Boss

Mulholland Falls

Boss

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 103 min

Veľmi vydarená oldschoolová retro krimi zo štyridsiatych rokov. Ďalší ľahko noirovský film. Veľi dobrý film zo všetkých uhlov pohľadu. Naozaj temný a zaujímavý príbeh. Opäť vynikajúca atmosféra povojnovej Ameriky. Vo filme nie je jediné hluché miesto, dej sa neustále ženie dopredu rovnako ako naši hlavní predstavitelia. Najlepšie výkony predviedli Nick Nolte, Melanie Griffith, Michael Madsen, zosnulý Chris Penn a sexica Jennifer Connelly. Skvele zvládnutá noirovka, ktorú vedie realisticky prirodzený Nick Nolte, ubieha svojím pokojným tempom s razanciou na brutálne scény, ktoré boli majstrovsky vyvedené pre podobný druh filmu. Krvi nebolo málo, ale ani veľa a tiež násilie, ktorého na druhú stranu zase nebolo toľko. Film, ktorý si nezaslúži byť v modrom obale hodnotenia.(4.10.2019)

• SallyZen

Bohužel to na mě po celou dobu filmu dělalo dojem jen nudné a rádobydrsné šaškárny plnou známých jmen. A jelikož jedinej, kterýho jsem tady vystál byl Palminteri, tak mě to po herecký stránce nudilo. Tak se aspoň ukázalo, že toho kdo ten film napsal, bavilo asi jezdit autem, protože ty se tam najezdili. Ale jejich spotřebovaný benzín mě z křesla nevytrhl. Celkově je to nudná záležitost. 20%(4.2.2012)

Lee Tamahori a jeho snaha o noir se slušným obsazením. Přiznám se, že kromě doby, která je využita v tomto filmu mě nejvíce k filmu táhla Jennifer Connelly. Bohužel se příliš neohřeje a pak ji lze sledovat pouze z černobílých záběrů ze statické kamery filmu, který si hlavní postava občas pustí. Škoda, ale přesto má film slušný příběh a herci odvádějí své. Nick Nolte pasuje do své role perfektně, stejně jako většina dalších. Stejně jako podobně laděné filmy je však Boss poměrně pomalým filmem, v kterém se vše odkrývá po kouscích a divák může občas hlavního hrdinu rychle předběhnout. Šance na výjimečný snímek tu byla, ale zůstala nevyužita. Pro fanoušky Jennifer Connelly však tento film zůstane určitě velmi oblíbeným i díky nahlédnutí na její ladné křivky z mládí...(5.3.2009)

Stará dobrá noir škola nie ako zo starých čias, ale zo starých čias. Vidieť klasických filmových gaunerov, akými sú Nolte, Palminteri či Madsen na strane zákona je osviežujúce, svojím spôsobom pôvabné a originálne (horšie je to s Johnom Malkovichom, Melanie Griffithu, Treatom Wiiliamsom a Jennifer Connelly, ktorí hrajú dosť o ničom postavy). Bohužiaľ, scenár je zbytočne prekombinovaný, sci-fi rozuzlenie je postavené na hlavu a inak solídnej Tamahoriho snímke chýba výraznejšie tempo a scény, na aké sa nezabúda. Snaživý priemer.(30.10.2004)

Panečku, opravdu vydařený snímek s humorem jakým má být. (Proč ty vůbec pořád jíš. To je psychologie, Maxi. Jím, abych nemyslel na jídlo. ) Jsou to policajti, ale chovají se, jak mafiáni a řeší vše jako mafiáni a to se mi líbí. Za vším stojí žena, tak jak má být ve správným film-noiru. Nečekaný obraz v tajných vojenských prostorách mi připomíná diskusi o oblasti 51. Oblíbil jsem i ty jejich přátelské diskuse např. tu, proč Max řídí auto apod. Tanahori se zrodil, přesně na krimi filmy.(25.1.2004)

• - Melanie Griffith získala za svůj výkon ve snímku ocenění Zlatá malina, a to v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Chris Penn a Michael Madsen se setkali již při natáčení filmu Gauneři (1992). (Chibs)

• - Černé auto, ve kterém jezdí Max (Nick Nolte), je Buick Roadmaster Cabrio z roku 1949. (Terva)