Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

Pre mňa je toto nezabudnuteľný film, pretože je to asi prvý akčný film, ktorý som videl. Milujem scénu skoku z hotelu, nemôžem si pomôcť, ale toto je pre mňa klasika, aj keď je to béčko a až tak skvelé to nie je. Pamätní záporáci v dlhých čiernych plášťoch a slizký Daniel Baldwin. Ou yeah! Ale percentá sú subjektívne. 80%.(28.9.2007)

Byly doby, kdy jsem na to koukal každý den z videa a chtěl jsem vypadat jako Mickey Rourke. S tou jeho naušnicí, motorkou, učesem a suchýma hláškama... Ten film má koule a nebojí se je použít. Pro mě je to srdcová a kulervoucí záležitost, kterou prostě a jednoduše miluju. Víc než kdy kterýkoliv jiný film...(5.9.2008)

Vzpomínka na starý časy kdy se ještě umělo žít a tihle dva frajeři jsou toho jasným důkazem.Frajerů sakra ubývá,jestli teda vůbec ještě nějací jsou?A proto tenhle film v mojí sbírce nebude nikdy chybět abych si je mohl vždy připomenout.Jak se tady píše je to béčko za 3*,ale pro mě je to kultovní béčko za 5*.Volnost a svoboda z toho jen sálá. NEZAPOMENUTELNÉ : Lepší bejt mrtvej frajer než žít jako srab ! 90%(13.1.2011)

Hodně překvapující snímek. Ikdyž jde o "béčkovou" záležitost, tak jsem se u páru hlášek a scén fakt zasmal a celkově jsem se u tohohle filmu příjemně odreagoval :) Jízda dvou kovbojů za záchranou svého oblíbeného baru je hodně svižná a vtipná. Nepřátele v podáni gumových, radoby gestapackých šašku je neobvyklým kořením... :-D 70%(29.1.2009)

Pro mě naprosto kultovní film. Když jsem ho viděl poprvé, lidi tu jezdili ještě v žigulících a ikdyž bylo po převratu, tak to tu stálo za houby. Mickey byl ještě nenapíchanej drsňák a s Donem jim to hezky odsejpalo. Ikdyž je to béčkovej film, dá se na to kouknout i po letech, aniž by to člověk odsoudil jako kravinu.(14.3.2015)

• - Na bundě Mickeyho Rourkea můžeme zahlédnout nápis SRV a římské číslice. Znamenají letopočet narození a úmrtí kytaristy Stevieho Raye Vaughana (spolupracoval například s Davidem Bowiem). (Ai.ma)

• - Zbraň, kterou Harley (Mickey Rourke) sebere lupičům a poté daruje Marlborovi (Don Johnson), je Desert Eagle MK VII - .44 Magnum. Zbraň, se kterou se učil střílet Harley a kterou použije v závěrečné přestřelce, je Ruger Blackhawk - .357 magnum upravený na ráži .454 Casull. Kevlarový Kabátníci používají útočné pušky Steyr AUG carbine s 16" hlavní - 5.56x45mm. (HectorHagman)

• - Ve filmu je několik narážek a odkazů k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, ať už jde o zmíňku o Marlborovo rodné město, jeho pistolnické dovednosti či skok z velké výšky do vody. (Ai.ma)