Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

Byly doby, kdy jsem na to koukal každý den z videa a chtěl jsem vypadat jako Mickey Rourke. S tou jeho naušnicí, motorkou, učesem a suchýma hláškama... Ten film má koule a nebojí se je použít. Pro mě je to srdcová a kulervoucí záležitost, kterou prostě a jednoduše miluju. Víc než kdy kterýkoliv jiný film...(5.9.2008)

Tak tyhle dva chlápky mám fakt rád. Role šitá jako na míru Rourkovi. To ,že tuhle roli vzal Mickey z finanční nouze se mi snad nechce ani věřit. Zdálo by se, že jeho role mu byla šitá přímo na míru. Skvělé hlášky, akce a naprosto vynikající hudba!! Tohle je prostě vtipný akční nářez a tak to mám rád a že místo prachů převáží bankovní kára drogy?? A co , je mi to jedno. To , jak tahle western/biker parta vyřídila kevlarový koloušky za doprovodu hudby Bon Joviho mě prostě dostalo!! "Když bejk stárne, tvrdnou mu rohy" !!!!!(30.9.2010)

Arizonské ovzduší za zvukou bublajícího motoru Harleye co víc si přát. Herecké obsazení nebylo také nejhorší, ale co pro mě film knock outovalo byly 3 zabijáci absolutně nesestřelitelný a jako by se jim kulky vyhýbaly samy. Teda až nakonec a najednou jdou vstříc své zkáze. Tohle pro mě bylo naprosto nepřekousnutelné klišé, stejně jako jump z vysoké budovy do malého bazénu. Celkově slabý 3 hvězdy.(29.1.2009)

Sexy bouchač Mickey Rourke v motorkářském ohozu a Eastwoodovský, tichý kovboj Don Johnson musí v tomto snímku čelit švihákovi v podání Toma Sizemore a jeho zabijáckém komandu v pláštích z Matrixu. Několik ne zcela logických scén, pravá, nefalšovaná Bromance a Bezstarostná jízda. Harley Davidson a Marlboro Man vyzní možná trochu jako béčko, ale mě se líbilo, že dvě hlavní postavy nestylizuje jako drsné hrdiny, kteří mají všechno na háku, všechno ví a nic je nezastaví. Ani oni sami si na ně nehrají. Jsou to prostě obyčejní chlapi, parťáci, co brázdí Ameriku na mašinách, nebojí se ukázat emoce a říct si všechno do očí. A možná se objeví i Bobby Sixkiller:)(13.8.2016)

• waits

Tak tohle me totalne minulo. Beckovej scenar s dvema symapataky, co vyloupi banku a umi se prat? Jo, tenhle koncept je prima, ovsem musi tam hrat Terence Hill a Bud Spencer. Za cool postavu jsem ochoten prohlasit kde koho, od hrdinu Trainspottingu po Rockyho, ale u Rourka me tohle oznaceni nenapadlo ani jednou. Zvlastne obleceny, podivne se usmivajici fraja, to jo. Jedna hvezda za drsne strilecky.(23.12.2009)

• - Poslední film ve kterém si zahrál Big John Studd. (Pumiiix)

• - Ve filmu je několik narážek a odkazů k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, ať už jde o zmíňku o Marlborovo rodné město, jeho pistolnické dovednosti či skok z velké výšky do vody. (Ai.ma)

• - Řada postav ve filmu má jméno buď po tabákových nebo alkoholových výrobcích - Marlboro Man, Virginie Slim (cigarety), Jack Daniels (whisky), OI'Grandad (whisky). Výjimkou je pouze Harley Davidson (motocykly). (Ai.ma)