Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

Tohle akční béčko jsem měl za mlada strašně rád. Není to nic extra převratnýho, ale jistá stylovost tomu upřít nejde. 75%(18.11.2015)

Úplně přesně si pamatuji, když jsem tento film viděl poprvé. Nahrál jsem si ho tehdy z televize Prima. A každý den jsem na něj koukal, protože jsem z toho byl opravdu vedle. Samozřejmně, že jde o takovou blbost, ale svůj cíl pobavit to splnilo na plné čáře. Tento film je jednoznačně celkově cool. Scénář film je docela zdařilý, určitě najdeme nějaké klišé a dialogy taky nejsou zrovna nejlepší. Film obsahuje nějaké opravdu povedené hlášky. Pár nezapomenutelných scén. A hlavně výborná herecká dvojka. Mickey Rourke jako Harley Davidson nemá chybu a je vážně cool. Don Johnson coby Marlboro man je výborný. Navíc je to sympaťák a přesně takto bych si představil člověka, který by měl prezentovat značku cigaret Marlboro. A parchanti v tomto filmu? Jednoznačně to byli (jak řekli hlavní hrdinové několikrát) " buzíci " v čele s nechuťákem Danielem Baldwinem v tom jeho levným neprůstřelným obleku. A Tom Sizemore jako jejich šéf byl taky dobrý. Sem tam jsem zaslechl pár dobrých country písniček z nichž mi do teď hraje ještě v uších " Hardline " od Waylona Jenningse. Celkově jsem byl potěšen a hlavně jsem ztrávil hodinu a půl výborně! Lepší bejt mrtvej frajer, než živej srab(6.4.2008)

• Gilmour93

„It's better to be dead and cool, than alive and uncool.“ Rourke a Johnson. Jeden tak cool, že mu jinak jako kámen chladný Brian Bosworth poníženě pucuje hadříkem chromované díly na mašině a druhý oplývající takovým nenuceným charismatem, že po něm skutečný Marlboro Man z reklamy dojíždí vajgly. Dva hustí frajeři, co skočí z 20.patra do kýble s vodou, vedou hluboké řeči o životě a přitom o bytí, či nebytí nakonec rozhodnou rozpadající se křusky. Traduje se, že během natáčení byl v podpaží jednoho z členů zabijácké bandy v kevlarových oblečcích poprvé vědecky zdokumentován Skleníkový efekt a dokonce i to, že na ochlupení genitálií jejich slunečnicovým olejem natuženého šéfa D.Baldwina počal rašit v teplém nevadském podnebí jistý druh exotické houby..(23.12.2009)

Sexy bouchač Mickey Rourke v motorkářském ohozu a Eastwoodovský, tichý kovboj Don Johnson musí v tomto snímku čelit švihákovi v podání Toma Sizemore a jeho zabijáckém komandu v pláštích z Matrixu. Několik ne zcela logických scén, pravá, nefalšovaná Bromance a Bezstarostná jízda. Harley Davidson a Marlboro Man vyzní možná trochu jako béčko, ale mě se líbilo, že dvě hlavní postavy nestylizuje jako drsné hrdiny, kteří mají všechno na háku, všechno ví a nic je nezastaví. Ani oni sami si na ně nehrají. Jsou to prostě obyčejní chlapi, parťáci, co brázdí Ameriku na mašinách, nebojí se ukázat emoce a říct si všechno do očí. A možná se objeví i Bobby Sixkiller:)(13.8.2016)

• Anderton

Číra nostalgická spomienka na ranné 90te roky a jeden z filmov, ktoré si už vážne nepotrebujem žiadnou reprízou pripomínať. Legendárny mega prepadák, ktorý som videl asi v 94tom na Nove a celkom som si ho vtedy užil.(9.12.2012)

• - Na bundě Mickeyho Rourkea můžeme zahlédnout nápis SRV a římské číslice. Znamenají letopočet narození a úmrtí kytaristy Stevieho Raye Vaughana (spolupracoval například s Davidem Bowiem). (Ai.ma)

• - Marlboro (Don Johnson) poučí Harleye (Mickey Rourke), aby střílel mafiány do hlavy, že jsou oděni v kevlaru, ovšem ve skutečnosti by kevlarová vesta nebyla schopna rážím 454.Casull ani 44.magnum odolat. Zásah by obět určitě vyřadil z boje a pravděpodobně i zabil. (HectorHagman)

• - Ve filmu je několik narážek a odkazů k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, ať už jde o zmíňku o Marlborovo rodné město, jeho pistolnické dovednosti či skok z velké výšky do vody. (Ai.ma)