Láskou posedlí

Sam Shepard

Pierre Mignot

Scénografie:

Stephen Altman

Filmy Roberta Altmana jsou zatíženy jakousi podivností, aspoň podle mých dosavadních setkání s jeho prací. A ani Foll for Love není výjimka, tady toho je divnýho vážně dost. Hlavně sám příběh je trochu ujetej a dalo by se říct i o ničem, Hlavní hrdinové jsou jsou z Alenčiny říše divů, přesněji řečeno Sam Shepard v alkoholovém opojení a Kim Basinger po pravidlené návštěvě u doktora Chocholouška. Ale hrají skvěle a některé jejich "italské" repliky jsou výtečné. Ale celkově je to divně poskládané a místy i nelogické a autorovi vedlejší pointy mi zřejmě unikly... kde se vzala a co chtěla ta střílející "Tina Turner"? A hudba, která to mohla víc dokreslit, byla teda hodně mizerná. 62%(15.4.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1986 - Nominácia na 1. cenu(17.2.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(21.12.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $836,156Tržby Celosvetovo $921,442(27.4.2009)

• - Roli May měla původně hrát životní partnerka Sama Sheparda - herečka Jessica Lange, ta ale otěhotněla a roli nakonec přebrala Kim Basinger. (Agatha)