Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

• Radiq

Lekce při střílení: "Musíš zmáčknout spoušť, Harleyi. Né ji hladit - není to tvůj pták." Lepší časy Dona Johnsona, doba kdy Mickey Rourke byl ještě jakž takž fešák a černé období Daniela Baldwina, které zůstalo ve sračkách na pořád. Děj je naprosto stupidní a o ničem, ale celkem dobře se tam někdy hhláškuje. Záporák Tom Sizemore je klasickej zbohatlík a jeho poskoci v dlouhejch kabátech, kteří se nepotřebujou krýt před kulkama, jsou jak paka, co maj zbraňová píra a plejtvaj municí. Byla to prostě kravina, ale člověk z nostalgie musí dát aspoň dva...(27.10.2010)

Ultimátne machovské béčko, ktoré sa na nič nehrá a srší z neho hravosť a filmárske nadšenie. K tomu hláškujúca dvojka Johnson - Rourke, pričom ten druhý menovaný je tu ku všetkému náramný fešák. Bezstarostná jazda v zábavnejšom prevedení, bez filozofických odbočiek, proste len bohapustá akcia pre poriadnych chlapov, s nechutným záporákom a kočkami, ktoré sú v čisto pánskom garde len na okrasu. Dôvod, prečo si "pořídit" harleya.(27.9.2012)

Mickey Rourke a Don Johnson chtějí pomoci svému příteli a rozhodnou se vyloupit transportní vůz banky. Místo peněz ale objeví zásilku drog a to znamená velké problémy. A bez problémmu není ani tahle akční komedie, která nabízí dost povedených momentů stejně jako těch nepovedených, protože scénář si nijak výrazně netyká s režií australana Simona Wincera, který se lépe orientuje v akčních sekvencích. Jednoznačným trumfem je tulák Harley Davidson v podání Mickeyho Rourka a šibal Robert Anderon přezdívaný Marlboro Man, schopně zahraný Donem Johnsonem. Tihle dva jsou tak výraznými tahouny, že filmu odpustíte slabý scénář a nevyrovnanou režii.(15.12.2009)

Ten film mam rad! Poprve jsem ho videl jako kluk, v Holandsku 1992 na videu a vubec jsem nerozumel o co tam jde . Potom par let na to uz v CR. A dnes po letech v TV /vyjimecne/ , diky 100% poplatnosti zanru, cool nadechu, koulim Mickeyho a Dona a take tomu, ze takove filmy se proste uz netoci, zvedam z puvodnich tri na pet.(2.2.2009)

I když film HARLEY DAVIDSON A MARLBORO MAN nedosahuje velkých kvalit,tak jsem si ho velice oblíbil.Akce,atmosféra,děj je tu poměrně solidní.Hlavní záporáci v kabátech působí docela podivuhodně,moc toho nenamluví,jsou ulízaný,ale až tak mi to moc nevadí,protože Mickey Rourke tu hraje FRAJERA,který mi vynahradil všechny chyby.Moc dobře se na Rourka dívá.A spolu s Donem Johnsnem se taky užije dost srandy.Hlavně skok do bazénu.Tento film mi nějak přirostl k srdci!!(10.10.2012)

• - Marlboro (Don Johnson) poučí Harleye (Mickey Rourke), aby střílel mafiány do hlavy, že jsou oděni v kevlaru, ovšem ve skutečnosti by kevlarová vesta nebyla schopna rážím 454.Casull ani 44.magnum odolat. Zásah by obět určitě vyřadil z boje a pravděpodobně i zabil. (HectorHagman)

• - Mickey Rourke veřejně přiznal, že vzal roli ve filmu čistě jen z finančních důvodů. V jednom z dalších interview prohlásil, že tento film přispěl ke krizi, kterou procházel během 90. let, kdy se, jak říkal, cítil jako by byl "výprodej Mickeyho Rourkea". (Ai.ma)

• - Zbraň, kterou Harley (Mickey Rourke) sebere lupičům a poté daruje Marlborovi (Don Johnson), je Desert Eagle MK VII - .44 Magnum. Zbraň, se kterou se učil střílet Harley a kterou použije v závěrečné přestřelce, je Ruger Blackhawk - .357 magnum upravený na ráži .454 Casull. Kevlarový Kabátníci používají útočné pušky Steyr AUG carbine s 16" hlavní - 5.56x45mm. (HectorHagman)