Together

(TV film)
  • USA Together
všechny plakáty
Velká Británie, 2021, 91 min

TV film režiséra Stephena Daldryho z produkce BBC vypráví o rodině podobné mnoha jiným, která najde cestu, jak spolu přežít. Zdařilý, jímavý příběh muže a ženy, jejichž vztah projde během covidového lockdownu proměnou. Přinuceni okolnostmi nečekaně nahlédnou jinýma očima nejen jeden na druhého, ale také sami na sebe. (Febiofest)

Rastamania

No jistě.. hlavně o tom rychle natočit film. Pravděpodobně si někdo myslel, že nekonečnokrát vyčpělý příběh se změní na Beethovenovo osudovou, když se do trapnýho scénáře zakomponuje lockdown. Nelíbilo .. ()

silentname

"Together" je ďalším filmom z roku 2021, ktorý sa venuje udalostiam, ktorých sme od roku 2020 svedkami. Čo si však niektorí ľudia akosi uvedomujú menej je, že v Británii bola situácia miestami o to náročnejšia, že byť v lockdowne pre mnohých znamenalo, že boli zavretí s ľuďmi, s ktorými možno ani byť zavretí nechceli. Niečo podobné ukazovala aj komédia "The One You´re With", tam bola tá situácia podaná o niečo komickejšie. Trošku až do absurdna. Tento film pôsobí napriek svojim aj humornejším momentom o niečo živšie a skutočnejšie. To mu musím uznať. A rovnako aj to, že James McAvoy a Sharon Horgan to ozaj dali veľmi dobre. Plus riešia problémy, ktoré sme mnohí museli riešiť sami. A pocity, ktoré s nimi sme schopní ako ľudia aj zdieľať. A je to viac postavené na tých monológoch a dialógoch, než na nejakom príbehu. Tento film odzrkadľuje ich spoločný rok a dôležité momenty, ktoré sa tam stihli udiať a ako ich tá situácia postupne možno aj viac začne zbližovať. Pre mňa schopný film, so zaujímavým naratívom, no občas mi vedel trošku liezť na nervy. Hodnotenie: B ()

Marze

Zobrazení zkušenosti empatie z lockdownuSharon Morgan a James McAvoi jsou energický pár. Pár lidí, kteří takto nezavrou ústa znám a v domaci izolaci to s nimi muselo být peklo, jaké se ve snimku zobrazuje. Jsou zde pěkně a nečekaně zvraty. ()

Arsenal83

Dvaja uplakánci sa vykecávajú o tom, ako im korona zničila životy. Keby to vyzeralo aspoň prirodzene, ale neustále čumeli do kamery jak cigán na lopatu. Následne sa konverzácia zmenila na čistú covid propagandu v štýle, ja sa už ani nechcem vrátiť do normálu, rúška treba nosiť aj vonku, lockdowny nás zachránili, ale nezachránili moju matku, ktorá by určite žila, keby boli všetci zodpovední... Ano, určite, 80-90 ročný človek by žil ešte dvesto rokov, bol by priam nesmrteľný. Najvtipnejším momentom bolo požiadanie o ruku, pričom Sharon má už 50. To by bola ale mladucha! ()

ScarPoul

Príjemné prekvapenie ( hoci chápem, že nie pre každého). Scenár je veľmi subjektívne založený na názore na celú situáciu okolo Covidu, ktorú myslím dnes už každý vníma po svojom a vyjadrovať sa k správnosti a nesprávnosti tvrdení, ktoré padnú vo filme tým pádom nebudem. Covid tu slúži ako motivácia ku dekonštrukcií jedného vzťahu a z tohto hľadiska voľbu kvitujem. Film ako konverzačka funguje na výbornú. Aj McAvoy aj Horganová striedajú emóciu za emóciou, vedia byť vtipný, sprostí aj citlivý. Obidvoch výstupy na vážno o smrti, láske a vzťahu predávajú emócie umocnené ich pohľadom do kamery. Daldryho síce nepovažujem za režiséra s rukopisom, ale rozhodne sa nejedná o fušera. Film má tempo. Vypovie všetko čo má a hlavne nám pomôže obľúbiť si zo začiatku dve nesympatické postavy, s ktorými sa vieme vo veľa veciach ( podľa môjho skromného názoru) stotožniť. A rozhodne je to uveriteľnejšie a menej umelé ako tohtoročná artová blbosť Malcolm a Marie, ktorá to tiež snažila hrať na inteligentnú konverzačku. To či to niekoho aj chytí za srdce je dosť záležitosťou na ktorej strane barikády názorov stojíte. Podľa toho asi budete aj pristupovať k hodnoteniu. Za mňa ale veľmi dobré. ()

Aljak

Čo ja viem? Konverzačky mám celkom rád, ale táto "korona-spoveď" ma akosi nechytila. Kompozične to bolo fajn, ale to bolo asi to jediné, čo ma na tomto TV filme zaujalo. Väčšina monológov a dialógov mi prišlo takých bezduchých a zbytočných. Ale aby som nekrivdil, tak niektoré boli naozaj výborné - také zamyslenie sa nad dobou, ktorú so sebou priniesol Covid-19. Ale inak, čakal som niečo viac, obzvlášť od britskej produkcie, ktorá je príznačná svojim korektným a dôvtipným humorom. Takže z tohto pohľadu tak trochu sklamanie... Tento formát s touto príslušnou témou mal rozhodne na viac! ()

M.i.k.e

Komorní drama o dvou hercích,které sleduje “příběh” jedné rodiny (respektive páru,protože dítě tu jen pobíhá v pozadí) během lockdownu.Hodně se tu mluví - vlastně pořád - a není to nic objevného,ale vyloženě špatné to také není.Hlavně McAvoy a jeho skotský přízvuk je fajn.Osobně se s tím každopádně nedokážu úplně ztotožnit protože sme si v rámci všech těch omezení ničím podobným neprošli…60% ()

Maximilianus

Je trochu zvláštne sledovať film o niečom, čo je a asi ešte nejakú dobu bude aktuálne. Navyše, takýchto reálnych covidových príbehov je po celom svete mnoho, takže načo o tom točiť film. Obidvaja herci hrali výborne a tie emócie bolo cítiť. Je to vlastne covid komorná vyťahovka. Pekne ukazuje ako sa ľuďom zmenil život, ako sa zmenili ľudia, prehodnocuju hodnoty a vysporiadavajú sa s touto situáciou. Som prekvapený, že už je na túto tému film, ale na druhej strane prečo nie. Bolo to zaujímavé. 6,7/10. ()