Milenci na horách

Barry B. Leirer

Scénografie:

Ren Blanco

• Pohrobek

Zajímavá obměna obvyklých klišé romantických filmů, která poměrně funkčně absorbovala i komediální prvky, jež tu spíše přispívají k výslednému, rozhodně ne bezduchému, dojmu. Celkem nenásilně jsou tu probírány a řešeny všechny podstatné problémy milostných vztahů nynější doby. Vůdčím tématem celého filmu je klasický problém nedůvěry syna k otci, který ho v dětství vyměnil za úspěšnou kariéru. Tento problém je brán asi nejvíce komediálně a z otce se stává až nezodpovědný a nešikovný roztomilý skorodědeček. Dále jsou tu dva spíše nevýrazně zamotané milostné vztahy, které bez větších peripetií spějí ke svému šťastnému, poměrně odvážnému, konci. Teoreticky sledujeme velice provokativní věc, jíž by měl být sex s těhotnou v určitě vyšším měsíci. Naštěstí při ožehavějších scénách je dobře poznat, že inkriminovaný polštář zůstal tentokrát bez výraznějšího hereckého angažmá. Působení Claudie Schiffer má být asi tím nejromantičtějším, ale přes Hansův herecký výkon, tu smysl jaksi uniká. Na gay-romantiku jsem tedy ještě nedorostl, pročež se výraznějších komentářů zdržím.(20.10.2004)

Není to schematické, jak většina romancí. Spíše se to snaží vycházet z reálného života a odpozorovaných situací. To filmu dodává zvláštní autentický pohled. Příznivý dojem kazí scénáristická snaha mít ve filmu něco extra navíc. Nějaký vulgární dialog nebo přisprostlou scénu. To by se hodilo spíše do teen komedie, než do filmu s herci střední generace. Snaha vnést do zažitého schematismu romantických filmů inovativní prvky vychází také díky solidnímu hereckému obsazení. Není to film, který bych si pustil opakovaně, ale napoprvé svůj účel splnil dostatečně. 60%(7.1.2012)

Dosť netradičný romantický film, ktorý chvíľami prechádza až do erotického žánru. To, čo ho vyťahuje do mierneho nadpriemeru sú herecké výkony (najmä Robert Downey Jr.).(4.5.2004)

• LadyVader

Docela úchylnost teda. Párkrát jsem se fakt od srdce zasmála, ikdyž to bylo v momentech, kdy bych se asi smát neměla :D. Jinak většina času poměrně nuda.. :)(30.4.2012)

• Radim

Zajímavé obsazení slibovalo zajímavý film. Bohužel se nekonalo. Film balancuje mezi romantikou, erotikou a psychologickou sondou do duše mládeže, nějak se to ale celé rozpadá. Za zmínku stojí jen půvabná Claudia, možná stálo za to vidět v originále Downeyho Jr.(21.3.2005)

• Allan

Tak to zase zbylo na mě, upozornit na jednu vypečenou scénu, která mi u amerického, veskrze mainstreamového filmu z roku 1999 doslova vzala dech. Přátelé se chtějí vykoupat ve vyhřátém venkovním bazénku, ale děvčata se odmítají svléci jako první, a tak je řada na pánech – a jediný, kdo se odhodlá odhodit ručník je neznámý skoroherec Neill Barry. Kamera poté asi pět vteřin zabírá jeho genitál, pomocí plastické operace pravděpodobně ještě zvětšený. Vím, že tato recenze by se spíš hodila do diskusního pořadu Soni Polonyové, ale nemohl jsem si ji odpustit. Tyto scény jsou totiž mnohdy z celého filmu to nejzajímavější.(9.4.2005)

• TesterX

Film o nicem. Vyrazte s partou kamaradu na horskou chatu a vezmete s sebou kameru. Avsak da se na to koukat, je tam par vtipnych momentu a Downey Jr. jako nemecky instruktor (nejen) lyzovani je skvely.(30.8.2003)

Film není nic extra, děj není moc rozvinutý, sem tam se střídají lepší hlášky, jediné co je veliké plus je Robert Downey jr., ale upozorňuji, dívejte se v originál znění, Robert s německým přízvukem je opravdu srandovní. Mé hodnocení je 2* film + 1* za Roberta :).(5.10.2013)