mil.$ tržby. (kenny.h)