Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man
Trailer

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Trailer

Malarkey

Prý se jedná u motorkářů o naprostou legendu. Ono se není čemu divit. Postava Harleye Davidsona je tu totiž hodně vostrá a rozjezd má vysloveně nadstandardní. Rourke tady ze všech jeho filmů vypadá nejnormálnějc a vůbec nevadí, že vypadá jak Bruce Willis. Film jsem také viděl v dabingu, takže mi dělal radost ten starý poctivý, ve kterém se neustále točí asi pět dabérů a pořád to vypadá hodně slušně. Do toho musím říct, že akce byla taky hodně parádní. Prostě stará poctivá devadesátka, která by u mě mohla být kultem, když bych ji viděl v dětství a měl rád motorky. Takhle za tři poctivé hvězdy…a pokud ji potkám ještě jednou, možná i zvýším. ()

Gemini

Klasický akční film balancující kdesi mezi béčkem a.....béčkem, hodnotit to jako áčkový film mě napadlo jenom na vteřinu:). Nesnáším všechny Baldwinovy, Dona Johnsona taky nemusím, snad jen Mickey Rourke zahrál zajímavě, ale všechny "hlubší" myšlenky na mě působily nedotaženě a lacině. Ale celkem to pobaví...dobře, celkem dost dost. A dost:) ()

Jara.Cimrman.jr

"Lepší bejt mrtvej frajer než živej srab." Jsem vlastníkem mimořádně silný úchylky pro lehce slaboduchý filmy, v nichž se akce mísí s humorem a trochou sexu. Třeba v tomto snímku se dva bouráci na motorkách rozbíhají hlavou proti jakkoli tlustý zdi, spolehlivě proměňují každou hláškovou přihrávku a nemůže je zastavit ani parta směšně kráčejících, pokerově se tvářících a zběsile střílejících dlouhokabátníků. Je to sice jenom béčková zábava, ale ukuchtěná takovým způsobem, že si na ní vždycky rád smlsnu. ()

Enšpígl

Až budu umírat, přijde za mnou ďábel a řekne, "Dovolím ti, za tvé kecy na CSFD vzít si do pekla jeden film." Nebudu váhat ani vteřinu a nahlasím roháčovi " Vážený pane ďáble, do vaší říše se beru film Harley Davidson and the Marlboro Man, to proto, kdyby snad peklo trpělo nedostatkem frajerů." Až se totiž bude stavět pomník frajerství, tak na něm bude velkým zlatým písmem vvytesáno: moje, Belmondovo a Rourkovo jméno. Už jenom ten začátek, raní svítání, u okna stojí Mickey do půl těla nahý, nutno říci, že ta půlka fakt stojí za to, jedná se o tu horní půlku dámy, radši to upřesňuju, aby ste mě tady teď nezačaly předčasně slintat. Zapálí si cigáro, oblíkně si koženou bundu, ve dveřích se ještě naposled otočí směrem na postel, kde se spokojeně rozvaluje vysokojakostní kočka, vyjde ven, nastartuje davídka a zmízí za obzorem nekonečných amerických silnic. Je to jeden z posledních filmů éry 80let. Nenáročná, na nic si nehrající akční oddychovka, narvaná hláškáma pro kterou mám kvůli životnímu stylu hlavních hrdinů obrovskou slabost. Nikdy nezapomenu na scénu, jak se má jít Mickey porvat s dvoumetrovým tlustým hovadem, protože si zahrál na šoustanou z jeho ženou. Kámoši mu říkají "Nechoď tam, on tě zabije" a Mickey se jenom tak frajersky usměje a odpoví "Lepší umřít jako frajer než žít jako srab." ()

dobytek

Parta buzerantů v neprůstřelnejch kabátech v čele s nagelovanym D. Baldwinem už byla trochu moc. Film by potřeboval trochu "normálnější" záporáky, abych to moh brát aspoň trochu vážně. Takhle mi to chvílema připadalo skoro až jako nějaká parodie. Jinak si myslim, že částečnou insipirací pro tenhle film byla Smrtonosná past. Mickey Rourke tady vypadá jako kopie Bruce Willise a právě snad jenom jeho postava mě bavila. Ostatní postavy mi byly více-méně ukradený. Určitá zábavnost se tomu upřít sice nedá, ale myslim, že za pár dní si na film ani nevzpomenu. 55% ()

• Mickey Rourke dostal za film honorář ve výši 2 750 000 dolarů. (Eldrick)
  • Řada postav ve filmu má jméno buď po tabákových nebo alkoholových výrobcích - Marlboro Man, Virginie Slim (cigarety), Jack Daniels (whisky), OI'Grandad (whisky). Výjimkou je pouze Harley Davidson (motocykly). (Ai.ma)