poster

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

 • USA

  Before the Devil Knows You're Dead

 • Slovensko

  Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy

 • Slovensko

  Než diabol zistí, že si mŕtvy

Drama / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie, 2007, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ***

  Veľmi dlho som rozmýšľal nad hodnotením, pretože mi chýbalo niečo medzi štyrmi slabými hviezdičkami a tromi silnými. Sidney Lumet je nepochybne skvelý režisér. Jeho dovtedy netušiaci diabol má dobre napísaný scenár, presne a úsporne vykreslené charaktery aktérov, ťaživú atmosféru, ktorá svojou osudovosťou a neodvratnosťou pripomína antickú drámu alebo minimálne domino efekt. Neprehliadnuteľné sú skvelé herecké výkony, zaujal ma i hudobný doprovod. Tak prečo iba tri? Nejako ma to všetko nechalo chladným. Bolo mi v podstate jedno, čo sa stane a to by sa vo filmoch hodnotených štyrmi až piatimi hviezdičkami stávať nemalo.(19.5.2012)

 • POMO
  ****

  Pekelne depresívna štúdia pokryvených rodinných vzťahov, ktorú rozohní nešťastná udalosť. Postavy majú viacej osobnostných slabín a charakterových dier než sme v americkom filme zvyknutí, a scenárista ich za to ženie do najhlbších pekiel. Dej je nepredvídateľný a hoci snímka pôsobí akoby bola o 20 minút dlhšia než naozaj je, nuda nehrozí. Skrz-naskrz oldschoolová psychologická dráma s veľmi dobrými hereckými výkonmi, thrillerovými prvkami a ozvláštňujúcou multiflashbackovou skladbou. Film, ktorý vás psychicky vyčerpá. Prekliatim novinára je vidieť takýto film doobeda alebo krátko poobede. Zvyšok dňa je potom načisto „vyflusnutý“.(14.2.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Kelly Masterson .. Jedna žena má dva chlápky. Na šukání. Ti dva jsou bratři, oba ve finanční tísni a tak se vrhnou do jedné vloupačky. Ta se posere. A tím se pomale (pro někoho jistě až rozvlekle) roztáčí studie zločinu, jak ji Sidney Lumet rád předkládá. Na svůj pokročilý věk určitě odvádí výbornou práci, která se opírá o vynikající hereckou sestavu. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale se scenáristkou ho roztříští na dílčí segmenty a předkládá v docela poutavé mozaice. Philip Seymour Hoffman je standardně luxusní, ale hodně mě překvapil Ethan Hawke, který mladšího z bratrů hraje velice přesvědčivě a to v poloze, kde často vidět není. Konec je podařený, morální rozměr umocňuje, ale vzhledem k táhlejšímu průběhu mohlo být i finále takové, neuspěchané. ____ Několikrát během filmu jsem si říkal, že tohle by bylo špičkové téma pro Coeny a jejich černo-humorný/morální styl.. 75%.(10.3.2008)

 • Webb
  ****

  Drsné a smutné rodinné drama o tom, čeho všeho je člověk schopný, aby získal peníze. Film má uvěřitelný mrazivý děj, poskládaný mozaikovitě časovými posloupnostmi, úhly pohledů jednotlivých osob na konkrétní časový linie, dobrou režii, herecké výkony a podařený scénář. Pochválit musím dále střih a vynikajicí kameru. [7/10](12.10.2008)

 • emma53
  ****

  Já toho z Lumetovy dílny moc neznám, ale tady u mě rozhodně zabodoval. Vynikající zpracování prolínáním hlavních postav a souvslostí před a po nevydařené loupeži, aby se v závěru před námi vyloupli všichni v celé své podobě. Bezvadné vykreslení všech postav s fantastickým výkonem Andyho v podání Seymoura Hoffmana, například ve scéně, kdy jede se svou ženou od návštěvy otce a to bych toho tady musela vyjmenovat ještě daleko víc. Albert Finney ale rozhodně nezůstal o nic pozadu a svou roli si střihnul se vší parádou. Po vizuální stránce nemám jedinou výtku, atmosféra byla hutná hned od začátku a postupné vygradování celého příběhu až do úplného závěru nemělo taky žádnou chybu. Možná, že na konci to bylo sešitý už trochu moc horkou jehlou, ale v tomhle případě to házím za hlavu a čtyřka s hvězdičkou je na světě.(29.1.2013)

 • - První a zároveň poslední film Sidneyho Lumeta natočený v digitálním formátu. (-bad-mad-wolf-)

 • - V původní verzi scénáře nebyli Andrew a Hank bratři. Režisér Sidney Lumet také vyškrtl původně plánovanou dceru Andrewa a Giny, aby tak docílil větší dramatičnosti příběhu. (Linkyc)

 • - Philip Seymour Hoffman si v roce 2007 zahrál ve dvou filmech, které se točily kolem sourozeneckých vztahů. Tím druhým byl snímek Divoši. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace