poster

Dúha nad Slovenskom

Dokumentární

Československo, 1952, 76 min

Režie:

Vladimír Bahna

Scénář:

Vladimír Bahna

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • ripo

  Barevný dokumentární film „Dúha nad Slovenskom" zachycuje výstavbu Slovenska v uplynulých letech od roku 1945. Po těžkých bojích s fašismem bylo třeba vybudovat nové Slovensko, které by zahladilo poslední stopy válečných škod i kapitalistického hospodářství za prvé republiky. Bylo především nutno vybudovat průmysl, který byl na Slovensku za první republiky úmyslně opomíjen. V krátké době vyrostly v chudých krajích Slovenska průmyslové závody, které skýtají obyvatelstvu možnost dobré obživy. Zejména Hutní kombinát potřebuje nejlepší pracovníky. Za dva roky zde vyroste celé nové město. Také primitivní hospodaření na chudých lazech ustupuje novým methodám práce v JRD. Oravská přehrada a ostatní mohutné stavby zaručují obyvatelstvu radostnou práci bez bídy. Filmový přehled 19/1952(3.12.2007)

 • Gekacuk
  **

  Propaganda od začátku až do konce a téměř v každé větě Gottwald, Stalin nebo strana. Takže kdyby divák usnul, o moc by nepřišel. Ovšem díky výborné kameře přidávám k jedné základní hvězdičce ještě druhou.(10.4.2014)

 • bohemia_regent
  **

  V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1951.(9.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace