Lovci bizonů

• USA Butcher's Crossing

Will Andrews opustil Harvard a hledá „vyšší cíle a větší smysl života“. Odjíždí na západ do Butcher's Crossing v Kansasu. Ve zkušeném lovci bizonů Millerovi najde Will přesně toho, kdo mu poskytne zkušenosti, po nichž touží. Miller ví o odlehlém údolí v coloradských Skalistých horách, které osadníci nenavštěvují a kde se to hemží tisíci bizonů, jejichž kůže se prodávají s tak vysokou cenou, že každý účastník výpravy má zajištěn nečekaný zisk. (O2 TV)

M.i.k.e

kdyby tuhle látku o tom jak byl člověk ve své hamižnosti schopný prakticky vybít jeden druh zvířete dostal do rukou schopnější tým tvůrců, mohla to být silná a nepříjemná podívaná, která by splnila roli mementa toho čeho je člověk schopen. Jenže to se bohužel nestalo a výsledek je v tomhle případě nuda plná keců o ničem, nesympatických postav a špetky nesmyslného zabíjení bizonů. Cage tu není tak špatný jako obvykle, ale to neznamená že je dobrý a upřímně sem mu to moc nevěřil...40% za bizony ()

Easykill

"Nemysli na to, co nemůžeš mít jinak se zblázníš!" Nicooo úřaduje opět ve westernu a je to mnohem lepší než ten předchozí. To bez debat. Hlavně proto, že se snímek bere docela vážně. Co je ještě lepší, také poukazuje na vážné a silné téma. Občas mi bylo chudáčků bizonků opravdu líto, ale ne tak moc, že bych si k tomu nedal bizoní stejčíček. Ve filmu jsou totiž opravdoví bizoni, žádné CGI! A některé momenty jsou Šťavňaťoučký! Docela solidní řezničina. Nico je tady parádní a výjimečně ani nepřehrává. Role mu sedla a jeho vizáž je zase někde jinde. On prostě vždycky překvapí. Story je jednoduchá, ale to ničemu neškodí. Krásné prostředí, atmo, hudba.. A téma opravdu k zamyšlení. Lidi jsou opravdu jen chamtivý, odporný plevel.. ()

Trixinka

Kdo chce víc, nakonec nemá nic. Pravdivé přísloví, doslova popisující zápletku tohoto filmu. Nesympatický Will, hledající smysl života, se dá dohromady s drsně sympatickým lovcem Millerem a jeho kumpány a vydají se na životní výpravu. Začátek filmu celkem fungoval, vzbuzoval ve mě napětí a zájem o to, co bude dál. Bohužel postupně onen zájem upadal, protože se pouze dlouze střílelo do figurín bizonů a kecalo o ničem (napsala bych to jinak, ale chci být slušná). Ke konci se opět našla trošička napětí a slušnější akce, závěr filmu mě zase až tak nepřekvapil (říkala jsem si během kempování naší skupinky v zimě v horách, zda ještě bude někdo vůbec ty kožešiny chtít, když jsou tak dlouho pryč). Oceňuji ovšem tu myšlenku a vyznění filmu, a také celkem ucházejícího Cage, takže za mě průměrný film, který stojí za jedno podívání. ()

Cermicek

Jako do půlky jsem si říkal, že to vlastě neni až tak Cagovsky špatný...Mno a druhá půlka a "vyvrcholení" mě utvrdilo v tom, že bohužel je...Hodně špatný po všech stránkách. Jediný plus je krásná divočina, ale to si radši pustim kdejakej dokument od DA a nemusim tu ztrácet 2 hoďky svýho drahocennýho času. ()

Arsenal83

Film o bizónoch a o hovne. Doslova. O zabíjaní bizónov je to skoro celý čas, tuláci, z ktorých mnohí dávno nevideli žiletku ani ženu, len bizónie varlata, bezbreho strieľajú zvieratá, lebo však v kožuchu je teplo. Film ukáže, že mnohokrát to bolo úplne zbytočné. No a potom príde na rad aj hovno, keď jeden zálesák tam á skvelú scénku ako krásne kdesi pri suchom dreve kadí a prdí a druhý ho nenápadne pozoruje. Vkusná a romantická scénka, každopádne najzapamätateľnejšia. ()

• Nicolas Cage si kvôli filmu oholil hlavu, čo je v jeho prípade prvýkrát, kedy je vo filme holohlavý. (Arsenal83)