Shaft v ženském provedení. Dobře stavěná černoška bojuje proti obchodu s drogami, který vede drogová baronka - Máma. Pro ránu nejde daleko a postřílí všechno co se hejbe, je oblečená podle nejnovější bordelové módy, až máte chvílemi strach, aby se nenachladila. Je to ve stylu těch kriminálek ze 70.let jako Drsný Harry a spol., ale snaží se být víc cool.(2.6.2006)

• JohnnyD

Slabý odvar badass akčňákov s Pam Grier.(8.6.2020)

Černošská ženská variace na Jamese Bonda pro malé holky, která bojuje proti drogám a zlotřilé mafiánské lesbě. Popartová koláž excentrických oblečků, naivní akce a mixu všeho, co pořádná blaxploitation má mít (včetně karate). Oproti většině blaxploitation navíc o řády lepší film z hlediska technického provedení a dramaturgie.(23.6.2009)

Příjemně odpočinková akčárna o cool agentce Cleopatře Jones, která bojuje po celém světě proti drogám. Když policajti provedou zátah na její oblíbené protidrogové centrum, vezme spravedlnost do svých rukou. Nejlepší mi na celém filmu přišel hrdinčin mohutný účes, ona sama se s mou oblíbenou afrobijkyní Pam Grier srovnat bohužel nedá. Pro fanoušky blaxploitation povinnost, ostatní jen na vlastní nebezpečí.(26.7.2007)