Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (220)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Western ? Proč western ? Vždyť se jedná o trochu upravený životopisný film. Watt Earp byl skutečnou postavou 19.století na "divokém západě". Kevin COSTNER se této postavy zhostil velmi dobře. Earp byl vynikající střelec, ale nebyl to zabiják. V dějinách Ameriky na počátku osídlování západu hrál velmi důležitou roli a je kladně historiky hodnocen. Film je ovšem zbytečně dlouhý, některé scény by se daly i vystřihnout, protože nejsou až tak důležité pro pochopení děje a postavy Wyatta Earpa. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý monumentální western. Popisuje dopodrobna životopis Wyatta Earpa. Není tolik zatížen na akci, spíše na lyrickou stránku vyprávění. V akčních pasážích je zase lepší jeho o rok starší kolega "Tombstone". Oba dva řadím na stejnou úroveň. Kevin Costner v titulní roli podal dobrý výkon, v té době uměl ještě hrát. Lawrence Kasdan westerny točit umí, ale proč se stávají propadáky, to mi nikdo nevysvětlí. ()

Reklama

CinemaRanger 

všechny recenze uživatele

Jsou filmy, kde 3 hodiny jsou i málo, ale v případě Wyatta Earpa je to víc než dost. Stačily by tak 2 hodinky, protože příběh prostě těch 180 minut nepokryje. Sledoval jsem to na dvakrát, protože je to vyčerpávající, docela nudné i herecky nevýrazné životopisné drama. Najde se i pár výborných částí, ale ty to víc jak na průměr nevynesou. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Přesně, jak píše uživatel BadoXXII. Asi po dvou hodinách sledování (s reklamami samozřejmě:) jsem již déle nemohla odolat a asi na půl hodinky jsem vytuhla. Pak jsem byla úměrně schopna sledovat zbytek filmu:) Snad více než na pana Costnera jsem se těšila na Mikeyho Madsena, coby jednoho z bratrů Earpových. Docela by mě zajímalo, kterého chytráka napadlo, aby ty jeho krásné, husté černé vlasy polili vanilkovým pudingem:) Na blond vypadá naprosto nepřirozeně a neMadsenovsky. Wyatt Earp mě neurazil, ale ani nijak extra nepotěšil. Je plný, mně známých hereckých tváří v kvalitně ztvárněných postavách. Nejvíc mi však vadilo, jak z něj byla strašně cítit ta "Hollywoodská Amerika." Hraní na city, otřepané scény a dialogy, všemožná klišé a do toho vždy v patosově dramatických momentech hrající Newtonova hudba. Dokázala jsem se na to skoro celé tři hodiny dívat, vystavěný příběh rozhodně není nijak nudný či slabý, jen to bylo příliš zdlouhavé a americké. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Další z četných vyprávění o legendárním šerifovi Wyattu Earpovi a rovněž legendární přestřelce u O.K. Corralu tentokrát zaujme především délkou. Ani tříhodinová stopáž ale nedokáže podle mě diváky dostatečně vtáhnout do děje, zejména díky sice rozvleklému, ale přesto nedotaženému scénáři. Nicméně jako jeden z nemnoha westernů 90.let je i Wyatt Earp příjemným zpestřením v té době neprávem opomíjeného žánru. Zásluhu na tom v jedné z mála vydařenějších rolí od Tance s vlky má Kevin Costner, ale také charismatický Dennis Quaid a i některé další známé tváře. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (16)

  • Ve skutečnosti se Wyatt a Morgan stali pomocnými šerify až několik minut před přestřelkou u O.K. Corralu, kdy je Virgil spolu s Docem Hollidayem zplnomocnil. (liquido26)
  • Film byl nominován na 5 Zlatých malin (Razzie awards) za nejhorší film, remake/sequel, režii, hl. herce a filmový pár (nominace pro Costnera a "kteroukoliv" z tří filmových manželek). "Vítězství" si odnesli Costner za nejhorší hl. herecký výkon a nejhorší remake/sequel filmu. (kenny.h)
  • Natáčení snímku Tombstone probíhalo ve stejnou dobu nedaleko a štáb vykoupil veškeré dobové oblečení v oblasti. Šaty pro tento film se tedy musely dovézt až z Evropy, což zpozdilo natáčení. (liquido26)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)

Reklama

Reklama