poster

Život naruby

 • USA

  A Simple Twist of Fate

 • Slovensko

  Život naruby

Drama / Komedie

USA, 1994, 106 min

 • monolog
  ****

  Dobrej film, i když nějaký drama bych v tom nehledal, spíš vážnější komedii. Navíc už od rozdání karet je jasný, jak to dopadne. Následné odkrytí jen potvrdí, co jsme si celou dobu mysleli. Ale příběh je celkem fajn, přestože hodně zjednodušený, plnej těch sentimentalit, který ve skutečnosti nejsou možný, ale každej je miluje a chtěl by zažít a se strašně klišovitým koncem. Některé postavy se chovají přinejmenším podivně, když už ne nerealisticky (náhlé otočení mrzouta a samotáře MCCanna, chování Mathildy na konci k Newlandovým, chování Newlandovy manželky atp). Ale oceňuju jednu z nejlepších rolí Stephena Baldwina a taky se mi líbil dabing, což je přinejmenším neobvyklé.(2.5.2006)

 • nash.
  *****

  Jistě, je to sentimentální, je to předvídatelné, ale je to tak milé a laskavé, že to filmu ochotně a rád odpustím a nechám se pro změnu zase jednou beze studu filmové pohladit. Steve Martin jako autor ukázal, že psát umí (knihy Prodavačka i Potěšení ze své společnosti bylo radost číst), hrát taky, takže i svého mrzouta dokáže podat jako sympaťáka, pouze zlomeného zradou ve chvíli největšího štěstí. Prostě jeden z těch filmů, které určitě nečekají ve schránce obálku od Oscara, na nic si nehrají a pokaždé dokáží potěšit a spravit náladu. Alespoň u mě to zabírá.(9.5.2019)

 • Terva
  ***

  Michael McCann ( Steve Martin ) nalezne před svým domem opuštěnou holčičku. Její matka je mrtvá, a tak oba osamělci spojí své životy........ Námět - George Eliot. Scénář - George Eliot a Steve Martin, který má i produkci. Kamera - Andrew Dunn. ...........než se přihlásí dívčin otec. Průměrný snímek u kterého se dá očekávat zakončení.(28.7.2011)

 • Tosim
  ****

  Vnímavý divák samozřejmě pozná, že se "něco stane", jak bylo ve filmu řečeno. U takového typu snímku to ale nevadí, protože na tohle všichni čekáme ;-) Je to doják a inteligentní humor (ale třeba i ten ve scéně "brekot u soudu") obrušuje hrany. 70%. -AŽ JEDNOU VYHRAJU, TOHLE MĚSTO UVIDÍ. -POSTAVÍŠ SNAD KNIHOVNU?(3.5.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,430,583Tržby Celosvetovo $-(10.3.2010)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Silas Marner" od anglického romanopisce a novináře George Eliota z roku 1861. (Terva)

 • - Alana Austin byla nominována na Yong Artist Award za nejlepší výkon mladé herečky v hlavní roli. (Terva)