Pokud věříš (TV film)

If You Believe in Christmas

Ak tomu veríš

Drama / Romantický

USA, 1999, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Tak televizní stanice si letos s vánočními filmy trochu pospíšily. Ale to je jen dobře. Tento film sice není čistě vánoční, pouze se odehrává na Vánoce, ale spíše se věnuje romantice a nápravě ženy, která je arogantní a nemá žádné přátele. I když samozřejmě určitá vánoční atmosféra lze je, není film čistě o Vánocích, ale především o nápravě a o sbližování. Po dějové stránce se tedy jedná o velice zajímavý film, který sice nepřináší mnoho novinek a inovací, ale přesto je snadno koukatelný, téměř nenudí a je to pohodový rodinný film pro celou rodinu v předvánoční době. Já se u tohoto filmu rozhodně nenudil a docela se mi líbil. A ve vedlejší roli mne docela překvapil Tom Amandes, kterého znám ze seriálu Everwood jako doktora Abbota. A co mne překvapilo ještě příjemněji je fakt, že v tomto filmu ho, stejně jako v seriálu Everwood, daboval Jiří Prager. Nemusel jsem si tak u něj zvykat na nový hlas a bylo to velice příjemné překvapení. Film tedy jako celek působí pohodově a v době pře Vánocemi určitě splní účel pobavit, zaujmout a naladit diváka na vánoční atmosféru a zároveň ho rozněžnit trochou romantiky. Ale film se bohužel nijak nevymyká průměru, co se vánočních filmů týká, a tak uděluji tři hvězdičky.(7.12.2008)

Malá a ukecaná Hayden Panettiere..(20.12.2009)

Romantické filmy moc nemusím, ale tenhle je prostě pěkný. Klidně bych dal i pátou hvězdičku, ale tu ode mě nedostaly ani lepší filmy, tak musím být spravedlivý :) Když se na to podíváte večer o vánocích, s milovanými osobami na blízku, tak tento příběh příjemně zahřeje :)(6.7.2010)