Boss

Mulholland Falls

Boss

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 103 min

Atmosfericky hodně slušná kriminálka s buldočím Noltem v hlavní roli. V lepších chvílích film mírně připomene vynikající L.A. - přísně tajné, ale ve výsledku se jedná o nevýraznou detektivku, která nemá divákovi moc co nabídnout a ani závěrečné rozuzlení, nepatří k těm povedeným. Na jedno podívání slušné, ale ničím výrazné.(11.7.2014)

Distribučný názov debilný. Film pevne žánrovo ukotvený. Mne z klasík najviac pripomenul ČÍNSKU ŠTVRŤ, ktorý osobne nepovažujem za až tak vydarený, akú má povesť. Možno aj preto som bol teraz pomerne spokojný, lebo som nemal veľké očakávania. Mulholland Falls nemá veľmi osobitný rukopis, ale má kopu známych ksichtov a nič výrazne nekazí...(19.3.2016)

Oldschoolová stylovka se slušným scénářem a vysoce kvalitním obsazením. Jenže režie je utahaná až to občas bolí a tim výše zmíněná pozitiva do značné míry pohřbívá. přesto se tu najdou věci, nebo spíše herci, kvůli kterým se film vyplatí vidět a to zejména Chazz Palminteri a Jennifer Connelly, která se ve flashbacích příliš nestydí. Ale ani to není něco, co by mě donutilo si na film zítra vzpomenout. 55%(11.1.2015)

Stará dobrá noir škola nie ako zo starých čias, ale zo starých čias. Vidieť klasických filmových gaunerov, akými sú Nolte, Palminteri či Madsen na strane zákona je osviežujúce, svojím spôsobom pôvabné a originálne (horšie je to s Johnom Malkovichom, Melanie Griffithu, Treatom Wiiliamsom a Jennifer Connelly, ktorí hrajú dosť o ničom postavy). Bohužiaľ, scenár je zbytočne prekombinovaný, sci-fi rozuzlenie je postavené na hlavu a inak solídnej Tamahoriho snímke chýba výraznejšie tempo a scény, na aké sa nezabúda. Snaživý priemer.(30.10.2004)

• SallyZen

Bohužel to na mě po celou dobu filmu dělalo dojem jen nudné a rádobydrsné šaškárny plnou známých jmen. A jelikož jedinej, kterýho jsem tady vystál byl Palminteri, tak mě to po herecký stránce nudilo. Tak se aspoň ukázalo, že toho kdo ten film napsal, bavilo asi jezdit autem, protože ty se tam najezdili. Ale jejich spotřebovaný benzín mě z křesla nevytrhl. Celkově je to nudná záležitost. 20%(4.2.2012)

• - Melanie Griffith získala za svůj výkon ve snímku ocenění Zlatá malina, a to v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Černé auto, ve kterém jezdí Max (Nick Nolte), je Buick Roadmaster Cabrio z roku 1949. (Terva)

• - Chris Penn a Michael Madsen se setkali již při natáčení filmu Gauneři (1992). (Chibs)