Together

(TV film)
  • USA Together
Drama / Komedie
Velká Británie, 2021, 91 min

TV film režiséra Stephena Daldryho z produkce BBC vypráví o rodině podobné mnoha jiným, která najde cestu, jak spolu přežít. Zdařilý, jímavý příběh muže a ženy, jejichž vztah projde během covidového lockdownu proměnou. Přinuceni okolnostmi nečekaně nahlédnou jinýma očima nejen jeden na druhého, ale také sami na sebe. (Febiofest)

Trailer

M.i.k.e

Komorní drama o dvou hercích,které sleduje “příběh” jedné rodiny (respektive páru,protože dítě tu jen pobíhá v pozadí) během lockdownu.Hodně se tu mluví - vlastně pořád - a není to nic objevného,ale vyloženě špatné to také není.Hlavně McAvoy a jeho skotský přízvuk je fajn.Osobně se s tím každopádně nedokážu úplně ztotožnit protože sme si v rámci všech těch omezení ničím podobným neprošli…60% ()

ScarPoul

Príjemné prekvapenie ( hoci chápem, že nie pre každého). Scenár je veľmi subjektívne založený na názore na celú situáciu okolo Covidu, ktorú myslím dnes už každý vníma po svojom a vyjadrovať sa k správnosti a nesprávnosti tvrdení, ktoré padnú vo filme tým pádom nebudem. Covid tu slúži ako motivácia ku dekonštrukcií jedného vzťahu a z tohto hľadiska voľbu kvitujem. Film ako konverzačka funguje na výbornú. Aj McAvoy aj Horganová striedajú emóciu za emóciou, vedia byť vtipný, sprostí aj citlivý. Obidvoch výstupy na vážno o smrti, láske a vzťahu predávajú emócie umocnené ich pohľadom do kamery. Daldryho síce nepovažujem za režiséra s rukopisom, ale rozhodne sa nejedná o fušera. Film má tempo. Vypovie všetko čo má a hlavne nám pomôže obľúbiť si zo začiatku dve nesympatické postavy, s ktorými sa vieme vo veľa veciach ( podľa môjho skromného názoru) stotožniť. A rozhodne je to uveriteľnejšie a menej umelé ako tohtoročná artová blbosť Malcolm a Marie, ktorá to tiež snažila hrať na inteligentnú konverzačku. To či to niekoho aj chytí za srdce je dosť záležitosťou na ktorej strane barikády názorov stojíte. Podľa toho asi budete aj pristupovať k hodnoteniu. Za mňa ale veľmi dobré. ()

Rastamania

No jistě.. hlavně o tom rychle natočit film. Pravděpodobně si někdo myslel, že nekonečnokrát vyčpělý příběh se změní na Beethovenovo osudovou, když se do trapnýho scénáře zakomponuje lockdown. Nelíbilo .. ()

Maximilianus

Je trochu zvláštne sledovať film o niečom, čo je a asi ešte nejakú dobu bude aktuálne. Navyše, takýchto reálnych covidových príbehov je po celom svete mnoho, takže načo o tom točiť film. Obidvaja herci hrali výborne a tie emócie bolo cítiť. Je to vlastne covid komorná vyťahovka. Pekne ukazuje ako sa ľuďom zmenil život, ako sa zmenili ľudia, prehodnocuju hodnoty a vysporiadavajú sa s touto situáciou. Som prekvapený, že už je na túto tému film, ale na druhej strane prečo nie. Bolo to zaujímavé. 6,7/10. ()