• Ruut

To by mně ale opravdu zajímalo kam se podělo těch 60 milionů co byly údajně investované do tohoto filmu. Určitě ne na kvalitní herce ani velkolepou výpravu. Wyatta Earpa bych nikdy nerozeznal od tuctové televizní minisérie. A tu jeho rozvláčnost, sterilnost a čistě jen popisnost bez snahy pokusit se o cokoliv navíc v době HBO fakt nežeru. Slavná přestřelka v Tombstone se smrskla na zhruba 30 sekund trvající střílení několika lidí kolem sebe. Wyatt Earp v této podobě je ztráta času.(17.11.2006)

Western ? Proč western ? Vždyť se jedná o trochu upravený životopisný film. Watt Earp byl skutečnou postavou 19.století na "divokém západě". Kevin COSTNER se této postavy zhostil velmi dobře. Earp byl vynikající střelec, ale nebyl to zabiják. V dějinách Ameriky na počátku osídlování západu hrál velmi důležitou roli a je kladně historiky hodnocen. Film je ovšem zbytečně dlouhý, některé scény by se daly i vystřihnout, protože nejsou až tak důležité pro pochopení děje a postavy Wyatta Earpa.(29.9.2007)

Po léta jsem se tomuto filmu vyhýbal. Ze strachu, že budu zklamán. Píše se leden 2011, mám ho za sebou a jsem nadmíru spokojen. Vynikající herecké obsazení a nadšení tvůrců pro western zajistilo nám divákům filmovou pochoutku. Kevin Costner, na kterého jsem byl v devadesátých letech mírně alergický, mi už teď nevadil, a tak jsem si ho naplno vychutnal, stejně jako Dennise Quaida, charismatického souchotináře zabijáka. Přiznám se, že přes výživnou stopáž se mi na konci filmu z Divokého západu opravdu vůbec nechtělo zpátky do reality...(22.1.2011)

Výborné zpracování jedné z největších legend Divokého Západu. Účast velkých hvězd a celkově "velké" pojetí filmu jen prospěly, skvěle se na to totiž kouká, i když o reáliích života šerifa Earpa se vykládají různé jiné věci:) Jednoznačně nejlepší postavou ale není Costnerův Wyatt Earp, ale Quaidův Doc Holiday.(12.5.2003)

Skvělý western s mnoha hvězdami ve vedlejších rolích. Nikdo ovšem film nekrade Kevinu Costnerovi, který má potřebnou dávku chlapského charizmatu. Celý příběh je uvěřitelný, dialogy nešustí papírem a je velice svižně vyprávěn. Musím pochválit slušnou akci a hlavně hudbu Jamese Newtona Howarda, který snad ani neumí šlápnout vedle.(10.8.2008)

• - Earpův šestiraňák byl zapůjčen Earpovým muzeem po dobu natáčení a objeví se v několika záběrech. (liquido26)

• - Představitel Virgila Earpa, Michael Madsen, dostal nabídku hrát Vincenta Vegy ve snímku Pulp Fiction, ale nemohl z důvodu natáčení tohoto filmu musel odmítnout. (liquido26)

• - Film byl uveden do kin šest měsíců po Tombstone (1993) a ve srovnání s rivalem byl komerčně neuspěšný. Při rozpočtu 63 milionů USD vydělal jen okolo 25 mil.$. Tombstone má skore 25 mil.$ rozpočet vs. 56,5 mil.$ tržby. (kenny.h)