poster

Boss

 • Česko

  "Mrtvý" boss

 • USA

  Mulholland Falls

 • Slovensko

  Boss

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryšpín
  ****

  Panečku, opravdu vydařený snímek s humorem jakým má být. (Proč ty vůbec pořád jíš. To je psychologie, Maxi. Jím, abych nemyslel na jídlo. ) Jsou to policajti, ale chovají se, jak mafiáni a řeší vše jako mafiáni a to se mi líbí. Za vším stojí žena, tak jak má být ve správným film-noiru. Nečekaný obraz v tajných vojenských prostorách mi připomíná diskusi o oblasti 51. Oblíbil jsem i ty jejich přátelské diskuse např. tu, proč Max řídí auto apod. Tanahori se zrodil, přesně na krimi filmy.(25.1.2004)

 • Cervenak
  ***

  Po scenáristickej stránke celkom solídna oldschoolová kriminálka v štýle Čínskej štvrte či L. A. - Prísne tajné, zľahka šmrncutá Neúplatnými. Problém je v tom, že to režíroval tvorca ultrasračky XXX 2 a hoci tu bol ešte krotký a zaobišiel sa bez digitálnych efektov, zároveň ukázal, že bez nich už je celkom nezaujímavý. Navyše namiesto Nicholsona či Crowea je tu Nick Nolte, namiesto Basingerovej či Dunawayovej Melanie Griffith. Proste druhá liga. Film z kategórie "načisto zabudnuteľná jednohubka" vytrháva snáď len hláškujúci Palminteri. Nuž a eroticko-podväzkové flashbacky s Jennifer Connelly tiež nie sú celkom na zahodenie ;-).(27.4.2007)

 • Roman.Ticka
  ****

  Čekala jsem sestavu z plakátů na druhé straně barikády, ale i tak se na ně dobře koukalo, stejně jako na "hambaté" scény Jennifer Connely. Celek byl stejně uhlazený jako čtveřice "mafiánských" policajtů, s dějem pomalu plynoucím jak bylo v minulosti zvykem. Propletená milostná linie i snaha o překvapivou zápletku se musí ocenit a hlavně příjemné hraní nerváka Nicka Nolteho. To si vždycky vzpomenu na 2x skvělých 48 hodin. V podstatě nemám co vytknout.(3.2.2012)

 • Šakal
  ****

  „Tohle není Amerika, tohle je L.A. Jeho L.A“... Max Hoover není z nejmladších, už má něco za sebou. Má rád svůj klid a tak nemá zrovna pochopení, pro hlučné roztahující se naplaveniny. Zvlášť ty z Chicaga. Jeho metody nejsou zrovna z nejvybranějších, nicméně účel světí prostředky. Se svými parťáky, se mu daří držet nad městem ochranou ruku a tak nad ním tu svojí, za tichého při (resp. pře)hlížení, drží místní starosta. To vše až do jednoho horkého rána, kdy místní dělníci, nacházejí tělo mladé dívky, zabořené obličejem do země. Mrtvé tělo sice (pro)mluvit nemůže, ale filmová páska má co říct. A tak se roztáčí kolotoč na první pohled nesouvisejících událostí, na jejímž konci na Maxe čeká odpověď na otázky: kdo, proč, jak? Cena za jeho odpovědi, je však příliš vysoká. 80% [Pro někoho druholigová sestava, pro druhého vítané osvěžení. Nolte-Griffith-Palminteri-Madsen-Malkovich-Penn-Connelly, posuďte sami. Pravda, posledně jmenovaná, neměla moc času se předvést. Na druhou stranu, to co ukázala, nebylo zase tak málo a nebylo to (jak vidno, nejsem sám, kdo si to myslí) vůbec špatný. Jediné úskalí vidím ve scénáři, v jisté uspěchanosti. To zejména v poslední čtvrtině. Ten snímek si zasloužil stopáž min o třicet minut delší. Vše ostatní (atmosféra, vypravěčské tempo, herecké výkony, hudební podkres....) bez výraznějších námitek. S osobní poznámkou na závěr. Přestože se příběh odehrává ve městě andělů, není snímek L.A. Confidential tím, se kterým byste si ho měli spojovat. Byť se o to mnozí všemožně snaží. To v případě Chinatown, je asociace na místě. Jakmile uvidíte, pochopíte proč.(20.4.2014)

 • Djkoma
  ***

  Lee Tamahori a jeho snaha o noir se slušným obsazením. Přiznám se, že kromě doby, která je využita v tomto filmu mě nejvíce k filmu táhla Jennifer Connelly. Bohužel se příliš neohřeje a pak ji lze sledovat pouze z černobílých záběrů ze statické kamery filmu, který si hlavní postava občas pustí. Škoda, ale přesto má film slušný příběh a herci odvádějí své. Nick Nolte pasuje do své role perfektně, stejně jako většina dalších. Stejně jako podobně laděné filmy je však Boss poměrně pomalým filmem, v kterém se vše odkrývá po kouscích a divák může občas hlavního hrdinu rychle předběhnout. Šance na výjimečný snímek tu byla, ale zůstala nevyužita. Pro fanoušky Jennifer Connelly však tento film zůstane určitě velmi oblíbeným i díky nahlédnutí na její ladné křivky z mládí...(5.3.2009)

 • - Chris Penn a Michael Madsen se setkali již při natáčení filmu Gauneři (1992). (Chibs)

 • - Melanie Griffith získala za svůj výkon ve snímku ocenění Zlatá malina, a to v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

 • - Černé auto, ve kterém jezdí Max (Nick Nolte), je Buick Roadmaster Cabrio z roku 1949. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace