Pokud chcete provádět akrobatické skákání s padákem, musíte mít k tomu velkou finanční sumu. U party mladých, připravujících se na mistovství USA tomu tak není a jejich šéf Tom Berenger shání peníze pomocí obchodu s drogami. Odešel ze zaměstnání, rodiny a plně a z celého srdce se věnuje akrobacii. Policista z drogového Stephen Baldvin se jako dobrý parašutista dostane až do hlavní sestavy akrobatů. Se skupinou trénuje a zároveň zjišťuje, ke komu putují drogy. Režijní debut Qua Manose, mistra světa v akrobatickém létání . Organizoval také parascény do Likvidátora. Film byl natáčen ve dne i v noci nad Miamí na podzim 1999, 3 roky před Hladinou adrenalinu. (maxi6)

maxi6

..........."Cutaway" slovíčko ve filmovém žargónu, v tomto případě dokumentuje profesionální boj o vrcholnou příčku na mistrovství v parašutismu. Bratři Manosové napsali a natočili jeden z těch lepších béčkových filmů. Pokud se chcete pouze bavit a zpěnit si krev, pár vzrušujících scén vás zde určitě upoutá. Přestože je režisér bývalý skokan, řada technických nedostatků, pokud se jedná o fyzikální zákony, film částečně znehodnocuje. Vše nakonec napravuje řízný soundtrack od Larryho Browna.......... ()

Lacike

Zapletka je z filmov typu Point Break venujucich sa adrenalinovym sportovcom, ktori sa zapletu so zlocinom asi najchatrnejsia, Ale stale funguje natolko, aby si ma postavy tohto filmu ziskali. Herecke obsadenie nie je nejak extra hviezdne, ale mne sa do vkusu trafilo perfektne. Môj najoblubenejsi Baldwin v asi jeho poslednej dobrej ulohe ako policajt v utajeni. Jeho sef - netradicne kladny Silver, nadherna kraska Maxine Bahns a hlavne Berenger ako charizmaticky sef parasutistov. A ako bonus tu je Casper Van Dien, ktory si tymto môze odskrtnut asi treti kvalitny film vo svojej kariere. Nesedel mi tam len Rodman. Cakal som kedy vyparati nejaku vystrednost a pritom bol cely cas dost nevyrazny. Hlavnym lakadlom tohto filmu su ale parasutisticke kusky. Na rozdiel od vsetkych tych predrazenych digitalnych sucasnych filmov v ktorych vidite viac ci menej dobre CGI, v tomto filme uvidite poctive realne kaskadersky kusky, ktore beru dych. Viacere sceny som si pustil znova. A neraz sa v nich predvedu aj samotni herci. Parasutizmus je jeden z mala sportov, ktore ma bavia, takze film som si dokonale uzil. Oproti podobnym filmom, kde extremne sporty tvoria len kratku epizodku a ja sa pri nich tesim na klasicke akcne sceny to tentoraz bolo opacne a klasicke akcne sceny mi vôbec nechýbali. Len mi bolo trochu luto, ze znova pouzili tu obohratu zapletku o zlocincoch a agentovi v utajeni. Keby to bol klasicky sportovy film v ktorom by sa cely cas len pripravovali na finalnu sutaz, tak by sa mi to pacilo viac. Cely cas som vahal medzi 3 a 4 hviezdickami, ale roztomila scena v ktorej v tandeme s clovekom skoci aj pes to rozhodla. Takze vysledkom je film pri ktorom sa asi budete nudit, pokial vas neberie parasutizmus. 7/10. ()

Martin741

Priserna nuda o zoskakovani padakmi, plachteni vo vzduchu. Vzniklo to cisto len na zaklade uspechu filmu Point Break so Swayzem a Ryvsom  : 9 % ()

Assshack

4* - Proč 4? Protože tenhle film není tolik o ději, jako o tom skákání. Děj je klišé, ale záběry ze vzduchu jsou báječné. Pro obyčejné lidi za dvě, pro fandy držkopádů 3 a kousek :) ()