Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

Arizonské ovzduší za zvukou bublajícího motoru Harleye co víc si přát. Herecké obsazení nebylo také nejhorší, ale co pro mě film knock outovalo byly 3 zabijáci absolutně nesestřelitelný a jako by se jim kulky vyhýbaly samy. Teda až nakonec a najednou jdou vstříc své zkáze. Tohle pro mě bylo naprosto nepřekousnutelné klišé, stejně jako jump z vysoké budovy do malého bazénu. Celkově slabý 3 hvězdy.(29.1.2009)

Co jsem čekal, to jsem dostal :-) přestřelky, honičky, kamarádství, zub za zub, volnost, pohyb, cestování...to všechno a taky v pozadí myšlenka, že "nálepky jsou na nic", aneb na co jména? :-) Chceš si nechat říkat Harley? Tak proč ne :-) Dnešní svět tenhle styl života moc neuznává (nemyslím samozřejmě ty přestřelky, ale tu volnost). I tak je super jednou za čas právě tohle nechat proletět hlavou :-)(11.9.2015)

"Lepšie byť mŕtvy frajer ako živý srab." ___ To je nesmrteľná hláška definujúca tento pomník akčných a bezproblémových 80. rokov s nádherným obsadením, v ktorom (alebo ktorých) je frajerstvo hlavná hodnota, kde sú všetci chlapi drsní alebo slizkí, ženy mladé, krásne, odvážne a povoľné, kde vymyslíte plán na získanie 2,5 milióna dolárov počas jedného večera popíjania (frajerovania) pri bare (a všetko samozrejme elegantne vyjde), kde sa policajti zjavia iba ak ich chcete nájsť, teda ponaháňať sa na motorkách alebo ich pretiahnuť (ak sú ženského pohlavia), kde vyvraždenie všetkých kamarátov (kvôli nášmu nápadu) prebolí za večer (lebo však frajeri žijú tu a teraz a hlavné je ich vlastné ego). Podstatná je absolútna sloboda, nech to stojí čo chce a chlapské priateľstvo, ktoré jediné ju chápe (na rozdiel od žien). MARLBORO MAN A HARLEY DAVIDSON je film proste exemplárne hlúpy, nerealisticky akčný, psychologicky nepresvedčivý, neuveriteľne pohodový a hlavne - mimoriadne frajerský.(29.8.2017)

Cigaretka po sexu, pohled z okna na ohňostroj, pohled na fotku manželky / přítelkyně v peněžence a šup do motorkářského mundůru. Ještě závěrečný pohled na rozloženou náhodnou známost na posteli, vyfouknutí cigaretového kouře mužské siluety v protisvětle a odchod. Jak jinak (a lépe) charakterizovat před úvodními titulky jednu z hlavních postav bez jediného slova. Potom ještě skvělá motorkářská montáž s nápaditými prolínačkami a je tu - brácha Bruce Willise, v tomhle filmu jeho dokonalá imitace Mickey Rourke. Bohužel celý film není tak skvělý, jako jeho začátek. Narážka na westerny sálá z každé vteřiny filmu, bohužel stupidní nápad neprůstřelných zabijáků sráží úroveň tohoto filmu až mezi zapadlá béčka videopůjčoven. A přitom stačilo málo a Harley Davidson a Marlboro Man byl nesmrtelný kulťák jako Die Hard. Škoda.(19.12.2008)

I když film HARLEY DAVIDSON A MARLBORO MAN nedosahuje velkých kvalit,tak jsem si ho velice oblíbil.Akce,atmosféra,děj je tu poměrně solidní.Hlavní záporáci v kabátech působí docela podivuhodně,moc toho nenamluví,jsou ulízaný,ale až tak mi to moc nevadí,protože Mickey Rourke tu hraje FRAJERA,který mi vynahradil všechny chyby.Moc dobře se na Rourka dívá.A spolu s Donem Johnsnem se taky užije dost srandy.Hlavně skok do bazénu.Tento film mi nějak přirostl k srdci!!(10.10.2012)

• - Mickey Rourke dostal za film honorář ve výši 2 750 000 dolarů. (Eldrick)

• - Na bundě Mickeyho Rourkea můžeme zahlédnout nápis SRV a římské číslice. Znamenají letopočet narození a úmrtí kytaristy Stevieho Raye Vaughana (spolupracoval například s Davidem Bowiem). (Ai.ma)

• - Ve filmu je několik narážek a odkazů k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, ať už jde o zmíňku o Marlborovo rodné město, jeho pistolnické dovednosti či skok z velké výšky do vody. (Ai.ma)