Lotosový květ

• USA The Toll of the Sea
Drama / Rodinný / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
USA, 1922, 54 min

corpsy

Ide o smutný snímok. To je pravda. Ale jeho emotívnosť sa neprejavuje tak, akoby si divák žiadal. Herecké výkony sú skvelé, ale kto by povedal, že ich zatieni malá Priscilla Moran v úlohe malého chlapčeka, plodu lásky jednej obyčajnej Číňanky a amerického borca. ()

duddek

Koukat na barevný němý film je vskutku nevšední zážitek. :) Jde o první hl. roli pro Annu May Wong a vůbec první hollywoodský "celovečerák" točený v barvě. ()

Belsazar

Patetičnost a určitá naivita snímku mi nevadí. Dívám se na tenhle film, který mi dost připomněl Griffithův Zlomený květ, jako na smutný příběh o předsudcích a tragédii nenaplněné lásky k jednomu parchantovi. A hlavní herečka jedním slovem? Úchvatná. ()

• Snímka bola bol nakrútená na dvojfarebný červeno-zelený film. (matriosa)
  • Z filmu sa nezachovali posledné 4 minúty. Záver tak podľa dochovaných dokumentov natočili v roku 1985 nanovo na autentickej dvojzložkovej Technicolor kamere. Ide o statický záber mora. (BlueNeon81)
  • Film bol v roku 1985 zreštaurovaný z pôvodných negatívov. Keďže sa dva obrazové negatívy, každý pre jednu farebnú zložku, kopírovali priamo na farebný materiál, výsledný obraz je kvalitnejší, než pôvodný Technicolor proces, pri ktorom sa vytónované kópie jednotlivých zložiek lepili dohromady. (BlueNeon81)