poster

Meeting People Is Easy

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 1998, 99 min

Režie:

Grant Gee

Kamera:

Grant Gee

Střih:

Jerry Chater
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • Dadel
  ***

  Spousta záběrů ze zákulisí turné kapely Radiohead po vydání jejich nejlepší desky OK Computer. Pouze pro nejvěrnější fanoušky.(23.10.2003)

 • Jhershaw
  *****

  Pohled na odvrácenou stranu slávy. Směsice záběrů ze zákulisí, rozhovorů a živých vystoupení (kde se dočkáme i několika dříve nevydaných skladeb) skupiny Radiohead, která se albem OK Computer v roce 1997 dostala na vrchol popularity.(1.12.2003)

 • KlárkaS
  ****

  Tenhle dokument rozhodně není určený pro lidi, co toho od Radiohead moc neslyšeli a myslí si, že je to dobrý začátek na seznámení s kapelou. Párkrát jsem se vysloveně nudila, ale pokaždé to zachránil nějaký rozhovor s Thomem nebo koncert. Od Pablo Honey udělali Radiohead velký pokrok a pořád mě záráží, jak taková krásná, ale depresivní hudba mohla strhnout tolik lidí (včetně mě samozřejmě). A Meeting People Is Easy nám přesně ukázalo to, co Radiohead umí nejlíp (nebo spíš Thom Yorke), a to vkládání emocí do písní. Thomovo chování se pak přesně odráželo na celém vyznění alba Amnesiac a dál. Thom svými srdcervoucími vokály dokáže promluvit do duše a ta hudba okolo vytváří tak zvláštní atmosféru, až z toho jde mráz po zádech. Osobně OK Computer nepovažuju za jejich nejlepší desku, i když je úžasná a takové pecky jako Paranoid Android nebo Let Down se prostě nezapomínají. Natočeno je to výborně a scény s Thomem působí jako skvěle zahrané psychologické drama. Ten člověk na ty deprese asi musí trpět hodně... Ale to jsou Radiohead. "Hey, Radiohead! Creep! Dickhead..."(5.7.2008)

 • Sharlay
  *****

  Skrz naskrz unikátní pohled na to, jak může se člověkem zacloumat prakticky ze dne na den nabytá sláva. Až na Thoma Yorka se všichno ostatní z Radiohead vyrovnali s tím, že je lidé milují a jsou schopni pro jejich hudbu udělat takřka cokoliv (já jsem jeden z nich). Nezvyklé vizuální ztvárnění dokonale sedí k celému výtvarnému kultu kolem Radiohead. Navíc jsou zde i některé ukázky z natáčení klipů (především mé srdcovky No Surprises, což je podle mě snad i nejlepší videoklip všech dob) a nahrávání ve studiu. Zkrátka jak to asi vypadá s každou kapelou, která dělá to co dělá s láskou. Zde konkrétně během tour po vydání desky OK Computer v roce 1997.(20.5.2008)

 • neoBlast
  ****

  Kdo by nechtěl mít vlastní kapelu, být nechutně slavný a hrát po pódiích na celém světě? Jenom ten kdo viděl Meeting People Is Easy. Odvrácená strana hudebního průmyslu je zachycená v netradičním dokumentu, plném deprese a pochmurných nálad, které přesně vystihující a objasňují pozdější tvorbu Radiohead. 80 %(2.12.2008)

 • elanius
  ****

  (23/2017) / Materiál striktne pre fanúšikov. (8/10)(11.2.2017)

 • Jaroslaf
  ****

  asi nejdivnější "dokument" co jsem kdy viděl. je to spíš jakýsi sled obrazů s přídechem cyberpunkové abstrakce. každopádně mě to bavilo. scéna z natáčení videoklipu k "no surprises" nezapomenutelná.(10.11.2015)

 • Utero
  *****

  Výborný materiál na kterém je jasně vidět jak únavná dokáže být sláva a nekonečné interview a každodení vystupování. Zajímavý dokument ve kterém jsem hodně ocenil do té doby nezveřejněné skladby jako "How to Disappear Completly" nebo spoustu B-Sides skladeb k Ok Computeru, které ve filmu zazní. Pro fanatika jako já je to povinnost. Můžu to vidět pořád dokola. Nejde jen o to, že tuhle kapelu naprosto miluju. Jde i o to, že tenhle dokument je podán naprosto nezvyklou formou!(25.3.2009)

 • Heroin17
  ****

  Neotřelý, zajímavý a vizuálně nádherný dokument o jedné z nejdůležitějších hudebních skupin posledních dvaceti let. Krásně doplňuje desku OK Computer, skoro jako by dokument měl být součástí opusu o několika cyklech s názvem OK Computer. Estetická záležitost...(11.12.2007)

 • Kalim
  ****

  Radiohead - chvilku mi trvalo než jsem k nim vůbec přičichl, ovšem dnes čichám docela rád a často... Meeting People Is Easy mě pobavil již svým mnohoznačným názvem - ano, v pozici v jaké se jejich osobnosti nacházejí to opravdu není problém, ale jak se s tím vyrovnat a co si pustit k tělu a co ne, toť otázka. U Radiohead se mě líbí jejich snaha zůstat normální, neztratit sama sebe, nepůsobit nabubřele - o tom je také - mám ten pocit - tenhle filmeček - a taky o vřavě - světu médií který neustále doráží a otírá se o ega... Líbí se mi lehká psychedeličnost a kolážovitost filmu - ve spojení s hudbou pěkně účinkuje. Pro mě pěkné a působivé.(14.11.2008)

 • sidcom
  *****

  Unikátní dokument nejen o tom, jak může s člověkem zacloumat přes noc nabytá sláva, vedoucí skoro až k rozpadu kapely a totálnímu fyzickému a psychickému zhroucení Thoma Yorka na konci turné k OK Computer, období které se více či méně odráží ve všech dalších deskách (a Thomově nevraživosti k novinářům :). Potkávat lidi je asi opravdu snadné, ale co když jediné co zrovna chcete je pravý opak?(25.8.2009)

 • Fericious
  *****

  Tvrdý pohľad na tvrdý život, ktorý v zákulisí musí viesť rocková hviezda. Psychika človeka je úžasná, ale niekedy sa tlak už nedá vydržať. Pre verných fanúšikov je to must see. Je to ako hudba Radiohead v obrazoch. Celé je to hrozne depresívne. Vlastne až smutné. Verný fanúšik trpí spolu s kapelou. Pri natáčaní No Surprises som sa dusil na suchu.(3.5.2013)

 • zissou
  *****

  Pro pokročilé fanoušky kapely povinná látka. Kdo nechápe, proč opustili kytary a úspěch desky OK Computer a přišli s uzavřeným experimentem Kid A se zcela nulovým promotion, ať si pustí tenhle tour-road dokument a uvidí, jaký očistec může svět showbyznysu být. Kdo má Radiohead rád, bude je mít po tomhle dokumentu ještě radši, kdo je nezná, ten je nejspíš začne nesnášet:)(1.6.2016)

 • Kwaczek
  *****

  Radiohead #1(25.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace