Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

Ultimátne machovské béčko, ktoré sa na nič nehrá a srší z neho hravosť a filmárske nadšenie. K tomu hláškujúca dvojka Johnson - Rourke, pričom ten druhý menovaný je tu ku všetkému náramný fešák. Bezstarostná jazda v zábavnejšom prevedení, bez filozofických odbočiek, proste len bohapustá akcia pre poriadnych chlapov, s nechutným záporákom a kočkami, ktoré sú v čisto pánskom garde len na okrasu. Dôvod, prečo si "pořídit" harleya.(27.9.2012)

Parta buzerantů v neprůstřelnejch kabátech v čele s nagelovanym D. Baldwinem už byla trochu moc. Film by potřeboval trochu "normálnější" záporáky, abych to moh brát aspoň trochu vážně. Takhle mi to chvílema připadalo skoro až jako nějaká parodie. Jinak si myslim, že částečnou insipirací pro tenhle film byla Smrtonosná past. Mickey Rourke tady vypadá jako kopie Bruce Willise a právě snad jenom jeho postava mě bavila. Ostatní postavy mi byly více-méně ukradený. Určitá zábavnost se tomu upřít sice nedá, ale myslim, že za pár dní si na film ani nevzpomenu. 55%(16.1.2010)

Klasický akční film balancující kdesi mezi béčkem a.....béčkem, hodnotit to jako áčkový film mě napadlo jenom na vteřinu:). Nesnáším všechny Baldwinovy, Dona Johnsona taky nemusím, snad jen Mickey Rourke zahrál zajímavě, ale všechny "hlubší" myšlenky na mě působily nedotaženě a lacině. Ale celkem to pobaví...dobře, celkem dost dost. A dost:)(18.3.2003)

Pre mňa je toto nezabudnuteľný film, pretože je to asi prvý akčný film, ktorý som videl. Milujem scénu skoku z hotelu, nemôžem si pomôcť, ale toto je pre mňa klasika, aj keď je to béčko a až tak skvelé to nie je. Pamätní záporáci v dlhých čiernych plášťoch a slizký Daniel Baldwin. Ou yeah! Ale percentá sú subjektívne. 80%.(28.9.2007)

Říkejte si co chcete, ale tohle je jedno z posledních akčních, hláškami i nelogičnostmi nabitých "spaghetti" filmů, keré byly natočeny a o kterých lze říct, že možná nejsou dobré co do děje, ale o to lepší jsou co do kultovnosti, vtipu, parodie a svěží lehkosti, která potěší a v nepsolední řadě i pobaví a to fakt hodně. Duchem tenhle film odpovídá spíše filmům z let osmedesátých. Dva hlavní představitelé v čele s mým oblíbencem Mickey Rourkem, na kterého nedám dopustit a sympatickým kovbojem Donem Johnsonem - sečteno podtrženo - já jsem se bavila - takovéhle filmy se už dneska netočí a myslím to v tom kladném slova smyslu. 80% "Můj táta vždycky říkal: "Dvě věci nikdy nedohoníš - autobus a ženskou." "Harley, jeden náboj stojí dva dolary - utratil si dvanáct dolarů a nezabil si ani jednoho. Já jsem utratil čyři dolary a zabil jednoho." "Kde jsou?" "Tamhle jdou a pěkně utrácej."(23.1.2010)

• - Poslední film ve kterém si zahrál Big John Studd. (Pumiiix)

• - Mickey Rourke dostal za film honorář ve výši 2 750 000 dolarů. (Eldrick)

• - Marlboro (Don Johnson) poučí Harleye (Mickey Rourke), aby střílel mafiány do hlavy, že jsou oděni v kevlaru, ovšem ve skutečnosti by kevlarová vesta nebyla schopna rážím 454.Casull ani 44.magnum odolat. Zásah by obět určitě vyřadil z boje a pravděpodobně i zabil. (HectorHagman)